66 De ommekeer van 'ik vind je leuk' naar 'en nu wegwezen' vond ik werkelijk verschrikkelijk ZEELAND 37 had trouwens ook een helende werking." Beschrijf de Willy voor en de Willy na de openba ring van jouw trauma eens. „De Willy van vroeger zat met de theepot thuis te wachten op de kinderen. Ik cijferde mijzelf helemaal weg. Nu ben ik zelfbewuster. Ik durf besluiten te nemen en grenzen te stel len. Ik heb bijvoorbeeld het besluit genomen dat ik naast het runnen van mijn pedicure salon binnenkort een yoga-opleiding in Arn hem begin. Yoga geeft mij rust en vertrou wen. Het helpt mij weer met vertrouwen de toekomst in te kijken. En dat gevoel wil ik heel graag behouden. Zodat ik een prettig mens ben voor mijzelf en voor een ander. Toen ik in het ziekenhuis lag voor de borst- amputatie, had ik weer een aantal angstaanval len. Dat was het moment dat ik er achter kwam dat ik altijd heb geleefd alsof het vijf voor twaalf is en het er naar uitziet dat je het niet gaat redden. Ik besefte dat het anders moest. Het is elke dag twaalf uur licht en twaalf uur donker. Dat die donkerte mij is overkomen, daar kan ik helemaal niets aan doen. Ik heb besloten om het donker in het licht te zetten. Zie mij als een lotusbloem. Die groeit in de duisternis, naar het licht toe. Zo hoop ik uiteindelijk ook als een mooie bloem te ontluiken. Ik ben op de goede weg." Hoe gaat het nu met jouw fysieke gezondheid? „Goed, ik ben kankervrij. De laatste operatie, een tepelreconstructie, heb ik achter de rug. Kreeg ik natuurlijk wel weer een flinke bacte- riële infectie bij. Weet je, dat is ook wel een beetje het verhaal van mijn leven. Het gaat al tijd eerst mis, voordat het goed gaat. Maar uit eindelijk kom ik er wel. Want drie keer links, dat is ook rechts." ZATERDAG 25 OKTOBER 2014 MT»V« Na een fietstocht naar Santiago de Compostela keerde Willy Deelen terug als een ander mens. „De Wil ly van vroeger zat met de theepot thuis te wachten op de kinderen. Ik cijferde mijzelf helemaal weg. Nu ben ik zelfbewuster. Ik durf be sluiten te nemen en grenzen te stellen." foto Mechteld Jansen Willy Deelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37