40 MENINGEN TRACHT vam oeWfMT om ye Ret?6H WAA&M W6THMP& TAsren u/e^ Cor de Jonge 'M 5i-ü|5 f40& \jOILCDI6 IH H6T OUISTCK brieven Zorgkosten Tegen de jacht (3) Ontpoldering Moffenhoeren Paard zonder staart Scholenfusie Scholenfusie (2) ZorgSaam ZorgSaam (2) Uitslapen Kindslaven Overlast ganzen C^OfZ. Het zijn schrijnende gevallen: de mensen die het eigen risico op de zorgkosten niet meer kunnen be talen. Voor hen blijken de zorgver zekeraars een coulanceregeling te hebben. Deze regeling is slechts een zoethoudertje om luide pro testen in de kiem te smoren. De overheid had destijds bij de af schaffing van het ziekenfonds meteen onderzoek naar de stijgen de kosten moeten doen. Inmid dels zijn die meer dan vertienvou digd. Alle politieke partijen (zo wel regering als oppositie) zijn hiervoor medeverantwoordelijk, maar schuiven dit eenvoudig van zich af. Oppassen geblazen, zo kopte de krant van 14 oktober. 'Het zal toch niet waar zijn, werving voor Isis-strijders', dacht ik toen ik de afbeelding van een tot de tanden bewapende strijder op de voorpa gina zag. Bij nader lezen ontdekte ik dat deze man leeft: met een oer- instinct. Hij wil jagen. Om zich onder meer bij een tekort aan mu nitie te kunnen verweren tegen aanvallen van konijntjes, beschikt hij over een Buckmes. Wat dit laatste redmiddel precies voor een wapen is weet ik niet, maar het klinkt in elk geval heldhaftig. Ik lees graag de verhalen in deze krant van Gerard Smallegange over de wordingsgeschiedenis van Zeeland. Ik vind het tragisch dat een deel van het land met Vlaams kapitaal uit het water is gerezen en nu weer deels door datzelfde kapitaal onder water wordt gedwongen. Mijns inziens zal de haven van Antwerpen in de toekomst de grootste schepen niet meer kunnen ontvangen. Of er moeten langs de gehele Wester- schelde damwanden worden ge plaatst. Zo zot zal men toch niet zijn? Andries Minderhout vertelt in de bevrijdingsbijlage bij de krant van 22 oktober dat hij opdracht kreeg om aan de plaatselijke krant door te geven dat in Middelburg moffenvriendinnen niet zouden worden kaalgeschoren. Hij veron derstelt dat dat inderdaad niet is gebeurd. Helaas heeft hij ongelijk. We woonden destijds in de Bea- trixstraat in Souburg, maar moes ten vanwege het water evacueren naar Middelburg en kwamen te recht in de Augustijnenstraat. Toen de bevrijding kwam, rende mijn vader met mij, 7-jarig meis je, naar de markt waar we de be vrijders zagen, maar waar ik ook met ontzetting toekeek hoe diver se jonge vrouwen kaal geschoren werden. Toen we later teruggin gen naar de Beatrixstraat, liepen daar ook twee jonge vrouwen rond die altijd een sjaaltje op het hoofd droegen en waarvan ik wist dat ze kaalgeschoren waren. In de krant van 21 oktober stelt Henk van der Pols van de Konink lijke Vereniging Trekpaard en Haf- linger, dat in Frankrijk couperen is toegestaan. Dit is niet juist. Sinds 1996 is het couperen er ver boden alsmede het in het open baar doen verschijnen van gecou peerde paarden. Ik heb diverse keuringen en manifestaties in Frankrijk bezocht en één werk paard gezien zonder staart. Vol gens Van der Pols laten de fokkers hun paarden in Frankrijk coupe ren alwaar ze een stempel in het paardenpaspoort krijgen. Ik ken minstens één geval van een in Ne derland nagemaakt Frans stem pel. Staatssecretatis Sharon Dijks- ma weet te melden dat in 2012 van de zeventig gekeurde veulens er 24 waren gecoupeerd. Als ze de keuringen zou bezoeken, zou ze wat anders zien. En de NVWA en de AID hebben 'geen tijd' om te beboeten, want de keuringen zijn bijna altijd op zaterdag. Volgens sommige ouders uit Brou wershaven gaat men op openbare scholen met minder respect met elkaar om en is men zich er min der bewust van normen en waar den. (Zie de krant van 16 okto ber). Zo wordt het openbaar on derwijs onterecht zwartgemaakt. Naar mijn mening is er op iedere school wel 'iets'. Het ligt niet al tijd aan de school of aan een an der als iets niet in jouw straatje past. In Brouwershaven kunnen de leerkrachten van de verschil lende scholen het gelukkig wel goed met elkaar vinden. Ze organi seren samen activiteiten zoals de Koningsspelen. De berichtgeving in deze krant over de scholenftisie in Brouwers haven heeft veel losgemaakt. He laas ook veel negatieve reacties. Ik betreur het zeer dat hierdoor het onderwijs op de Obasescholen in een negatief daglicht is komen te staan. Als algemeen directeur van de Radarscholen neem ik daar af stand van. Radar zet zich in voor een respectvolle houding naar ie dereen. Zeker ook naar collega- onderwijsbesturen. Het massa-ontslag bij ZorgSaam, waarbij 288 banen worden ge schrapt en waarbij vierhonderd mensen zijn betrokken (zie deze krant van 16 oktober) is een ramp voor Zeeuws-Vlaanderen. Maar er zijn krokodillentranen bij de loka le politiek, de Terneuzense burge meester Jan Lonink is geschrok ken en Provinciale Staten zijn eveneens geschokt. In een poging om zijn partij uit de wind te hou den, pleit PvdA-Statenlid Frits de Kaart voor een mobiliteitscen trum. Het is immers dezelfde PvdA die samen met de WD en de 'bevriende' oppositie D66, CU en SGP de zorg in de vernieling helpt en daarmee deze massa-ont slagen veroorzaakt. Hopelijk zijn we bij de verkiezingen in maart 2015 niet vergeten welke partijen ons knippen en scheren. Wat mij verbaast over de ontsla gen bij ZorgSaam is, dat de onder nemingsraad geschokt is terwijl het personeel van het ziekenhuis in Hulst al vanaf eind juli weet wat er aan de hand is. Toen er daar over werd vergaderd, kwam de ondernemingsraad niet opda gen. Afspraak vergeten. En van de gemeenteraad Hulst horen wij ook weinig. Een jonge student, die vlak bij de Middelburgs bouwput woont, maakt zich zorgen over het her stelwerk aan de put met werktij den vanaf's ochtends zeven uur. Is dat elke ochtend? En is dat her rie waar je doorheen kunt slapen? (Zie de krant van 22 oktober). Ik zou zeggen: welkom in de echte wereld. Waar gewoon gewerkt moet worden. Ja, er zijn mensen die om zeven uur beginnen. Die gaan doordeweeks op een norma le tijd naar bed en staan om bij voorbeeld zes uur op, om op tijd op hun werk te zijn. Deze mens- nen worden bijna elke dins dagnacht tussen twee uur en vier uur wakker gehouden door stu denten die luid pratend en zin gend uit de kroeg komen. Zij hou den geen rekening met de bewo ners van de binnenstad. Die staan gewoon vroeg op. Zij moeten wel zachtjes doen natuurlijk, want de studenten moeten uitslapen... Zwarte Piet haalt bijna dagelijks de krant. Maar als mensen zich echt zouden verdiepen in de Sin- terklaarcultuur zouden zij erach ter komen dat zijn feestje juist te gen de slavernij is. Sinterklaas was een Turkse bisschop die in Spanje kinderen bevrijdde die daar als slaaf moesten werken. Hij nam deze kindslaven in dienst, daarom werd hij de kindervriend genoemd. Deze kindslaven zijn de Zwarte Pieten geworden. In de krant van 22 oktober staat een verhaal over het verwijderen van ganzen van de Westkade in Sas van Gent. De dieren zouden agressief zijn. Daarom is een deel weggevangen en naar een locatie in West-Zeeuws-Vlaanderen ge bracht. Ik vermoed iets anders. Het zal wel net eender zijn als in dertijd in Kruiningen, waar een hertenkampje was. Ze hadden daar te weinig ruimte en daarom zijn gevangen en 'overgebracht naar een andere locatie.' Zo heet te dat. Maar omdat er een beetje sneeuw lag, kon men de volgende dag op verschillende plaatsen bloedsporen zien. 0 In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 J.J. de Rijcke Voorstraat 53, Colijnsplaat Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk J. Meijers Biesbosstraat 3, Middelburg C.P.Meijers Spanjaardstraat 3, Middelburg Ciska Steenhorst-Berrevoets Lelie 17, Brouwershaven Kees van Damme Claushof 13, Goes P.L.Brounts Kenau Hasselaarstr 153, Vlissingen A Gijsel Rond de Boom 26, Sint Jansteen M.H.G. van Eijsden Lange Noordstraat 39, Middelburg Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40