UIL Kras Kortingsdagen Nederlandse banken gezond Koudekerkseweg in Vlissingen enkele uren afgegrendeld vanwege vermoeden van explosieven bij verwarde man. Korting op alle reizen! meer zon 14 tot 16' MAANDAG 27 oktober 2014 Geleidelijk VLISSINGEN - Een 23-jarige Middel burger, die sinds kort in Vlissin gen woonde, heeft gisteravond de Koudekerkseweg in Vlissin gen in zijn greep gehouden. De man, die vanwege psychische problemen bekend is bij de poli tie, zou aan het begin van de avond tegen voordeuren in de Koudekerkseweg hebben getrapt. Een motoragent ging erop af, maar kreeg geen contact met de man. De man zeeg ineen en toen de motoragent probeerde te hel pen, merkte hij dat de man een vest droeg met harde vlakjes, waaruit draadjes kwamen. De motoragent hield rekening met explosieven, nam afstand en riep versterking in. Toen de man pro beerde weg te lopen, heeft de po litie hem aangeroepen, een waar schuwingsschot gelost en de man in zijn knie geschoten. Vanaf dat moment ontstond een bizarre situatie. De omgeving bin nen een straal van vijftig meter rondom de man werd afgezet, de Explosieven Opruimings Dienst werd opgeroepen, de Forensische Opsporingsdienst en onderhande laars werden erbij gehaald. Bewo ners van de Koudekerkseweg wer den door de politie via een mega foon opgeroepen weg te gaan bij de ramen. Intussen lag de man, met de ar men geboeid op zijn rug, een rug zak om en een koptelefoon op, he vig bloedend op de stoep. Hij zou al die tijd geen woord hebben uit gebracht. Volgens de politie rolde hij met zijn ogen, was hij be zweet en lachte hij om vragen over zijn vest. Het duurde uren voordat de Ex plosieven Opruimings Dienst ar riveerde. Een hond van de EOD, die op de man werd afgestuurd, gaf wisselende signalen vanwege aanwezigheid van bloed en kruit sporen van de schotwond. Vervol gens reed een robot rondjes om de man, die intussen midden op de weg stond, te onderzoeken. Daarna werd de man benaderd door een bomexpert in speciaal beschermingspak. Die legde eerst de rugzak aan de andere kant van de straat, om vervolgens de man te onderzoeken. Hij bleek geen explosieven bij zich te hebben. Zijn verdachte vest bleek een trai- ningsvest dat verzwaard was met gewichtjes, zoals bij krachttrai ning wordt gebruikt. De draadjes kwamen uit zijn muziekspeler. De man is in de ambulance ge stapt en onder begeleiding van politie naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Hij wordt voorlo pig verdacht van het niet opvol gen van politiebevelen. Het ziekenhuis aan de Koudekerk seweg was tijdens de actie enkele uren niet bereikbaar. Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697i5cpm AMSTERDAM - De zeven grootste Nederlandse banken zijn gezond. Ook een nieuwe, ernstige econo mische crisis kunnen ze goed doorstaan. Dat kan niet worden gezegd van dertien merendeels Zuid-Europe- se banken. Bij economische tegen wind dreigen zij om te vallen om dat hun reserves tekortschieten. Dat blijkt uit het meest omvang rijke en diepgaande onderzoek ooit van de Europese Centrale Bank (ECB) naar de soliditeit van 130 banken in de eurozone. Minister Dijsselbloem van Finan ciën verwacht dat banken meer geld gaan uitlenen en dat inves teerders en spaarders meer ver trouwen krijgen in die financiële instellingen. Aanleiding voor het grote onder zoek is de bankencrisis die Euro pa sinds eind 2007 in zijn greep houdt. In die periode zijn tiental len Europese banken met bijna 600 miljard euro belastinggeld overeind gehouden. DESTELLING UW MENING 521 reacties Ik heb last van de wintertijd I 32% 68% 71 555530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 253 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 De EOD stuurde in eerste instantie een robot op de gewonde man (rechterbeen) af, om hem op explosieven te onderzoeken, foto Lex de Meester door Wendy Wagenmakers zie verder pagina 2 3 Ik heb vertrouwen in de Nederlandse banken Reageer op pzc.nl EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1