Nieuw boek John Brosens DE WEEK BOEK BLOEDBROEDER EP schrijven. Het klinkt misschien wat gek, maar ik merk wel dat ik als schrijver een ontwikkeling door maak. Ik durf steeds meer, bijvoorbeeld af en toe eens een uitstapje te maken in het hoofd van de ik-persoon. Ik durfde touwtjes wat te laten vieren, omdat ik weet dat ik altijd nog kan gaan doorstre pen als het te lang wordt." Weet ze van tevoren hoe een verhaal gaat aflopen als ze begint te schrijven of verrast ze zichzelf? „Het is altijd een beetje mijn mankement dat ik niet weet hoe ik een einde moet bedenken. Dat had ik nu bij sommige verhalen ook en daarmee ben ik erg geholpen door Jelte Nieuwenhuis, redacteur bij Uit geverij Atlas Contact. Hij constateerde dat ik vaak een soort column-einde aan een verhaal schrijf. 'Je sluit het daarmee zo af. Laat het eens wat meer open', was zijn advies. Met z'n tweeën kwamen we er wel uit. Zo'n uitsmijter aan het einde is vaak niet nodig. Een verhaal kan ook eindigen met een drome rig beeld dat iets suggereert." Katinka heeft inmiddels bij Atlas Contact een con tract getekend voor het schrijven van een roman. Dat lijkt een logisch vervolg op haar debuutbundel. De roman zal gaan over een meisje dat is opgegroeid op het platteland en dat ouder wordt. Een hele kluif, vindt ze zelf. Het wil overigens niet zeggen dat ze toe is aan een volledige carrière-switch. Het is heel fijn om achter de schrijftafel zinnen te construeren, maar het leuke aan cabaret vindt ze dat ze het pu bliek recht tegenover zich heeft zitten en dat ze met een merkt of een liedje echt af is of dat er nog iets aan gewijzigd moet worden. „Bij is een boek is dat heel anders: Je hebt het af, dan moet je het inleve ren, ga je nog een beetje redactie-dingetjes doen, maar duurt het dus twee of drie maanden tussen het laatste verhaal schrijven en het moment dat het boek uitkomt. Dat vind ik wel heel spannend." Bloedbroeder 1618 is het nieuwste boek van John Brosens (Vlissingen, 1946). Het is een waargebeurd verhaal over de jonge Vlissingse zeeman Lourens Lourenszoon. De Vlissinger ging mee op een verkenningstocht naar de Amazo ne, aan boord van een klein schip met de naam 'Het Duijfjen'. De schipper had de opdracht in de nieuw ontdekte wereld te zoeken naar de mogelijkheid om hout in te kopen zonder de tussenkomst van Portugezen of Spanjaarden. John Vertelt: „Ik trof deze geschie denis aan in het archief van de WIC. De enige overlevende van de jammerlijk mislukte expeditie - Lourens dus - heeft bij de Hee- ren Negentien verslag uitgebracht en hoofdklerk Nicolaes van Was- senaer heeft daarvan een rapport opgemaakt. Maar naar mijn idee heeft de Vlissingse zeeman daar, in de grote zaal van het West-In disch Huis de Hooge Heeren een indianenverhaal aan de neus ge hangen. Dat kon. Er was op dat moment in De Nederlanden wei nig tot niets bekend over die streek en ik vermoed dat Lourens de Amazone-indianen heeft wil len beschermen tegen de roof zucht van de WIC." Bloedbroeder 1618 wordt in de markt gezet als 'Young Adult', ge schreven voor de oudere jeugd. John Brosens (Vlissingen, 1946) schreef eerder thrillers en jeugd boeken. Verder publiceert hij poë zie onder het pseudoniem Adriaan Broos. Sinds 2002 is hij fulltime auteur. De historische jeugdroman Koers Pal Noord werd in 2008 genomineerd voor de Thea Beckmanprijs. Na Koers pal noord en Een kaart van Berbice is Bloedbroeder 1618 het derde 'Vlis singse' geschiedenisboek van Jo hn Brosens. In 2013 publiceerde hij ook Peddelen in de Palingstraat, over De Ramp van 1953. zaterdag 25 oktober 2014 2014 29 OKT T/M 8 NOV als geschenk John Brosens 1618 'De onfortuinlijke dood van Krijn Kip....', Katinka Polderman; geschenk Week van het Zeeuwse Boek bij besteding van 15,~ aan boeken; Uitg. den Boer/de Ruiter; ISBN: 978-90-79875-61-0; presentatie: wo. 29 okt. 10.30 uur: voormalige basisschool De Linde, 's Heer-Abtskerke. door Jan van Damme John Brosens: Bloedbroeder 1618, uit geverij PMA, 285 pagina's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 93