Rockband Destine is terug van weg geweest en werkt aan derde album I In dag een veilige douche! I 1 kamermuziek molenaar r ZEELAND 23 Gayfilm 'Der Kreis' in Cinema Dordrecht en Zeeland in beeld Misdaaddrama 'The Drop' in FbtS EI Ja, de ontwikkeling van de dans kunst in Zeeland. Zij had duide lijk voor ogen hoe dat zou moe ten: jong talent stimuleren, en thousiaste dansers podiumerva ring laten opdoen, kennis laten maken met het werk van profes sionele choreografen ook van bui ten de provincie. Doelstelling en werkwijze gelden nog steeds. „We geven geen cur sussen, maar repeteren en werken aan producties. Dat gebeurt elke zaterdagmiddag in de zaal van Fonteijns eigen balletschool Stu dio Free in Goes. Elk jaar in janua ri zijn er audities. „Gemiddeld doen daar tien jongeren van 11 a 12 jaar aan mee. Ongeveer de helft wordt toegelaten. Voor sommigen geldt een proefjaar als ik wel ta lent vermoed, maar vind dat ze nog wat moeten groeien. Volwas senen kunnen ook auditie doen, maar die moeten gewoon goed zijn om te worden toegelaten, want die zijn niet meer zo 'be werkbaar'." Wekelijks aanwezig zijn geldt als belangrijke voorwaarde. Een uit zondering daarop geldt alleen voor 'danszers' die een dansacade- mie volgen en soms een optre dens elders hebben. Voor nieuw komers is Fonteijn heel duidelijk in. „Met de ouders erbij leg ik uit dat bijvoorbeeld ook een feestje van oma die tachtig wordt niet als excuus kan gelden om niet naar de repetitie van Dansz te komen. Dan moet oma haar feestje maar niet op een zaterdag geven." Fonteijns choreografie vormt het het slotstuk van het jubileumpro gramma. Daar gaan enkele boeien de dansstukken van andere cho reografen aan vooraf. Zoals Mond dood van Iris Veekens over men sen die in slechte economische tij den zich niet durven uiten uit angst hun baan kwijt te raken. Verder zijn er dansen te zien van Raymond Esterhuizen en Ivet Lu- teijn, choreografen uit de eigen Dansz-stal. Van buitenaf werden Laurent Flament, Mishant Bhola en Anonia Abad aangetrokken. MIDDELBURC - Rockband Destine is van plan begin 2015 een nieuw studioalbum te gaan opnemen. Hiervoor is een crowdfundings- project gestart via platform Indie- gogo. De band met enkele uit Zee land afkomstige muzikanten had tussen 2008 en 2012 veel succes met de albums Lightspeed en Illu minate, met daarop hitsingles als Stars en Stay. Eind 2012 besloten de bandleden hun aandacht deels te verleggen naar andere projec ten. De afgelopen jaren zijn ech ter ook gebruikt om in alle rust aan nieuwe Destine-nummers te werken, die de band nu graag wil delen met de fans. Gitarist Hubrecht Eversdijk uit Goes licht de keuze toe voor een crowdfiindingsproject: „We wil len graag een album maken dat we zelf als fan ook zouden luiste ren en kopen, zonder concessies te hoeven doen vanwege partijen waar je mee samenwerkt. Daar naast spreekt het idee ons erg aan als artiest een directe relatie te hebben met de luisteraar, in plaats van werken met bijvoor beeld een traditionele platenmaat schappij." De grootste internationale impuls voor de band was de game Pro Evolution Soccer, waarop de Des- tine-song In Your Arms is opgeno men. Van dit spel werden miljoe nen exemplaren verkocht. Zanger/gitarist Robin van Loe- nen: „Fijn dat er nog steeds veel fans nieuwsgierig zijn naar nieu we liedjes. Ik ben altijd blijven schrijven, maar wilde ook tijd be steden aan mijn ontwikkeling als producer. Daarom hebben sommi ge ideeën langer op de plank gele gen. Nu ligt er voldoende materi aal voor een nieuw album." MIDDELBURG - Cinema Middel burg presenteert vandaag tijdens de Gayfilmnight Der Kreis aan vang 20.00 uur. De film speelt zich af in Zürich in de jaren vijf tig. De verlegen leraar Ernst Oster- tag wordt lid van de gay-organisa tie Der Kreis. Zürich is dan de gay hoofdstad van de wereld. Tijdens een feest van Der Kreis leert Ernst Röbi kennen en wordt smoorverliefd. De mannen vech ten voor hun liefde en voor homo rechten. Winnaar Filmfestival Ber lijn van Panorama Publieksprijs en de Teddy Award! GRIJPSKERKE - De expositie 'Zee- land-Dordrecht uit de kunst' met een expositie van zestien kunste naars uit Dordrecht is vanaf 1 no vember te bezichtigen in Boerde rijgalerie de Osseberg aan de Sin- gelweg in Grijpskerke. Een week later is de officiële opening. De manifestatie Zeeland-Dordrecht draait om de uitwisseling van his torie en kunst tussen Dordrecht en Walcheren. De streken hebben verwantschap met elkaar. De ex positie loopt tot zaterdag 13 de cember. In het voorjaar wordt het werk getoond in de Biesbosch. VLISSINGEN - Film by the Sea (FbtS) door het jaar presenteert vandaag om 20.00 uur in Cinecity Terneuzen en morgen (dinsdag) om 14.00 en 19.30 uur in Cinecity Vlissingen de voorpremière van The Drop. The Drop is een mis daaddrama met James Gandolfini in zijn laatste rol voor zijn overlij den in 2013. De film gaat over de eenzame barkeeper Bob Saginow- ki (Tom Hardy) die geld wegsluist voor de onderwereld van Brooklyn. Regie: Michaël R. Ros kam Cast: Tom Hardy, Noomie Rapace, James Gandolfini. het overbekende Eine Kleine Nachtmusik van Mozart. Het werkje werd transparant ge speeld, in een snel tempo en met stevige accenten. Een echte inspe len Het Strijkkwintet nr 2 in G van Dvorak klonk, zoals vaak bij Dvorak, fragmentarisch. Hij ver werkte vele Tsjechisch nationale melodieën en de tempi zijn afwis selend. Het Allegro kreeg een vuri ge interpretatie. In het pittige Scherzo was een gesyncopeerde Moravische dans te horen en een dumkathema. In het langzame deel werd de klaagzang in de vioolpartij knap ondersteund door de cellopartij en pizzicato's door de tweede viool. De Finale klonk vrolijk en eindigde ener giek. Pianosextet op. 110 van Men delssohn is een jeugdwerk. Het is eigenlijk een klein pianoconcert met begeleiding van strijkers. Door de verdubbeling van de alt violen zijn de middentonen sterk. Het is een verfrissend werk waar in de invloed van tijdgenoten her kenbaar is. Het is gecomponeerd met jeugdige onstuimigheid, maar de compositie bevat ook vir tuoze passages en briljante the ma's. Het werk werd verzorgd en met voldoende vitaliteit gebracht. L1 VEILIG ONVEILIG Bel 0800 - 27 40 400 voor de gratis uitgebreide brochure Vrijblijvend advies bij u thuis? MAANDAG 27 OKTOBER 2014 r een passie Vrij. 1 nov., Reynaert College, Hulst; zat. 8 nov. De Mythe, Goes; zat. 15 nov. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.00 uur. I Pas de deux met Vera Sorber (voor) en Kim van Maldegem. Kamermuziek Zeeland Werken van Mozart, Dvorak en Men delssohn. Door het Pentachord Ensem ble. Gehoord vrijdag 24 oktober in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Oude situatie jT Nieuwe situatie leder jaar belanden er ruim 4000 mensen in het ziekenhuis door uitglijden in de badkamer. Dit komt deels door het over de badrand moeten stappen. Kies daarom voor een veilige comfortdouche van Molenaar en voorkom ongelukken. Kijk voor meer informatie op www.molenaar.nl Voordelen van de comfortdouche Lage instap en anti-slipvloer Wandgrepen voor extra houvast Douchezitje voor stabiliteit Zonder ingrijpende verbouwing Naam Adres stuur mij de brochure over veilig douchen Mevr. Dhr. Bel direct 0800-27 40 400 Postcode Plaats Telefoon E-mail Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22