pornomodel is Verona wel eigen baas Nu 90 nachten proefslapen ...en vannacht een uurtje extra 6 BINNENLAND Geldt in de actieperiode van 4 oktober t/m 16 november 2014. Vraag naar de voorwaarden. „Wanneer ik boodschappen doe, merk ik dat mensen naar me kij ken", zegt Verona van de Leur. „Vaak durven ze me niet aan te spreken. Ik ben dan benieuwd waar ze mij van kennen. Van het turnen, het crossteam dat ik spon sor of van mijn erotische site? De één wil me misschien alleen ken nen als turnster en denkt het hele i8plus-gedeelte weg." Na vijftien jaar te zijn geleefd, be sloot ze in 2008 dat het genoeg was en stopte de voormalig Sport vrouw van het Jaar met turnen. Daarna haalde ze vooral het nieuws door rechtszaken. Ze won een kort geding tegen haar vader om geld dat hij van haar rekening zou hebben gehaald, zat 72 dagen in hechtenis vanwege afpersing en werd beschuldigd van het be zit van kinderporno. Daarnaast beschuldigde ze trainers van aan randing en mishandeling. In 2011 werd ze webcamgirl. Inmiddels heeft ze een bedrijf in 'de eroti sche branche', zoals ze het zelf noemt. Ze zit nog maar enkele uren per week achter de webcam; voor haar i8plus-website fotogra feert en filmt ze voornamelijk nog. En met succes. Van de Leur en haar vriend kunnen er prima van leven. „Films neem ik alleen op samen met mijn vriend. Of soms met wat vriendinnen erbij. Gewoon thuis, in onze vertrouwde omge ving en soms ook buiten. Met het maken van foto's hetzelfde. Ik wil zelf bepalen wat ik op internet zet en wat niet. Daarom zou ik mezelf ook geen pornoactrice wil len noemen. Hen wordt meestal verteld waar, hoe en mét wie ze seks hebben. Dat is niks voor mij." Op het fotograferen en filmen na, doet Van de Leur alles zelf. Con tact onderhouden met haar fans, de site bijhouden, administratie ve zaken, monteren. Ze noemt zichzelf perfectionistisch als het op haar werk aankomt, maar niet onzeker. „Over mijn lichaam niet meer, in elk geval. Ik voel me goed, al heeft dat jaren geduurd. Mijn zelfbeeld was in mijn turn- tijd enorm laag; ik was te dik, deed niks goed en mocht voor niks eten. Nu maakt dat cijfertje dat mijn gewicht aan geeft niks meer uit. Ik ben fit en moet gewoon zorgen dat ik dat blijf. Echt turnen doe ik niet meer, op een enkele radslag of sal to na. Vooral het paaldansen houdt me nu nog in vorm." Voor het tv-programma Celebrity pole dancing trainde Van de Leur vier maanden lang, twintig uur per week aan de paal. „Niet om dat het moest, maar omdat ik die tijd er in wilde steken. Het was hard trainen, maar heel leuk." In haar biografie beschrijft Van de Leur hoe haar ouders 'doordraai den' toen haar turntalent werd ontdekt. „Thrnen kwam op de eer ste plek, school op de tweede. Ik was ook helemaal niet bezig met het kiezen van een opleiding. Al les draaide om trainen, turnen, de beste zijn en wedstrijden win nen. Het was alsof ik op een lo pende band was gezet. Ik kreeg een trainingsschema dat een jaar vooruit was gepland. Dat topsport hard werken en dus zwaar was, wist ik wel. Maar turnen is op top niveau extreem zwaar, zowel li chamelijk als emotioneel. Je wordt geleefd, bent een soort cir cusartiest, maar maakt zelf nauwe lijks beslissingen. En dat doe ik nu, met mijn eigen bedrijf, juist wel." Contact met haar familie heeft ze nog steeds niet. „Mijn schoonfa milie is mijn familie." Het maken van de biografie was vanwege alle opgerakelde herinne ringen een heftig proces, aldus Van de Leur. „Maar ik kan mijn verhaal, mijn versie hiermee ver tellen en daar ben ik blij om. Er komen veel onderwerpen voorbij; het turnen, de gevangenis en de i8plus-wereld. Dat maakt de bio grafie veelzijdig. En blijkbaar heb ik zo veel meegemaakt. Het is bijna niet te bevatten dat dit mijn leven is. Maar al die dingen die ik heb meegemaakt, horen bij mij en daarom staan ze in het boek." Dé winkel met het complete Auping assortiment onder één dak. auping Poortvliet: Auping Plaza, Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) plaza Kijk voor onze koopzondagen op www.auping.nl door Kim Jacobs Na het turnen stortte Verona van de Leur zich onder meer op paaldansen, foto Bram Petraeus/HH MM Wist je datje lichaam gemiddeld 4 weken nodig heeft om aan een nieuwe matras te wennen? Auping geeft je wat meer tijd en daarom kun je tijdelijk 90 nachten proefslapen*. Een rustgevend idee, want als je nieuwe matras niet went, ruil je hem gewoon om. Bovendien ontvang je tijdelijk 20% voordeel op je nieuwe matras*. Kijk voor meer info op auping.nl/matrassen ZEEWOLDE - Ze is bekend als één van de beste turnsters die Neder land ooit heeft gehad, maar ook van de vele rechtszaken waar ze bij betrokken was en de carrière switch naar pornoactrice. Nu is Ver ona van de Leur (28) vooral een succesvolle zakenvrouw in de ero- tiekbranche. Volgende week ver schijnt haar biografie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6