'Dit wordt één grote olievlek, in de hele wereld' Ongepolijste plannen met de oude lasloods Executieverkoop Belastingdienst Meer 30 km-zones in Paauwenburg In Paauwenburg starten van daag werkzaamheden om van een groot deel van de Vlissingse wijk tot 30 kilo meter-zone te maken. Er worden borden en strepen geplaatst, inritconstructies en drempels. Het fietspad aan de zuidkant van de Sloe- weg wordt verbreed voor tweerichtingenverkeer. Behoefte aan extra klachtencoördinator Bij de gemeente Vlissingen is een tweede klachtencoör dinator aangewezen. In de praktijk is één niet voldoen de gebleken. Een klachten coördinator bemiddelt tus sen burger en de gemeente en legt wanneer de bemid deling geen soelaas biedt de klacht ter besluitvorming voor aan het college. Amokmaker uit disco in de cel Een 27-jarige Vlissinger is za terdagmorgen omstreeks 02.00 uur aangehouden op de Oostwal in Goes. De be schonken man maakte amok in een discotheek aan de Oude Vismarkt en was daar met veel moeite buiten- gezet. Bij zijn aanhouding verzette hij zich hevig. De man zit in verzekering in een cel in Middelburg. Beroving dagomzet strandpaviljoen Een medewerkster van een strandpaviljoen aan de Dom- burgse Schelpweg is zater dagavond beroofd van haar tas en telefoon. In de tas zat de dagopbrengst van het strandpaviljoen. Het 47-jari- ge slachtoffer werd na werk tijd boven op de duintrap op gewacht. De dader is, on danks inzet van honden en helikopter, niet gevonden. Trap tussen benen na poging beroving In de Oostkapelse Dorps straat is zaterdagmiddag ge poogd een 73-jarige man te beroven van zijn pinpas. De politie zoekt hem nog altijd. Het gaat om een man van on geveer 23-25 jaar oud met donkere ogen, een blanke huidskleur en kort zwart haar. Hij kreeg een trap tus sen zijn benen van zijn slachtoffer en vluchtte weg. Een unieke verzameling tekenin gen van de Schelde heeft het ge meentearchief van Vlissingen. Uniek, omdat het zo oud zijn en omdat ze zo mooi zijn. Neem nou die van de Machinefabriek en de ketelmakerij, uit het einde van de negentiende eeuw tot de jaren twintig van de twintigste eeuw. Archivaris Ron van Maanen viel bijna omver toen hij ze voor het eerst zag. „Ze zijn zó schitterend, zó gedetailleerd. De Schelde stond ermee op de Wereldten toonstelling in Parijs. En terecht: het is bijna kunst." Zonde om in een map te laten zit ten. Van Maanen dacht aan wat ze in het Rijksmuseum doen met de potschilderijen en volgde een masterclass cultuurdata om het zelfde te doen: de kunst dusdanig scannen en documenteren dat de kleuren en de kwaliteit niet verlo ren gaan. Dat proces is nu gaande. De teke ningen komen straks online, op al lerlei forums en websites. „En dan gaat het snel", voorspelt Van Maanen. „Overal in de wereld zijn machinegekken. Van Noorwe gen tot Nepal. Als straks iedereen weet wat wij hier in Vlissingen te voorschijn hebben getoverd, gaan ze als een gek downloaden. Dit wordt één grote olievlek." En het mooie is: er zijn nog veel meer tekeningen. Van marinesche pen, van koopvaardijschepen. Dui zenden en duizenden. „Wij gaan hier Vlissingen letterlijk en fi guurlijk mee op de kaart zetten. Vlissingen als maritieme stad, zo als de stad gepromoot hoort te worden. Eigenlijk kan niemand anders dat beter dan wij." Van de allermooiste tekening, de machinetekening van wachtschip de Noord-Brabant, kregen bezoe kers aan het archief zaterdag een afdruk mee naar huis. De loods staat aan het einde van de landtong, waar het project Yacht Valley moet ontspruiten. Met de grote raampartijen tussen stalen spanten, de bovenkraan en het betonnen cassettedak ziet het pand eruit als een mini-Machine fabriek. Het verkeert alleen in be tere staat en is van behapbaar for maat. Perfect om onderdak te ge ven aan verschillende onderne mers, zegt Jos Jobse. „Een heel basaal maar goed visrestaurant, ge koppeld aan visverkoop. Direct van de afslag. Ondernemers uit maritieme hoek, een voorwaarde van de gemeente Vlissingen, in containers. Géén kantoren. Maar een popconcert moet weer wel kunnen. Daar is het gebouw, met die kraan, flexibel genoeg voor. En dat geeft reuring." Jobse heeft als architect gewerkt aan onder meer de Westerschelde- tunnel en de boulevard van Vlis singen. Hij kent Hanemaaijer uit de zeilwereld. „We liggen allebei met ons bootje in de Binnenha ven. En we liggen allebei al jaren tegen die lasloods aan te kijken. Op een gegeven moment schreef iemand op Facebook: sloop die loods. Toen werden we wakker en besloten we er samen iets mee te gaan doen. Het is echt een prach tig mooi pand." De loods telt zestienhonderd vier kante meter. Jobse en Hanemaa ijer zouden er graag nog vierhon derd meter bij nemen, voor terras met uitzicht op jachtenbouwer Amels. En steigers rondom de landtong, zodat er boten kunnen aanleggen. „Om spullen te kopen, net als bij Boone in Middelburg. In de watersport valt nog een we- reld te winnen. Daar is het hele idee van Yacht Valley op geba seerd." Jobse en Hanemaaijer zien het zit ten in dat deel vaïi Vlissingen. Ha nemaaijer: „Kijk naar de Kennis- werf, de oude PZEM-centrale. Dat loopt allemaal heel goed. En zie de Timmerfabriek, het restaurant dat daar elke avond vol zat. Men sen willen ongepolijst, ze willen sfeer. Wij willen alleen niet in de zelfde situatie belanden als aan vankelijk de Timmerfabriek, toen het restaurant werd gesloten van wege procedurele problemen. We tekenen pas als alles tot in de puntjes geregeld is. En dan ook echt alles. Als het goed is, wordt daar bij de gemeente Vlissingen hard aan gewerkt." Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl MAANDAG 27 OKTOBER 2014 WALCHEREN 21 VLISSINGEN VLISSINGEN GOES DOMBURG OOSTKAPELLE Archivaris Ron van Maanen (tweede van rechts) geeft uitleg over de machinetekening van wachtschip de Noord-Brabant, foto Lex de Meester door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Wie denkt dat het ar chief bestaat uit verstofte docu menten en vergeelde boeken, is niet van deze tijd. De moderne ar chivaris is ICTer. Alles wordt gedi gitaliseerd, Vlissingen voorop. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Een visrestaurant in de Vlissingse Binnenhaven, zou het er nu eindelijk van komen? Als het aan Robbert-Jan Hanemaaijer en Jos Jobse ligt, wel. Zij willen de oude lasloods kopen. Jos Jobse en Robbert-Jan Ha nemaaijer willen de lasloods aan de Tweede Binnenha ven restaureren en invullen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20