Persoonlijk. Flitsende start Roose bij slotwedstrijd WK Trainer Vermeule stopt Buijck vertrouwt zijn lichaam weer t GRANDO 44 De vraag was I 48 SPORT Grando. Koken. Baden. Genieten. Grando Middelburg De Grando ondernemer staat altijd voor u klaar met een passend advies. KEUKENS BAD Roose kan in China voor de twee de keer wereldkampioen worden in deze discipline. Ze moet daar voor haar twee voornaamste con currentes - Bibiane Magaji uit Slo wakije en Annelous Lammerts uit Schuddebeurs - achter zich houden. Dat lukte haar gisteren met verve. De wedstrijd in Pingtan is de laat ste in een reeks van vier. Het eve nement duurt nog tot en met woensdag. Lammerts staat voorlopig in de achterhoede, maar zij richt zich ook meer op de freestylewedstrij- den die ook in Pingtan zijn. Mortiereboulevard 42, 4336 RA Middelburg, tel.: 0118-724905, zondag gesloten, grando.nl Vermeule had dit jaar voor het eerst de junioren onder zijn hoe de. Hij stuitte als trainer/coacfc vaak op een gebrek aan geld en pleitte voor een zoektocht naar meer sponsors. Er is wel een spon sorcommissie, maar die is volgens Vermeule niet erg actief. „We be gonnen dit jaar met een tekort van zevenduizend euro. Daar heb ben we iets van afgeknabbeld, maar dat is alleen gelukt omdat we op allerlei kosten hebben be knibbeld." Daarnaast bespeurde Vermeule een gebrek aan fanatisme bij zijn pupillen. „Ik ben eerder trainer bij Middelkamp geweest en in die tijd werd er keihard getraind. We werkten met z'n allen naar belangrijke wedstrijden toe en dat gaf goede resultaten en veel voldoening. Nu is het allemaal Roze babykleertjes hangen voor het raam in de Middelburgse nieuwbouwwijk. Op 7 oktober werd Buijck voor de vierde keer vader, van Bo. De dagen voor de Kustmarathon was het dus nog even spannend of hij daaraan mee kon doen. Buijck finishte in een dikke drie uur en negen minuten. Sindsdien had hij niet meer in wedstrijdverband gelo pen, tot hij zichzelf terugvond op plaats één in Drunen. „Dat had ik vooraf niet verwacht, maar ik heb of ik weer belastbaar zou worden. Dat is gebleken er loon naar werken gekregen. Dat is ook niet gek, met het trai ningsschema van de Kustmara thon in de benen." Laat de Middelburger over zijn passie praten en een wervel windje volgt. Getallen, gemiddel den, wedstrijden, schema's, con currenten, alles zit in zijn hoofd, en iPad. Van de Koning van Span- je-loop tot zijn grote doel, de Ul tra Trail du Mont Blanc. Over zijn ploeg, Team Salomon, dat hem goed steunde tijdens zijn slechte periode. Ondertussen komt zoontje en peuter Mats binnen gedraafd. Rondje gelopen met An gela. „Maar die kan niet wande len!" Buijck moest van ver komen. Een verwaarloosde urineweginfectie en longembolie wierpen hem ver terug. Hij had het lastig in de eer ste weken van zijn herstel. Dan sloeg hij wat makkelijker een trai ning over of kortte hem in als het slecht weer was. Een wereld van verschil met de afgelopen maan den. „Ik heb dit jaar goede slagen kunnen maken. Ik heb al mijn trainingsschema's iedere dag kun nen draaien. De vraag was of ik weer belastbaar zou worden. Dat is gebleken." Op diezelfde trainingsschema's staan krabbels. 'Pittig', 'ging bo ven verwachting' én smileys. Want de 39-jarige Buijk voelt zich nu goed. Hij straalt het ook uit. Lacht veel. „Tot december mag ik freewheelen. Ik loop 's zaterdags wat wedstrijden en doordeweeks lange duurlopen in het groepje van Anjolie Engels-Wisse. Daarna d3 kijk ik met mijn trainer Gerrit van Rotterdam naar de kalender van volgend jaar." Buijck heeft twee wedstrijden op het oog waarin hij wil pieken. De eerste is eind mei de Maxi Race in Annecy. Tachtig kilometer en zesduizend hoogtemeters. „En Tim (Pleijte) heeft laten vallen dat hij de Transalpine run wil lo pen. Die is voor duo's", grijnst Buijck. Natuurlijk wil hij die graag met zijn maatje lopen. 260 Kilometer lang, waarvan 15.000 hoogtemeters. „Het is prettig om met Tim iemand te hebben die ook zo gek is." Buijck lacht weer. „Alleen jammer dat-ie beter is. Zelf behoorde Buijck ook tot de nationale top. Hij liep in Ierland het WK voor het Nederlands team in 2011. Maar het traillopen is erg gegroeid, zegt hij. „Toen had je twee loopjes in de maand, nu zijn er ieder weekend wel drie of vier." Moeiteloos somt hij een stuk concurrenten op en komt tot een heldere conclusie: „Ik ben niet de top, maar zit er wel weer tegenaan." Nü 25% korting! door Roeland van Vliet PINGTAN - Kitesurfster Katja Roose, afkomstig uit Vlissingen, heeft opti maal gepresteerd tijdens de eerste dag van de WK-wedstrijd slalom in het Chinese Pingtan. Ze won giste ren alle drie races. door Koen de Vries <r CBW-erfeend Vraag naar de voorwaarden. MIDDELBURG - Pierre Vermeule stopt als trainer bij de Zeeuwse wielervereniging Theo Middel kamp. De 65-jarige Middelburger heeft er geen plezier meer in. „Het zijn allemaal kleine druppeltjes die daarvoor gezorgd hebben", ver klaart hij. door Michiel Bouwman MIDDELBURG - Met dik vijf minuten voorsprong op de nummer twee fi nishte trailloper Michel Buijck zon dag als eerste in de Devil's Trail in de Drunense Duinen (22,2 kilome ter). Onverwacht, maar waardevol was die overwinning. Want het was andermaal een weerspiegeling van zijn gevoel nadat hij ver werd terug geworpen door onder meer een longembolie: dat het steeds beter gaat. Michel Buijck Michel Buijck zit weer tegen de nationale top van het traillopen aan. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48