Kleverskerke temidden van het naar Middelburg uitgelopen Veerse Meer. Een idee van stedebouwkundige Riek Bakker. Dat is inmiddels een stille dood gestorven. 24 ZEELAND VEERSE MEER IN KLEVERSKERKE TUSSEN DROOM EN DAAD Veere Kleverskerke Middelburg Arnemuiden Uitbreiding I Veerse Meer I Eilandjes Zullen we dan allemaal maar een bootje kopen. Da's makkelijk straks. Een eerste, wat lacherige reactie op het idee in 1998 om het Veerse Meer in Kleverskerke door te trekken. Het dorp nam dat idee in het begin niet echt serieus. Het was in de ogen van veel dorpsbe woners 'te gek voor woorden', 'bizar' en 'ge woon raar'. Het idee is inmiddels een stille dood gestor ven. Tot grote opluchting van de inwoners van Kleverskerke. 'Wie bedenkt zoiets'? vraagt menigeen zich nu nog wel af. De rust in het dorp is allang weergekeerd. Dorp ja, géén gehucht!!! De kerk siert de dorpskern immers al sinds jaar en dag. Krijn Corré, geboren en getogen op Klevers kerke, kan er nu om glimlachen. Beter gezegd, grimlachen. Want hij begrijpt nog steeds niet wat het Middelburgse gemeentebestuur beziel de om aan de slag te gaan met dat idee van ste debouwkundige Riek Bakker. „Dat vrouwtje kwam niet eens van hier. En voor een hele boel geld ging zij even vertellen wat er hier moest gebeuren. Ik zie haar nog verschijnen op de voorlichtingsbijeenkomst van de ge meente. Ik dacht eerst dat Ien Dales van de PvdA was herrezen." Zuchtend: „Ik snap nog steeds niet wat ze nu eigenlijk wilde. Geluk kig is het niet door gegaan." Riek Bakker schetste eind jaren negentig, voor wat de Kwaliteitsatlas 2030 werd gedoopt, een toekomstbeeld van de gemeente Middelburg tot 2030. Die Atlas gaf simpel gezegd aan wel ke ontwikkelingen er nodig waren om tot die toekomst te komen op punten als wonen; ver keer en vervoer; voorzieningen; natuur en landschap; recreatie en financiën. Het vergro ten van het Veerse Meer was een van de idee ën. De Middelburgse gemeenteraad stelde die Kwaliteitsatlas vast in 1998. In 2001 werd een haalbaarheidsonderzoek gepresenteerd van Ka- relse en Van der Meer Architecten en inge nieursbureau DHV naar aanleiding van het Bakker-idee om het Veerse Meer tot aan de stadsgrenzen van Middelburg. De conclusie uit dat rapport was, kort samengevat: Tech nisch haalbaar, mits aan een aantal voorwaar den wordt voldaan. Zoals verbetering van de waterkwaliteit van het meer en de status van secundaire waterkering voor de dijk erlangs. Kleverskerke zou verworden tot een eilandje in een moerasgebied. Nog geen tien jaar later, in 2010, stelde Middel- Hoe haal je het in je hersens om in Zeeland vrijwillig goed land onder water te zetten. Na '53 ben ik nog steeds bang voor water Kleverskerke, daar I Wat is er terechtgekomen van de Grote Plannen die blijkens indruk wekkende artist's impressions het Zeeuwse landschap zouden her scheppen? I Kleverskerke tijdens de Ramp. Schrikbeeld van inwoners bij het idee het Veerse Meer tot in het dorp te halen. Op het kaartje die voorgestelde uitbreiding, reproductie Lex de Meester Oost-Souburg door Annemarie Zevenbergen Krijn Corré, boer in Kleverskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23