i I WERKEN 19 rnSmm'Srnmmm !i!i het minimumloon (20.000 euro bruto per jaar) er tot 179 euro per maand op vooruit kunnen gaan. Werkende alleenstaande ouders profiteren namelijk van de verho ging van het kindgebonden bud get, maar hebben geen last van het verdwijnen van extra toesla gen op uitkeringen. „Ik kreeg al telefoontjes van ge scheiden ouders met de vraag of ze volgend jaar minder alimenta tie hoeven te betalen of ontvan gen. Ik zeg dan dat ze even moe ten afwachten of de expertgroep Alimentatienormen van mening is dat deze wetswijziging voldoen de aanleiding is de alimentatie aan te passen", vertelt Van Doorn. De Expertgroep Alimentatienor men bestaat uit een groep familie rechters die aanbevelingen doet over alimentatiezaken. Kanton rechters gebruiken deze aanbeve lingen in hun rechtszaken. Gescheiden ouders kunnen altijd onderling nieuwe afspraken ma ken. Daarvoor is het wel belang rijk goed te weten wat de wetswij ziging voor de persoonlijke situa tie betekent. Op www.kindrege- ling.nl vind je een tooi om te kij ken voor welke regelingen je vol gend jaar in aanmerking komt. Wil je precies weten wat je vol gend jaar overhoudt, dan is het slim dit door een financieel advi seur door te laten rekenen. E-mailen kan een verslaving worden. En een dure ook; het kost het bedrijfsleven handenvol geld. Er gaan steeds meer stemmen op anders én beter met elkaar te communiceren. r am Is professional wil je van toegevoegde waar- de zijn. Zelf wilde ik het verschil maken. Er was één probleem. Ik m was bijna al mijn tijd m kwijt met e-mailen en overleggen. Ik bedacht mij opeens: wat als ik ooit stop met werken, wat is dan mijn bijdrage aan de samenleving geweest?" Kim Spinder e-mailt niet meer. Ze is er mee gestopt - zomaar, pardoes - en heeft daar nog geen dag spijt van gehad. Drie jaar lang merkt ze nu al dat je beter kunt communiceren zonder e-mail. Gewoon door iemand op te bellen, even bij die colle ga langs te lopen of door social media in te zetten. Spinder heeft haar ideeën samengevat in het boek We quit mail en onder diezelfde naam is inmiddels een heuse beweging ontstaan. Bedrijven, overheden, maar ook individuen proberen af te komen van de verslaving die e-mailen heet. Want een ver slaving is het, vindt Spinder. Ermee stop pen noemt ze dan ook: e-toxen. Mailen is contraproductief, zeggen tegen standers van het medium. Ooit bedoeld om snel met elkaar te communiceren, is het inmiddels verworden tot een grote stressfactor. De doorsnee kantoormens zou gemiddeld 13 uur per week - 650 uur per jaar - bezig zijn met mailen. Dat is rond de 30 procent van de werktijd. Tientallen mails per dag komen er binnen en aan de meeste mankeert wel iets: ze zijn te lang of te vaag, geven informatie waar je (nog) niets mee kunt of zijn eigenlijk niet voor jou bedoeld. Voordat je alle overbodi ge mails hebt weggewerkt en uitkomt bij de twee of drie die er wél toe doen, ben je uren verder. Plus een hoop stress. Want in tussen is allerlei echt belangrijk werk blij ven liggen en dat kost geld. De weerstand groeit niet alleen in Neder land. In België werd in 2008 al een e-mail- loze vrijdag gehouden. Ook Frankrijk en Engeland kennen zo'n dag. In Nederland deed de overheid in 2009 onderzoek naar hoe communicatieve chaos die ontstaat door e-mail het bést is op te lossen. En de Vlaamse schrijf- en communicatietrainer Gunnar Michielssen claimt dat al meer dan 14.000 mensen meededen aan zijn training om af te kicken van e-mailen. Misschien is helemaal stoppen te drastisch, maar het is goed na te denken over hoe je het meest effectief kunt communiceren. Voor wie het wil proberen, heeft Kim Spin der een beginnerstip: „Om effect te sorte ren, is het verstandig je aan de ondergrens te houden: open maar één keer je mailbox en verstuur maximaal drie e-mails per dag. Durf je verder te gaan? Verstuur dan zelf helemaal geen e-mails meer, maar geef op een andere manier antwoord, bijvoorbeeld door langs te lopen, te bellen, social media in te zetten. Of ga eens samen lunchen." Ik wilde verschil maken, maar was bijna al mijn tijd kwijt met e-mailen en overleggen ZATERDAG 25 OKTOBER 2014 IMijn huurbemiddelaar rekent geen bemiddelingskosten, maar ik vind de huur wel erg hoog. Kan ik daar iets tegen doen? Als het een geliberaliseerde huurwo ning is (minimaal 699,48 euro per maand) geldt geen maximale huur prijs. Wel kunt u de Huurcommissie la ten toetsen of de woning volgens het puntensysteem inderdaad is geliberali seerd. Het puntensysteem drukt de kwaliteit van een woning in punten uit. Het aantal punten hangt af van on der meer oppervlakte, verwarming, keuken, badkamer en woonomgeving. U kunt dit alleen de eerste zes maan den nadat het contract is ingegaan, la ten toetsen. Is de maximale huur op minder dan 699,48 euro getaxeerd, dan gaat de huur omlaag en is de over eenkomst niet meer geliberaliseerd. 2 Ik huur liever een woning via een woningcorporatie dan via een huurbemiddelaar. Aan welke voorwaarden moet ik voldoen om via een woningcorporatie te huren? Voor de meeste woningen die via wo ningcorporaties worden verhuurd, geldt een inkomensgrens. Woningcor poraties moeten 90 procent van hun huurwoningen toewijzen aan huishou dens met een verzamelinkomen tot maximaal 34.678 euro. Van het wo ningbestand mag 10 procent naar ho gere inkomens. Helaas hebben veel woningcorporaties daardoor een wachtlijst voor hun huurwoningen. 3 Hoe hoog mag de borg zijn? Ik heb een woning op het oog, maar de huurbemiddelaar rekent twee maanden huur als borg. Ik vind dat nogal veel. Kan dat zomaar? Ja, een verhuurder of bemiddelings bureau mag van de wet borg in re kening brengen, tenzij het borgbe drag onredelijk hoog is. Er bestaat echter geen regel hoe hoog een borg voor huur mag zijn. De rech ter ziet een waarborgsom van maxi maal drie maanden kale huur nog als redelijk. Als uw verhuurder het borgbedrag contant wil ontvangen, vraag dan altijd om een betalingsbe wijs, zodat de verhuurder achteraf nooit kan ontkennen dat u een waarborgsom heeft betaald. afkicken van mailverslaving ?- wÊlÊmê door Jolenta Weijers illustratie Mark Reijntjens Kim Spinder - We quit mail. 14,95 euro. Bestellen via: www.managementboek.nl Meer info: wequitmail.nl reageren? W geld@depersdienst.nl Kim Spinder van wequitmail

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 19