ZEELAND Mes (si) Duister feest Motortocht voor autisme almanak Opzij gezet boegbeeld Partij voor Zeeland doet met Provinciaal Belang Zeeland in maart mee aan Statenverkiezingen. Stichting Dansz viert het 30-jarig bestaan MIDDELBURG - Fractievoorzitter en mede-oprichter Johan Robesin van de Partij voor Zeeland (PvZ) wordt het boegbeeld van een nieu we partij, Provinciaal Belang Zee land, die in maart volgend jaar meedoet aan de verkiezingen voor Provinciale Staten. Robesin blijft tot maart wel aan als Statenlid voor de PvZ, maar zal een andere stoel (niet meer naast Francois Babijn) innemen. Zijn lijsttrekkerschap levert hij in. Stemmenkanon Robesin werd on langs door het partijbestuur aan de kant gezet, omdat hij zich 'niet aan gemaakte afspraken houdt', zegt partijvoorzitter Mare Rijk. En: 'hij stelde zijn eigen belang voor het partijbelang', staat in een persverklaring die Rijk zondag uit gaf. Robesin spreekt van een coup, omdat de kieslijst waarop voor hem geen plek meer is, niet is voorgelegd aan de kiescommis sie en de ledenvergadering. De breuk met het partijbestuur en de verstoorde verhouding met het an dere PvZ-Statenlid, Francois Ba bijn, valt volgens Robesin niet meer te lijmen. „Het doet pijn, want de PvZ is mijn geesteskind, maar ik ben dat geetter en de on democratische gang van zaken binnen de partij beu." Robesin werd onlangs nog be ticht van financiële malversaties. Uit de partijkas had hij geen voor schot mogen verstrekken aan de afdeling Terneuzen, bedoeld om verkiezingsactiviteiten te onder steunen, concludeerde de Staten- griffie op basis van onderzoek naar besteding van het fractiebud get in 2014. Robesin heeft de 1600 euro uit eigen zak teruggestort, waarmee de kous af is, vindt de provincie. Ook de 1000 euro die hij zijn fractieassistent maande lijks betaalt, rekent de partijtop hem aan. Robesin stelt dat de par tijtop en Babijn hem op deze ma nier zwart proberen te maken. „En die 1000 euro is niks te veel. Mijn assistent loopt zich het vuur uit de sloffen." Robesin wordt gesteund door de PvZ-afdelingen Terneuzen en Vlissingen. Vandaag hadden ze het nieuws wereldkundig willen maken, maar het persbericht lek te zondag uit. Robesin: „We heb ben ontdekt partijvoorzitter Mare Rijk via onze provider ons email verkeer dat via de PvZ-site loopt, heeft opgevraagd." Rijk zegt dat hij op de hoogte wil blijven van wat er namens de PvZ naar bui ten gaat. „De PvZ-site is van ons, dus dat lijkt me niet meer dan lo gisch." Rijk ziet onder aanvoering van de nieuwe beoogde lijsttrekker Ma rien Weststrate de verkiezingen met vertrouwen tegemoet. Ook Robesin is optimistisch over de kansen van zijn nieuwe partij. DE GRIETE - Ruim drieduizend mo torrijders trokken gisteren door een groot deel van Oost- -Zeeuws-Vlaanderen. Ze namen deel aan de Herfstrit van de Vlaamse club Hartrijders Hamme en stopten op diverse plekken in de regio. Het grote aantal motoren veroor zaakte nergens problemen. Orga nisator Philippe Snoeck kreeg geen wanklank te horen. En hij kan achtduizend euro overmaken aan de Vlaamse Vereniging Autis me, hét goede doel voor de Hart rijders. Voetbal verenigt en verdeelt. Het laatste was duidelijk het geval op een zonovergoten terras. Daar raakten mensen die volstrekte onbekenden voor elkaar waren er zowaar over aan de praat. Verschillende voetbalploegen pas seerden de revue en werden ofwel de hemel ingeprezen dan wel zonder ge nade neergesabeld. De liefde voor het voetbalspel won het echter uit eindelijk van het chagrijn. „Vanavond ga ik kijken, want dan spelen de Argentijnen en daar is mijn favoriet bij: Messi", sprak een man verlekkerd. „Die van mij moet nog spelen", zei een ander. „O ja?", sprak man nummer een, „en wie is dat dan wel". Man twee: „Vorki." Robesin kopman nieuwe partij door Frank Balkenende MAANDAG 27 oktober 2014 Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Weinig feesten in Middelburg die zo veel publiek op de been brengen als de Nacht van de Nacht In de nacht dat de klok een uur terug gaat doet Middelburg traditioneel het licht uit om mensen de stad in duisternis te laten beleven. Dat is magisch, spannend en gezellig. Zo was er een lampionoptocht, werd er gedanst bij het woonwagenkamp, schatgegraven in een donkere tuin en kon men een komeet knutselen bij de sterrenwacht Overal klonk muziek, overal werd gedanst en overal wa ren griezelig, exotisch en sprookjesachtige uitgedoste mensen. En er was vuur, veel vuur. Van waxinelichtjes tot complete korven. Halloween, maar dan heel feestelijk. Kerst maar dan heel spannend. Een straatfestival, maar dan heel duister. Je zou wensen dat straatlantaarns en win keletalages voor altijd het licht zouden doven... foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 16