SPECTRUM 11 44 Thijs was als gedeputeerde verbonden aan Zeeuws-Vlaanderen. Bijna elk weekend en al le vakanties logeerde ik bij Thijs in Zuidzan- de, in de wetenschap dat ik tegen de tijd dat ik met de VUT zou gaan, voorgoed bij hem zou intrekken. We fantaseerden vaak over de toekomst, dat ik voor mezelf zou beginnen, iets creatiefs, met en voor kinderen. „Dat Thijs' woning na zijn dood niet werd verkocht, is omdat ik recht heb gekregen op vruchtgebruik. Om het weekend logeerde ik in zijn huis. Omdat ik Thijs zo miste en hem niet vond in Amsterdam. Omdat ik rust zocht, wat ik nooit vond omdat ik die dagen altijd druk in de weer was met het op orde houden van het huis, de tuin en Thijs' graf. Misschien moet ik hier gaan wonen, dacht ik soms. Misschien vind ik dan rust. Een stap die ik pas in de zomer van 2011 kon zetten. „De eerste jaren na het ongeluk leefde ik voor mijn gevoel in een parallelle wereld. Ik ging maar door en door en door, totdat ik in 2010 alsnog thuis kwam te zitten met een zware burnout. Ik had geen andere keus, ik moest aan mezelf gaan werken. Confronte rend, want dat betekende dat ik de pijn zou moeten toelaten. Het was even zoeken naar We fantaseerden vaak over de toekomst, dat ik voor mezelf zou beginnen, iets creatiefs de juiste therapie, maar uiteindelijk had ik veel baat bij Eye Movement Desensitization and Reprocession (EMDR), ook wel trauma therapie genoemd. Al na acht sessies - waar in ik het trauma stukje voor stukje herbeleef de en eindelijk kon beginnen met verwerken - voelde ik me herboren. Ook kreeg ik weke lijks massage om lichaam en geest in balans te brengen. Ik heb wat afgehuild op die tafel bij Karin. En eindelijk was ik krachtig ge noeg om de stap te zetten die ik al zo lang in mijn hoofd had. „Ik nam ontslag, verhuurde mijn Amsterdam se appartement en stapte geheel volgens planning op 1 augustus 2011 - precies vijf jaar na het ongeluk - met niet meer dan twee kof fers op de trein naar Zeeuws-Vlaanderen. Een actie die opnieuw niet iedereen in mijn omgeving begreep, omdat ik op mijn 55-ste zonder recht op een uitkering vertrok naar een regio waar de banen niet voor het op scheppen liggen. Makkelijk was het niet, maar inmiddels woon ik drie jaar in Zuidzan- de en heb ik mijn draai aardig gevonden. Mijn contacten met onze Zeeuwse vrienden zijn versterkt en veel vrienden uit de Rand stad komen regelmatig logeren. Na maanden- lang vruchteloos solliciteren, accepteerde ik noodgedwongen een baan als postbode. Tien uur per week breng ik de post rond in Sluis. Het verdient niet veel, maar ik ben lekker buiten, heb veel contact met mensen en bo vendien genoeg tijd over om mijn bedrijfje uit te bouwen. „Ik organiseer natuuractiviteiten en evene menten voor kinderen in de regio. Hoogte punt was de schrijfwedstrijd 'Waar ik woon, waar ik speel' ter ere van 200 jaar Zeeuws- Vlaanderen. Tijdens de finale in juni hield ik het niet droog. Vanaf het podium keek ik naar al die blije kindergezichten en dacht: Dit is waar Thijs en ik jaren geleden over fan taseerden. Met de Zeeuws-Vlaamse natuur ontwikkeling gaat het de goede kant op. Ik woon en speel er. Ik heb onze dromen waar gemaakt. En daarmee is de cirkel rond." ZATERDAG 25 OKTOBER 2014 Thijs kwam de rust Soan Lan: „Ik nam ontslag, verhuurde mijn Amsterdamse appartement en stapte geheel volgens planning op 1 augustus 2011 - precies vijfjaar na het ongeluk - met niet meer dan twee koffers op de trein naar Zeeuws-Vlaanderen." Thijs Kramer, foto Provincie Zeeland V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67