SPECTRUM 15 Koken en eten is meer dan dingen naar binnen werken. Aan tafel deel je dingen hij geruststellend tegen de kinderen: 'Ik doe 'm z'n jasje uit, maar het is koud dus z'n sokjes en wantjes mag hij aanhouden'. Die liefde voor die ren, betekent: liever minder vlees dan goedkoop vlees. Ze heeft genoeg kippenfarms bezocht met duizenden kippen op een paar vierkante meter om dat te verkondigen. Het is de week dat McDonald's de verliescij fers bekendmaakt, de consument be gint de hamburgerketen de rug toe te keren. De tijd is dus rijp voor haar boodschap, merkt Van der Heijden. En het gaat razendsnel. Niet dat ze een branche kapot wil maken, maar mensen gaan steeds meer nadenken over hun eten en hun omgeving. Met name de jonge generatie is zich er van bewust dat wat je binnenkrijgt, iets met je doet. In je auto gooi je ook de beste benzine, hoezo je lijf dan volstoppen met rotzooi? Het gaat vaak om de vorm en om de houdbaarheid tijdens het transport. Maar de supermarkt, zegt Van der Heijden, mag niet dicteren wat we eten. Dan doet het dus best pijn als Albert Heijn met Heel Holland Bakt-producten komt, waar het tele visieteam geen inbreng in heeft ge had omdat verkoop en programma gescheiden zijn. Zij zou nooit bak- mixen hebben toegelaten en ze wist bovendien niet dat hun foto's en re cepten zouden worden gebruikt. Dat verdiende, zegt ze netjes, geen schoonheidsprijs. Maar aan de ande re kant: als mensen aan het bakken gaan, en dat is wat nu massaal ge beurt, is dat wel heel leuk. Van der Heijden is vrijmetselaar, lid van een loge, maar dat heeft niets te maken met Dan Brown-achtige wil de ideeën. Wat haar aansprak is het niet-dogmatische nadenken over je rol in de samenleving, in het geheel. Ze vindt dat we allemaal de plicht hebben daarover na te denken. Het is een prettige tegenhanger, meer ver dieping naast de glitter en glamour. Het zorgt voor de balans die zij nodig heeft. Mensen willen je graag in een kader plaatsen, heeft ze gemerkt, maar zij is niet in te kaderen. Hoge hakken, pa rels, ook nog eens woonachtig in Aer- denhout - en dat allemaal bewust. Ze is een mix, en bepaald geen kant-en-klare. „Dit hoort bij het tota le complex van wat ik ben. Alle voor oordelen bij elkaar - en toch kun je er niks van bakken." ZATERDAG 25 OKTOBER 2014 reageren? spectrum@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71