i I T Wat Seth Gaaikema nog graag had gewild 23 KIJKTIP zaterdag 16.55 uur Bloedverwanten-fans, houd de tissues klaar voor de start. Het derde seizoen wordt meeslepender dan ooit, verzekert Derek de Lint, alias pensionado Anton Zwager. „Alles gaat op de helling." mmm De collega's van Derek de Lint's echtgenote informeer den de laatste tijd vaak wan neer 'ze' weer zouden begin nen. Ook op het school plein van Roos Ouwehands kinderen vroegen ouders naar de startdatum van het derde seizoen. „Dat is het leuke van Bloedverwanten", zegt Henriëtte Tol. „Op straat merk je hoezeer die serie leeft. Ik word er vaak op aangesproken, terwijl vorig seizoen toch even geleden is. 'Mevrouw', zeggen ze dan, 'u bent veel jonger dan Esther uit de serie, u kijkt ook zó anders uit uw ogen'. Tja, zeg ik dan, het is een ról." Wat is het toch met Bloedverwan tenDe dramaserie van AvroTros over de lotgevallen van de fami lie De Winter, verantwoordelijk voor bloemenbedrijf De Winter Flowers, kent een opmerkelijk trouwe schare volgelingen. Fans die wegens Hilversumse omroep- perikelen dik twee jaar moesten wachten op een vervolg. Als troost krijgen ze niet alleen ein delijk dat nieuwe seizoen, maar vanaf sep tember 2015 ook de theatervoorstelling Bloedverwanten voorgeschoteld, met hoofd rollen voor castleden Henriëtte Tol, Tanja Jess, Derek de Lint en Saskia Temmink. Los van de sterrencast zijn er meer succes factoren, aldus de acteurs. „Herkenbaarheid is een belangrijke reden voor de populari teit", stelt Tanja Jess, te zien als de wraak zuchtige ex-echtgenote Fien van eeuwige rokkenjager Anton. „Voor bijna ieder van ons geldt: familie heb je niet uitgekozen, maar je bent er onlosmakelijk mee verbon den. Je bent samen opgegroeid, soms zie je gelijkenissen waar je niet blij mee bent. Ér zijn van die verplichte familiefeestjes, van die moetjes waar je nooit zin in hebt. Dat zie je terug in Bloedverwanten. De serie werkt in dat opzicht als een spiegel." Derek de Lint is in die drie seizoenen dol geworden op zijn personage Anton, inmid dels toegetreden tot het leger der pensiona- do's. „Omdat ik hem zo aandoenlijk vind. En in drie seizggnen leer je een karakter ook heel goed kennen. Het mooie is, deze nieuwe serie wordt heel emotioneel, alles gaat op de helling. Bij vrijwel elk personage wordt een bepaalde kwetsbaarheid blootge legd als gevolg van één heftige dramatische gebeurtenis. Ook bij Anton, die zichzelf te genkomt. Die man heeft niks met bloemën, kan amper drie soorten uit elkaar houden, maar leidde jarenlang een bloemenbedrijf. Dat vond hij alleen leuk als er een sexy se cretaresse zat. Verder deed hij maar wat. De essentie van: ik bén die bloem die ik verkoop, ging volstrekt aan hem voorbij. Het hadden net zo goed paprika's kunnen zijn. Dit seizoen komt er meer diepgang. Anton had heel plat kunnen wor den door alleen maar met vrou wen of betaalde seks bezig te zijn. Dat wilde ik niet. Het is god zijdank ook niet die kant opge gaan." De cast verheugde zich danig op de opnamen, al moesten conces sies worden gedaan vanwege het geringe budget. Dat uitte zich on der meer in weinig repetitietijd en het feit dat geluid niet achter af in de studio kon worden opge nomen. De Lint: „Als je een ge voelige scène opneemt op een be graafplaats die in het verlengde van de Pol- derbaan van Schiphol ligt, is dat niet han dig." Maar al met al zou hij graag door wil len gaan, mits de scripts goed zijn. „De lat ligt hoog. Je moet niet in herhaling vallen." Ook Henriëtte Tol, die als Esther de Winter aan de touwtjes trekt in de familie, ver heugt zich op het nieuwe seizoen. Esther is vaak 'irritant drammerig en extreem be moeizuchtig', maar ligt haar na aan het hart. „Ze is als een leeuwin die vecht voor haar kroost en daar soms te ver in gaat. Haar protectiedrang is onbegrensd, maar aan de andere kant is ze ook maar een klein vrouwtje. Als actrice is het zo'n mooi pro ces om op zoek te gaan naar de barstjes in zo'n stoere facade. Het leven moet voor haar heel vermoeiend zijn." ZATERDAG 25 OKTOBER 2014 Media Het is en blijft fami X door Monique Brandt Henriëtte Tol speelt Esther. Bloedverwanten. Vanaf 27 oktober op NPO 1, 22.05 uur. reageren? 'SM:;./. UV0t 'rr<">-•< media@depersdiënst.nl Derek de Lint, pensionado Anton in Bloedverwanten. foto's Michel Schnater

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 79