Keukens ZEELAND 19 Zeeland blijft achter met woningverkopen Man opgepakt voor babbeltruc Nieuwe worm in Oosterschelde Keuken pa mede door de toegenomen spanningen in de wereld. „Nog steeds moet op veel plaatsen in de wereld worden gevochten voor onze vrijheid en onze vrijheid van meningsuiting. Ik noem Sy rië, Irak, Mali en ga zo maar door. Jongeren worden zich er van be wust dat de vier vrijheden die Franklin Delano Roosevelt zo mooi formuleerde, en die wij in Middelburg om het jaar centraal stellen tijdens de uitreiking van de Four Freedoms Awards, nog steeds moeten worden verdedigd. Het gaat om hun toekomst." Zaterdag waren massa's mensen op de been om de herdenkings tocht en de daaraan gekoppelde kransleggingen mee te maken. Vooral in de dorpen dromden mensen samen langs de route. Het beginpunt vormde het Bel gische Adegem, waar op de mili taire begraafplaats Canadezen, Britten en Polen hun rustplaats vonden. Het eindpunt was Ber gen op Zoom, dat eveneens een Canadese militaire begraafplaats kent. De colonne uit Zeeuws- Vlaanderen voegde zich in 's-Gra- venpolder bij de Midden-Zeeuw se stoet, die kort daarvoor de her denking op de Sloedam zijn pas sende historische decor had gege ven. Zo ontstond een stoet van zo'n 150 legervoertuigen, die wer den bestuurd door mensen uit al le hoeken van het land. Trok de colonne in 's-Gravenpolder al be hoorlijk wat bekijks, in Kapelle stonden ze in het centrum rijen dik om de paradédeelnemers toe te zwaaien. Burgemeester Anton Stapelkamp - getooid met een Ne derlandse helm van zijn schoonva der - had de bevolking via Twitter opgeroepen naar het Kerkplein te komen, waar jongeren met Cana dese en Nederlandse vlaggetjes zwaaiden en ouderen in gedach ten weer de chocola proefden die de bevrijders destijds uitdeelden. Bij het oorlogsmonument werd een krans gelegd. Dat gebeurde ook in Eede, Oostburg, Waterland kerkje, Isabellahaven, Terneuzen, Colijnsplaat, Yerseke, Krabbendij- ke en Rilland-Bath. In Bergen op Zoom vond een her denking plaats op de Canadese militaire begraafplaats, waarbij prins Maurits en andere hoog waardigheidsbekleders zoals mi nister Jeroen Dijsselbloem van Fi nanciën en Kamervoorzitter An- ouchka van Miltenburg aanwezig waren. In de Markiezenhof wer den de handtekeningen gezet voor de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde. Aanslui tend volgde een parade door de stad. Daarna konden de bestuur ders van de historische voertui gen weer naar huis, zoals Aad Holtkamp uit Den Haag en zijn maat Bart Kalkman uit Giessen- burg. Ze reden mee met Britse le- germotorfietsen: een Matchless uit 1943 en een BSA uit 1940. Die deden het prima zaterdag. „We zijn allebei onderhoudsmonteurs, dus dat zit wel snor." Zaterdag 1 november is er een tweede herdenkingstocht, die van Zeeuws-Vlaanderen (Retranche- ment, Zuidzande, Breskens, Hoek) naar Midden-Zeeland (on der meer Baarland, Kwadendam- me, Lewedorp, Vlissingen, Melis- kerke, Serooskerke en Vrouwen polder) voert. De tocht eindigt in Middelburg, waar om 14.45 uur een herdenkingsbijeenkomst op het Damplein plaatsvindt. Aan sluitend is er een défilé naar de Markt. MIDDELBURG - Zeeland profiteert nauwelijks van de landelijk sterk gestegen verkopen op de woning markt. Ook de verkoopprijzen blij ven achter bij andere provincies. Uit cijfers van Woningmarktcij- fers.nl en het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat de ver kopen in Zeeland slechts margi naal groeien. In het derde kwar taal zijn 1,2 procent meer wonin gen verkocht ten opzichte van 2013. In totaal telde Zeeland in het derde kwartaal 2684 transacties. Provincies als Flevoland en Noord-Holland boekten 6,2 en 5,1 procent meer woningverkopen. In Zeeland blijken vooral wonin gen op het platteland moeilijk te slijten. De gemiddelde verkoopprijs ligt nog altijd 19 procent lager dan tij dens de piek in augustus 2008. Hoewel de prijzen aantrekken, kan Zeeland ook daar geen graan tje van meepikken. Waar bijna al le provincies een plus scoren - Noord-Holland is met 3,8 procent koploper - kampt Zeeland met een prijsdaling van 1,3 procent ten opzichte van het derde kwartaal in 2013. Daarmee is Zeeland lande lijk hekkensluiter. BRESKENS - De politie heeft een 45-jarige man uit Capelle aan den IJssel aangehouden als tweede ver dachte in een babbeltruczaak. Hij wordt verdacht van betrokken heid bij het bestelen van bewo ners van verzorgingstehuis Hooge Platen in Breskens. Een vrouwelijke handlanger werd al eerder aangehouden. Zij deed zich voor als arts. Terwijl zijon derzoekshandelingen' verrichtte werd de woning van de slachtof fers doorzocht. In de woning van de man zijn geld, sieraden en een damestas inbeslaggenomen. De re cherche is nog op zoek naar de derde voortvluchtige verdachte. n de >e- le- ZIERIKZEE - Sportduikers hebben in de Oosterschelde een worm ontdekt waarvan biologen niet wisten dat die ook in Nederland voorkwam. Het gaat om de Rode kieuwdraadjes worm, meldde de website Natuurbericht.nl gisteren. De worm, voorheen alleen be kend onder het Latijnse Cirrifor- mia tentaculata, is een worm van 20 centimeter. Hij heeft rode ten takels en draadvormige kieuwen. ruime keuzevoor elk budget ook uoor uw totale keukenverbouwing MAANDAG 27 OKTOBER 2014 om de Schelde leeft www.pzc.nl Meer foto's van de herdenkings tocht en kransleggingen op on ze website. Ook kunt u zelf fo to's van de herdenking plaatsen op www.pzc.nl/foto door de lees-1 Ca- dam en I gen pas- Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 18