Kazim als diepste spits Servië en Albanië meteen in beroep SPORT 45 Achtste goal Kramer bij winnend ADO ADO Den Haag heeft giste ren in eigen stadion FC Dor drecht verslagen: 2-0. De ploeg van Henk Fraser boek te zo de eerste zege in zeven competitiewedstrijden en steeg naar de vijftiende plaats. Dordt, dat al negen wedstrijden niet heeft ge wonnen, staat voorlaatste. Michiel Kramer opende in de zeventiende minuut de score. Het was al de achtste treffer van de topscorer van de eredivisie. Een kwartier voor tijd besliste Mathias Gehrt het duel. Boere maakt 0-5 voor FC Eindhoven Tom Boere heeft gistera vond eenmaal gescoord voor FC Eindhoven. De Terneu- zense voetballer maakte in het uitduel met Telstar de 0-5. Hij deed dat in de ne gentigste minuut Hij was in de 82e minuut ingevallen. FC Eindhoven staat na de duidelijke overwinning nog steeds vierde in de Jupiler League. FC Volendam, de nummer drie, was met 2-1 te sterk voor De Graafschap. NEC en Roda JC spelen mor gen. Wijnaldum kan spelen in Utrecht Georginio Wijnaldum keert morgen mogelijk terug in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft giste ren weer meegetraind na een knieblessure. Als een te rugslag uitblijft, kan de aan voerder meespelen in de uit wedstrijd van de koploper tegen FC Utrecht. Voorstel uit Europa: WK '22 in april/mei De bond van Europese voet balclubs ECA heeft gisteren een nieuw voorstel inge diend bij de Fifa voor het WK van 2022 in Qatar. Een speciale werkgroep van de wereldvoetbalbond onder zoekt de opties om het WK niet in de zomer, maar in ja nuari en februari of novem ber en december te houden. De ECA wil dat ook de perio de april/mei op het lijstje met te onderzoeken opties komt. zelf ook toe. „Er zijn mensen die me bekritiseren over de manier waarop ik me manifesteer in het veld. Ik word kwaad, raak geïrri teerd. Daaruit zou je kunnen aflei den dat ik altijd slecht gehumeurd ben. Maar in mij schuilen twee verschillende mensen." Hij heeft ook een verklaring voor zijn gepassioneerde speelstijl. „Ik heb me zo veel opofferingen moe ten getroosten om te zijn waar ik nu ben. Ik heb er zo hard voor ge vochten. Ik kan het idee niet ver dragen dat ik niet elke seconde zou proberen om er wat van te ma ken op het veld. In Uruguay is er zo'n grote honger naar succes. Je doet er alles voor om dat te berei ken. Daar put je de kracht uit om te blijven gaan in een wedstrijd en om te lijden." Suarez geeft ook duidelijk aan dat hij moeite heeft met de druk. „Je moet je opofferingen getroosten als voetballer: minder eten, meer eten, je steeds maar aanpassen. Dat doet wat met je. Er zijn wed strijden geweest dat ik tegen me zelf zei: 'waarom was ik zo ge strest? Waarom voelde ik zoveel druk terwijl ik niets liever doe dan voetballen? Dan neem ik me voor om wedstrijden anders te be naderen. Bondscoach Oscar Tava- rez heeft eens gezegd: kalmeer, an ders wissel ik je. Ik raakte gefo cust, speelde beter en scoorde. Maar soms kun je jezelf niet beteu gelen." Zijn enorme winnaarsmentaliteit zat hem zo in de weg dat hij Pa trick Evra racistisch bejegende en zijn tanden zette in de nek van Ot- mar Bakkal, de arm van Branislav Als bij Suarez een bepaalde zenuw geraakt wordt, zal hij steeds op dezelf de manier reageren Ivanisovic en de schouder van Giorgio Chiellini. De eerste twee incidenten leidden in Engeland tot een onderzoek van sportpsy- choloog dr. Thomas Fawcett. Die concludeerde dat Suarez een blij vende recidivist zal zijn. „Na die beet in Nederland kreeg hij thera pie om zijn agressie te beheersen. Het zal niet helpen", constateerde Fawcett. „Het zit in de man. Als er bij Suarez een bepaalde zenuw ge raakt wordt, zal hij steeds op de zelfde manier reageren: met zijn tanden." De sportspycholoog hoefde maar een klein jaar op de bevestiging van zijn theorie te wachten. Sinds die gedenkwaardige wedstrijd in Natal gaat Suarez als vampier en Dracula door het leven en raakten zijn voetbalkwaliteiten op de ach tergrond. In Engeland zijn ze blij dat ze hem kwijt zijn. „Ik kan niet zeg gen dat het me spijt dat hij weg is", reageerde Richard Scudamore op de transfer van Suarez van Liverpool naar Barcelona. Die moest onder meer zeven dagen procederen om Suarez voor, racis tisch taalgebruik veroordeeld te krijgen. „Het was iedere keer wachten op het volgende inci dent. Het is een geweldige speler, maar zijn tijd was hier voorbij." Suarez denkt dat hij in de schoot van zijn familie rustiger zal wor den en dat incidenten uitblijven. Daar hoopt ook Barcelona op. Aan vankelijk kwam naar buiten dat het vijfjarig contract werd verge zeld door een clausule met zware sancties mocht Suarez nog eens met zijn tanden toeslaan. Dat is la ter weer ontkent. Er waren niet alleen bedenkingen op het disciplinaire vlak. Ook Jo- han Cruijffhad zo zijn twijfels. „Ik begrijp niet goed wat de club ziet in een aanval met Messi, Ney- mar en Suarez", zei hij. „Dat zijn drie individualisten, terwijl het bij Barcelona gaat om het teams- pel." Suarez zou vanavond tegen Real Madrid alvast die twijfel weg kun nen nemen. Dat angst dat hij let terlijk van zich afbijt zal altijd blij ven bestaan. weinig plaatsen afwijken van de ploeg die donderdag in Kroatië verloor. Rutten is er volgens ei gen zeggen de man niet naar om zijn hele elftal om te gaan gooien. Colin Kazim-Richards start dus weer als diepste spits. De aanval ler krijgt steeds meer kritiek om dat hij zich tot dusver niet ont popt als de doelpuntenmaker waar Feyenoord op had gehoopt. Ook in Kroatië was hij weer gro tendeels onzichtbaar. Extra pijnlijk voor Feyenoord was dat Andrej Kramaric, de spits van Rijeka, er wel drie inschoot. Op de website van Feyenoord liet technisch directeur Martin van Geel gisteren weten dat Kramaric nooit kandidaat is geweest om bij Feyenoord de vertrokken Grazia- no Pelle op te volgen. Maar Kroati sche media berichtten al in augus tus dat Kramaric in de belangstel ling stond van Feyenoord en dat hij zeker vier miljoen moest kos ten. Inmiddels is zijn marktwaar de een veelvoud daarvan. NYON - De Servische voetbalbond gaat net als Albanië in beroep te gen de straf die de Uefa gisteren heeft opgelegd voor de gestaakte EK-kwalificatiewedstrijd op 14 ok tober. Hoewel de Europese bond Servië een reglementaire zege van 3-0 toekende, kreeg de ploeg van bondscoach Dick Advocaat ook drie punten aftrek, een boete van 100.000 euro en moet Servië de komende twee thuisduels in de EK-kwalificatie zonder pu bliek spelen. „Onrechtvaardig en inconsistent", noemde sportminister Vanja Udo- vicic het vonnis. „Het heeft geen zin drie punten te verliezen en te gelijkertijd een wedstrijd te win nen." Het EK-kwalifïcatieduel werd na 41 minuten bij een gelijke stand (0-0) gestaakt nadat een drone met een provocerende vlag van Groot Albanië het stadion van Bel grado was binnengevlogen. Woe dende supporters van de thuis ploeg betraden het speelveld en zochten de confrontatie met voet ballers van Albanië, die tijdens hun vlucht naar de kleedkamer met allerlei voorwerpen werden bekogeld. De Albanezen waren zo geschrokken dat ze niet meer ver der durfden te spelen. De Albanese voetbalbond teken de meteen protest aan tegen het in zijn ogen oneerlijke oordeel. Al banië leed dus een reglementaire nederlaag omdat de spelers weigerden de wedstrijd te hervat ten. ZATERDAG 25 OKTOBER 2014 DEN HAAG IJMUIDEN EINDHOVEN BERN grootste tegenstander April 2013: Luis Suarez (Liverpool) bijt Branislav Ivanovic (Chelsea). Juni 2014: Luis Suarez (Uruguay) bijt Giorgio Chiellini (Italië), foto's VI Images Thomas Fawcett

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45