Dialogen over geluk en leefbaarheid Zeggen wat je vindt Prikken op suiker 32 WALCHEREN POPPODIUM Middelburgs poppodium De Spot gaat zeven jaar na de opening met nieuwe uitstraling de toekomst in. HAARWERKEN NIEUWE KEUKEN EF In Middelburg zijn twee dialoog- dagen, op 7 en 8 november. Aan een groot aantal tafels, verspreid door de stad, gaan Middelburgers met elkaar in gesprek over het the ma Geluk. „Dat is een positief the ma en dat is leuker om over te pra ten", vertelt coördinator Margot Verhaagen van Middelburg in Dia loog. De Dag van de Dialoog vindt in Middelburg voor de derde keer plaats. Locaties waar dit jaar ge sprekstafels staan, zijn op vrijdag onder meer het University Colle ge Roosevelt in het stadhuis aan de Markt, het stadskantoor van de gemeente aan de Kanaalweg, de Academie voor Kwaliteit van Be staan van Arduin in Park Tooren- vliedt en het Zeeuws Museum; en op zaterdag onder meer de Hof- pleinkerk en Speelhof Hooger- zael. Nieuw is de Wandeldialoog over het Bolwerk, op vrijdag 7 novem ber. Het vertrek is om 13.00 uur bij het NS-station en de wande ling duurt drie uur. De Wandel- dialoog wordt geleid door Wilma Knuist en Saskia Oudenhoven. Vlissingen heeft op 11 november één Dag van de Dialoog. Daar is het thema Leefbaarheid. Het ini tiatief vindt hier voor de tweede keer plaats. En net als in Middel burg heeft ook Vlissingen een nieuw element toegevoegd aan de Dag van de Dialoog: er komen spe ciale dialoogtafels voor kinderen, DAG VAN DE DIALOOG vertelt Jeroen Portier. Die vinden plaats in de bibliotheek in Oost-Souburg. Daar gaan 32 kinde ren uit groep 8 van de openbare basisschool De Tweemaster-Ka meleon met elkaar in gesprek. De lunchdialoog in Vlissingen is bij Kek in de Scheldestraat. Wie aan de middagdialoog wil mee doen, kan naar de bibliotheek 't Spui. De avonddialoog wordt ge houden in het Van Doesburgcen trum bij Kunsteducatie Walche ren. Per dialoogtafel kunnen acht mensen meedoen. Vlissingen in Dialoog is nog op zoek naar acht vrijwilligers die de gesprekken willen leiden. Zij krij gen een gratis training in dialoog- methodiek. Die is op maandag 3 november van 17 tot 20 uur. Aan melden kan via vlissingen- indialoog@gmail.com. De dialoog is een middel, geen doel op zich, benadrukken de or ganisatoren. 'Het is een middel om te verbinden en om mensen bij elkaar te brengen op een gelijk waardige manier.' Een dialoog steunt volgens hen op vier pijlers: 1. De gesprekken vinden plaats in gevarieerd samengestelde groe pen van zes tot acht personen aan tafels. 2. De gesprekken gaan over één centraal thema en volgen een vast patroon met vier vragen. 3. De gesprekken worden geleid door gespreksleiders, die daarvoor een training hebben gevolgd. 4. De eigen verantwoordelijkheid van de deelnemers staat in het ge sprek centraal. Middelburgers en Vlissin- gers kunnen op de Dag van de Dialoog met elkaar in ge sprek over actuele thema's. MIDDELBURG - „We bestaan nu ze ven jaar. Om de zoveel tijd moet je je aanpassen aan de nieuwe tijd. En je moet zelf ook scherp blijven, niet te veel in het verle den blijven hangen." Daarmee, zégt coördinator Tonnie Dieleman, is de noodzaak voor de huidige veranderingen bij het Middelburgse poppodium De Spot verklaard. Gisteren is de nieuwe huisstijl - fysiek en onli ne - gevierd met een borrel en een optreden van de Zeeuwse band Vandryver. Van een nieuwe koers is niet echt sprake, nuan ceert Dieleman. „De Spot voelt fris en jong aan." En dat blijft zo. Wat is er dan wel veranderd Dieleman: „Vorig jaar hebben we de foyer aangepakt. Nu is de rest ook gedaan. De uitstraling is een duidiger gemaakt. Website en pand hebben nu ook dezelfde vorm. De zaal was oranje. Dat was voor ons altijd een soort geu- zenkleur. Daarmee waren we on derscheidend van, zeg maar, de donkere holen die poppodia soms zijn. Het publiek vond het ook leuk dat het hier breder invulbaar was, als podium en als publiek. In een donker punkhol zet je niet zo maar klassieke muziek. Bij ons kan dat wel." ]e hebt het over aanpassen aan 'de nieuwe tijd'. Hoe ziet die eruit? „Dat je niet alleen gesubsidieerde bands van de donkerdere soort programmeert. Het is een landelij ke trend dat poppodia meer naar buiten treden, zich manifesteren in de samenleving. Jongeren luis teren niet meer alleen naar pop muziek. Jongerencultuur is geen subcultuur meer. Ik zie het aan onze vrijwilligers. Die luisteren naar alles, van metal tot klassiek. Ze hebben ook de beschikking over veel meer muziek. En in De Spot kan alles voorbij komen." Is zeven jaar een natuurlijke periode om tot veranderingen te komen? „Dat ligt ook aan onze situatie. Wij zijn onderdeel van de Stich ting Welzijn Middelburg. De wel zijnsorganisatie is ook bezig met nieuwe ontwikkelingen. Bijvoor- Jongeren luisteren alles, van metal tot klassiek. En in De Spot kan alles voorbij komen beeld dat mensen meer zelf moe ten gaan doen. Daarin gaan wij mee als De Spot. Bij ons is dat ove rigens niet zo gemakkelijk, omdat we een groot pand hebben. Er zijn altijd professionals nodig om alles in goede banen te leiden." Bij het begin van De Spot was het wel de bedoeling dat het een cen trum zou zijn voor én door jongeren. „Dat uitgangspunt hebben we moeten aanpassen. Het kon niet puur als jongerencentrum functio neren. We concentreren ons op muziek, zodat we financieel goed draaien. Daaronder kunnen we an dere activiteiten organiseren." Zijn jongeren er nu zelf ook meer Kapsalon de Jonge MIDDELBURG - De Volksuniversi teit geeft een cursus Effectief com municeren en assertief optreden. De cursus telt acht bijeenkom sten vanaf maandagavond 27 okto ber, in het Pakhuis 22 in Middel- ZEKERHEIDS 06 - 53 29 82 71 burg. Helder zeggen wat je vindt en denkt voorkomt misverstand en ongemak. OF RENOVATIE? Kom naar SSK Keukenstudio VLISSINGEN - Mensen kunnen on vermoed diabetes (suikerziekte) hebben. In de Diabetesweek, ko mende week, kunnen mensen hun bloed gratis laten testen bij de Serviceapotheek aan de Singel (maandag, dinsdag, woensdag) en de Govert Flincklaan in het Ge zondheidscentrum (donderdag en vrijdag). kinderopvang W\V\V.koOZife»ril door Maurits Sep MIDDELBURG - ledereen heeft te genwoordig overal een mening over. Maar discussiëren en overtui gen is niet waar het om draait tij dens de Dag van de Dialoog die bin nenkort plaatsvindt in Middelburg en Vlissingen. Dan gaat het om ver tellen en luisteren. De Dag van de Dialoog is een ini tiatief waarbij mensen met elkaar in gesprek gaan over een actueel thema. In Middelburg is dat geluk, in Vlissingen leefbaarheid. In het hele land doen honderd ge meenten mee aan het initiatief. In Zeeland zijn dat nog Goes, Hulst en Schouwen-Duiveland. Gesprekken worden gevoerd op verschillende plekken. Aan elke ta- Spot voelt fris en jong aan door Maurits Sep fel zit een gespreksleider, die alle deelnemers aan het woord laat ko men en de dialoog goed laat verlo pen. Zowel in Middelburg als in Vlissin gen kunnen mensen die willen deelnemen aan de gesprekken zich vanaf nu aanmelden. Kijk voor meer informatie op: www.middelburgindialoog.nl en vlissingenindialoog.wordpress.com Tonnie Dieleman, coördinator Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: OU 8 612074 www.kapsalondejonge.nl UW HUIS SNEL VERKOPEN? Wij bieden u BEL DIRECT www.volksuniversiteitzee- land.nl/mens-en-maatschappij Q www.kijkopdiabetes.nl. m Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Tei. 0113 - 33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32