ZEELAND ZA25W,5,-TOP0^ PODIUNTT BEEST www.tbeest.nl Benzineprijs Einde dorp Doel 'Ineens lag het schip daar' almanak Tip? redactie@pzc.nl Minister Ivo Opstelten vindt dat de situatie na reorganisatie is verbeterd, maar vlekkeloos gaat het allemaal nog niet. Een boek van een atletiekrebel MIDDELBURG - De situatie bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant is verbeterd. Al gaat het nog hele maal niet vlekkeloos. Het komt nog steeds voor dat dossiers in compleet zijn of dat zittingen wor den verdaagd omdat geen vervoer voor verdachten is geregeld. Ruim een jaar geleden leidde de reorganisatie bij de rechtbank Zee land West-Brabant tot grote hei sa. Met regelmaat moesten strafza ken worden aangehouden, omdat er iets misging in de voorberei ding door het Openbaar Ministe rie. Dossiers waren incompleet en verdachten wisten niet wanneer ze moesten verschijnen. Dat alles had te maken met de verplaatsing van het OM naar Breda, onderdeel van een grote reorganisatie bij de rechtbanken. De Tweede Kamer eiste ingrijpen van minister Ivo Opstelten (Veilig heid en Justitie). Die beloofde be terschap. Ook zou hij nog voor eind 2013 langsgaan en er een 'bordje onthullen'. Dat moet laten zien dat het OM flexibele werk plekken heeft in de rechtbank Middelburg en dat het zichtbaar aanwezig is. „Dat doe ik alleen als het klopt", zei hij toen. Het heeft bijna een jaar geduurd voordat hij de belofte gestand kon doen, maar gisteren was het zo ver. Bij de ingang van de recht bank meldt een klein bordje aan de gevel voortaan dat het OM er zit. Een puinhoop is het niet meer bij de rechtbank, vindt Opstelten. „De situatie is zeker verbeterd. Na tuurlijk is het nog helemaal niet vlekkeloos. In het leven is nooit al les vlekkeloos. We zijn met een grote transitie bezig. Het gaat er om of men met elkaar op de goe de weg is. Men is op de goede weg." De minister spreekt van een 'zeer herkenbaar' en 'stevig functione rend Openbaar Ministerie' in Zee land. „Men is enthousiast. Dat is belangrijk om de zittingen goed te laten plaatsvinden en om met de goede dossiers aan te komen." Opstelten verzekert dat er verder geen diensten bij de rechtbank in Middelburg verdwijnen. „Hier mee wil ik juist laten zien dat de rechterlijke macht helemaal niet uit Middelburg of uit Zeeland ver trekt. Ze is nadrukkelijk aanwezig. Vroeger werkten bij het Openbaar Ministerie in Zeeland 60 mensen, waarvan 10 officieren van justitie. Nu werken er bij het OM Zeeland West-Brabant 220 mensen, waar van 60 officieren van justitie. Die 60 kunnen ook hier in Middel burg worden ingezet." DOEL - Aan het Scheldedorp Doel komt definitief een einde. De Vlaamse regering keurde het be stemmingsplan voor ontwikke ling van de Antwerpse haven giste ren goed. Aan de uitbreiding van de haven gaat natuurcompensatie vooraf. In Doel, dat wijkt voor de haven, wonen zo'n dertig mensen. VLISSINGEN - Hij zag 'm voorbijva ren. Niet toevallig, want ook als Bert Smet televisie kijkt, houdt hij met een schuin oog de scheepvaart op de rede van Vlissingen in de ga ten. „Het schip viel me op door de drie rode lampen, die erop wijzen dat het schip langer is dan honderd meter. Ineens zie ik geen beweging meer in die lichten. En toen lag-ie daar." De Noorse tanker Stavfjord, met aan boord nafta, die onderweg was naar Dow in Terneuzen, is gistera vond om 20.15 uur vastgelopen in de Vlissingse Sardijngeul. De toege snelde sleepboten kregen de tanker niet los en lieten na een uur weer los, om langzaam te vertrekken. Het wachten was op hoogwater. De Stavfjord kwam gisteravond om 22.50 uur vanzelf los. Hoe het schip vast kon lopen, zei men op het Schelde Coördinatiecentrum nog niet te weten. Ex-zeevarende Bert Smet heeft een vermoeden. „Dat schip heeft een diepgang van acht meter zeventig. De vaargeul is bij laag water minimaal acht meter. De kapitein heeft wellicht iets te „Allemaal blije gezichten aan m'n kassa!" In jaren is onze benzine pomphouder niet zo gelukkig ge weest. De benzineprijs is eindelijk tot - wat we nu vinden - 'een nor maal niveau'gezakt. De klanten blijonze benzinepomphouder ook. Maar hij kijkt alweer verder. Hoe lang zullen de prijzen zo 'laag' blij ven? Als hij dat wistzat hij ergens anders. Nu moet hij maar afwach ten. „En als de prijzen omhoog gaan, heb ik het weer gedaan!" Hij klinkt er nog vrolijk bij. ZATERDAG 25 oktober 2014 29 is op de goede weg Rechtbank door Jeffrey Kutterink Beestenmarkt 3 4461 CS Goes 0113-228142 ver naar rechts gezeten en had daar te weinig water onder de kiel." De Noorse tanker Stavfjord is gisteravond pal voor de boulevard van Vlissingen vastgelopen. Het schip was op weg naar Terneuzen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29