Rapper Hozny vindt Wilders juist 'geniaal' IMMuMiim wm 1 m m* du [ju^dk^Lifjptaj 4 BINNENLAND WILDONGEVALLEN We willen meer wilde dieren, maar niet als onze auto ermee in botsing komt. Welke ingrepen werken? rwÊrmammMamiÊm Gistermiddag stond de 28-jarige Hosni El Asadi uit Sneek, ar tiestennaam Hozny, terecht voor de rechtbank in Den Haag. Ge trimde baard, veel tatoeages, sport- schoolbreed, vader van een doch tertje sinds 10 september. Auto verkoper van beroep, rapper uit passie. Zijn volgende rap heet Ne derland ik hou van jou. El Asadi is aangeklaagd na een aangifte door PW-leider Geert Wilders. Hij zette op 18 maart, een dag voor de gemeenteraads verkiezingen, een rap getiteld Geertje met bijbehorende video clip online. In die clip is te zien hoe Geertjè, een man met een witte pruik, door twee gewapen de kleerkasten wordt meegeno men. Geertje moet knielen voor een groene vlag met Arabische tekst. De gebivakmutste kleerkas ten richten een pistool op zijn hoofd. Aan het einde van de clip gaat het beeld op zwart en klinkt een schot. Ook zingt de rapper een bedrei- VAKER IN DE RECHTSZAAL gende tekst, zo vond in ieder ge val Geert Wilders. Ook het Open baar Ministerie (OM) ziet een rechtstreekse bedreiging in zin nen als 'Dit was je leven, dit is de finale'. Juist door dit soort teksten kan Wilders helemaal niet meer vrij over straat, meent de officier van justitie. El Asadi noemt zijn clip een artis tieke bijdrage aan het debat. „Nee joh, ik wilde hem helemaal niet bedreigen", zegt hij tegen de rechtbank. „Ik wilde Wilders wak ker schudden, hou ermee op. Je kwetst mensen. Als ik over straat loopt, kijken de mensen me aan alsof ik een terrorist ben", zegt hij. Iedereen mag of moet zelf maar bedenken wat er gebeurt bij het pistoolschot, zegt hij. „Misschien maak ik wel een eind aan mijn le ven. Ik word al jaren depressief van Wilders." Om de verwarring compleet te maken, zegt hij later: „Ik vind Wil ders juist geniaal." De rechtbank vraagt door. Was de rapper niet een beetje een aan dachtsjunk, die door deze clip te maken en online te zetten volop in de schijnwerpers wilde komen te staan? „Nee, ik had deze hype niet voorzien. Achteraf gezien was het allemaal misschien niet zo slim." Even later onderbreekt hij de rechtbank, die hem vraagt of het niet beter was geweest na de aan klacht de rap 'met een druk op de knop' van zijn YouTubekanaal te wissen. „Waar is de knop om Wil ders uit de politiek te verwijde ren?" vraagt hij. Hozny zegt dat Wilders dankzij zijn clip een dag later de omstre den 'minder, minder, minder'-uit- spraak deed, waarvoor hij nu wel licht vervolgd gaat worden. „Dat heb ik bereikt." De officier van justitie vindt dat sprake is van bedreiging en re kent Hozny ook aan dat in de clip met verboden nepwapens wordt gezwaaid. Hij eist tachtig uur taak straf en twee maanden voorwaar delijk. En hij wil dat El Asadi de clip verwijdert. De rechtbank doet op 7 november uitspraak. ULICOTEN - Zoals elke dag reed Hans Bervoets uit Ulicoten langs het bos naar zijn werk, toen uit de ochtendschemering plots een dier opdoemde. „Een hond, dacht ik in een flits. Voor ik kon rem men, vloog die op mijn auto. De politie vond later een dood hert in de sloot." Zelf kwam de Braban der met de schrik vrij; zijn auto werd total loss verklaard. Het aantal grote wilde dieren in de natuur neemt toe, en daarmee het risico op aanrijdingen. Natuur monumenten heeft Nederlanders uitgedaagd een oplossing voor dat probleem te zoeken. Zij kwamen met ideeën als wildwaarschuwin- gen op tomtoms en wildrotondes die automobilisten dwingen af te remmen. Maandag bepaalt een ju ry welk idee wordt uitgevoerd. „Het is fantastisch dat de natuur rijker wordt, maar dat levert wel zorgen op over de veiligheid van mensen en dieren", zegt boswach ter Frans Kapteijns. Niet alle ingezonden ideeën zijn even revolutionair. „Er is al veel geprobeerd om botsingen tussen dieren en voertuigen te voorko men", zegt verkeerskundige Jan Willem Ooms van de Politieaca demie, die onderzoek deed naar wildongevallen. „Niet alle maatre gelen zijn even efficiënt." Ecoducten en wildtunnels voorko men veel aanrijdingen. Afrasterin gen langs de weg zorgen ervoor dat dieren alleen op de daarvoor bestemde plek oversteken. Zo wer den in 2004 4.000 herten, zwij nen en reeën geteld op het wild viaduct bij Teriet over de A50. Na deel: de aanleg van een ecoduct kost al snel enkele miljoenen. Ooms: „Dat kan alleen uit op we gen waar hard wordt gereden en de schade bij een aanrijding dus groot is." Het is ook kostbaar om een weg aan weerszijden te voor zien van een raster dat hoog ge noeg is om edelherten te weren: per kilometer kost dat al gauw een ton. De metalen of reflecterende plaat jes die in natuurgebieden vaak op paaltjes langs de weg zitten, zijn bedoeld om overstekend wild te waarschuwen. „Ze buigen het licht uit de koplampen van auto's 45 graden af en kaatsen dat het bos in", zegt Ooms. „Langs provin ciale wegen hangen er miljoenen, maar dat ze werken is nooit aange toond. Het lijkt vooral een relatief ««uaawi QTOrr,...-- Vertrekdatum: 6,13.20,27 nov/4, 11.18 dec 5,19.26 mrt/2, 9.16.23 april Vertrekdatum: 26 en 28 november 2014 3,5,10,12 en 19 december 2014 Vertrekdata: Vertrekdata: 6,20, 27 nov4,11,18 dec 13,20,27 nov4,11,18 dec 5,19, 26 mrt/2, 9,16,23 april 5,19, 26 mrt/2, 9,16, 23 april SSPjS Vertrekdata: 6,20, 27 nov/4.11,18 dec 5,19, 26 mrt/2, 9,16,23 april WINNAAR ZOOVER ;£v AWARD 2014 zoSl'er 4 dagen Londen 3 dagen Shoppingcruise naar Keulen en Düsseldorf 4 dagen 4 dagen Fascinerend Berlijn 4 dagen Romantisch Parijs door Wilko Voordouw DEN HAAG - Nee, noem rapper Hoz ny alsjeblieft niet met zijn initialen Hosni El A. Zijn achternaam El Asa- di mag voluit. „Want ik heb hele maal niks verkeerds gedaan." Geert Wilders procedeerde vaker tegen rappers, met wisselend suc ces. Zo werden Dope-D Raheem veroordeeld tot 50 uur werkstraf voor een doodsbedreiging tegen de PW-leider. Rapper Mo$heb werd in 2010 vrijgesproken nadat hij in eerste instantie tot een taakstraf was veroordeeld. Mogelijk wordt Wilders zelf bin nenkort vervolgd voor zijn 'min der, minder, mindef-uitspraak' op de avond na de gemeenteraadsver kiezingen. Hij werd eerder vrijgesproken in het grote Wilders-proces, in 2010 en 2011, na te zijn aangeklaagd voor discriminatie en haatzaaien. c x. Leuk, maar niet l door Annemieke van Dongen ECODUCTEN EN HEKKEN REFLECTOREN EN SPIEGELTJES in IMI Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! - A.-1£: Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: Www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4