Mickey Mouse 3 yy33 ji Eigenaar Hedwige krijgt weer ongelijk Raadsel dreigbrieven Koewacht opgelost Stormvloedkering nachtje dicht Mickey Mouse, een muis met witte hand schoenen, gele schoenen en rode broek met een soort Zeeuwse knopen erop, werd in Amerika verzonnen in 1928. In 1933 werd hij verboden in Duitsland, in 1937 in Joegoslavië, in 1938 in Italië. In Na- zi-Duitsland wilde men heel veel, op den duur bijna alles, verbieden. Veel werk van moderne schilders werd afge keurd, maar ook een heleboel muziek mocht niet worden gespeeld, onder ande re ook de muziek van Chopin. Overal en altijd zijn er wel mensen die iets willen verbieden. Soms neemt het streven naar correctheid tenenkrommen de vormen aan. Zo heb je nu in Angelsak sische landen steeds meer mensen die het woord Christmas ongepast vinden. De verwijzing naar Christus zou voor veel mensen kwetsend of irritant kun nen zijn. Men gebruikt dan nu liever de term: Seasonal Greetings. Misschien te vertalen met 'De Wintergroeten'? Wat ze daar doen met Santa Claus weet ik niet. Die man, die niet bestaat, is vergelijkbaar met onze Sint Nicolaas. Ook deze figuur zou om allerlei redenen moeten verdwij nen, want hij zou ons kunnen herinne ren aan de Rooms-Katholieke Kerk. Hij kan hier dan direct in het niets verdwij nen, samen met de ook al niet bestaande Piet. Die is niet gewenst, omdat hij zwart is en dat is weer een belediging aan het adres van allerlei ondergeschik ten, schoorsteenvegers, slaven, bedien den en schoonmakers. Zwarte Piet moet nu van kleur veranderen. Geeft niet wel ke kleur, als hij maar niet zwart is. Sint Nicolaas is overigens, als ik het juist heb, in 1969 door de Roomse Kerk uit de lijst van heiligen geschrapt. Als je in die Angelsaksische denktrant doorgaat, zou je trouwens heel wat kun nen schrappen: niet alleen Sinterklaas en Zwarte Piet, maar ook Kerstmis, kermis, alle persoonsnamen en plaatsnamen die Ook al is hij nog zo boos, eigenaar Gery de Cloedt van de Hedwigepolder had vorig jaar zomer beter de PZC moe ten lezen. Het missen van een adverten tie komt hem nu duur te staan. Hij kan definitief geen bezwaar meer maken te gen vergunningen om de vaargeul in de Westerschelde uit te baggeren en om slib te storten. De Cloedt vroeg de Raad van State in mei alsnog bezwaar te mogen maken tegen de baggerver- gunning. Hij kreeg nul op het rekest. Op 1 oktober probeerde hij het op nieuw, maar ook nu vindt de rechter dat hij beter had moeten opletten. De inwoners van Koewacht halen opge lucht adem nu de vrouw, die jarenlang dreigbrieven in het dorp rondstuurde, heeft bekend. De vrouw, die na een in tensieve speuractie van de politie werd ontdekt, zal waarschijnlijk niet worden vervolgd. Ze sprak met vijftien van haar slachtoffers, die verder geen justi tiële genoegdoening doeken. Volgens de echtgenoot van de vrouw, kwam ze tot haar daden door medicijnen. De ontvangers van de dreigbrieven hiel den dat lang stil, zodat de rest van het dorp onthutst op het nieuws reageerde. Tot dusver zijn 20 slachtoffers bekend. Rijkswaterstaat heeft dinsdagavond de schuiven van de stormvloedkering in de Oosterschelde gesloten. Het door de storm opgestuwde water, bereikte rond twee uur 's nachts een pleil van 3,08 meter boven NAP. Wettelijk is vastge legd dat bij een waterstand van boven de drie meter, de kering moet worden gesloten. Kort voor half elf 's avonds werden de 62 schuiven neergelaten. Woensdagmorgen rond zes uur gingen ze weer omhoog. De storm, die over het hele land raasde, veroorzaakte in Zeeland vooral in ZeeuwsWlaanderen problemen. verwijzen naar een godsdienstige figuur: Kris, Nico, Jan, Frida, Piet, Marie, Moham med, Biggekerke, Sint Laurens, Vrouwe polder, Paaseiland, San Francisco enzo voort. De lijst wordt erg lang en zou veel PZC's kunnen vullen. Misschien kunnen we dan gemakshalve allerlei namen veranderen in getallen. Iets dergelijks ligt trouwens voor de hand. We krijgen toch al met meer en meer cijfers te maken. Paspoortnummer, IBAN-nummer, postcode, 06-nummer etc. gaan meer en meer onze identiteit bepalen. Maar het helemaal afschaffen van eigennamen, plaatsnamen, familiena men lijkt me een absurd en onmogelijk iets. Zeer veel mensen zullen dat niet willen, ondanks dat in sommige landen en geesten de grondkleur niet sterk reli gieus meer is. En, soortgelijke dingen heeft men al wel ooit geprobeerd. In Frankrijk wilde men ooit de tijdrekening veranderen. Dat luk te niet. In de Sovjet Unie wilde men, heel antikapitalistisch, een week van vijf dagen invoeren: daarin is men niet ge- UW MENING 455 reacties Excuses van briefschrijfster Koewacht moeten voldoende zijn EEN$ S 20% eens zijn. Wat wel een troost is dat niet alles verbo den kan worden, want dan zou je ook het verbieden moeten verbieden. slaagd. Men wilde daar ook de taal zuive ren en de naam van God uit allerlei uit drukkingen schrappen. Dat is ook niet ge lukt. Niet dat het een troost is, want blijkbaar is er altijd wel weer iets dat in de ogen van sommigen verboden moet worden en waar anderen het dan weer niet mee VIDEO VAN DE WEEK Kraker in watergebouwtje www.pzc.nl/video 1. Edward Heerema het schip in door meesteroplichter 2. Kraker neemt watergebouwtje Vlissingen als woning in gebruik 3. Vrouw (51) uit Koewacht bedreigde tientallen dorpsgenoten 4. Nieuwe babbeltruc maakt slacht offers onder Zeeuwse ouderen Seth Caaikema (75) overleden Seth Gaaikema, de 'cabaretier van de woord spelingen' is maandag na een kort ziekbed overleden. Gaaikema, de domineeszoon, brak eind jaren '60 door met een oudejaarsconfe rence. Daarnaast was hij tekstschrijver en een geprezen vertaler van musicalliedjes. Be gin dit jaar nam hij afscheid van het theater. Vijfjaar cel voor Oscar Pistorius Politie alert op IS-activiteit De Zuid-Afrikaanse atleet Oscar Pistorius, die vorig jaar zijn 29-jarige vriendin Reeva Steenkamp met een vuurwapen doodde, heeft vijfjaar celstraf gekregen van de recht bank in Pretoria. De 27-jarige gehandicapte sporter heeft steeds volgehouden dat hij dacht dat hij een inbreker neerschoot. De politie in Nederland is sinds maandag extra waakzaam. Dat is op advies van de na tionale coördinator terrorismebestrijding en veiligheid besloten. Het advies is ingegeven door de onrustige situatie in onder meer Eu ropese landen waar aanhangers van de Isla mitische Staat (IS) zich roeren. ONEENS 80% MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL ZZZ IN BINNEN-EN BUITENLAND y I V;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72