Ik geef de humor van God door WERKEN 17 DE UITDAGING civiele praktijk, met als specifieke aandachtsge bieden overeenkomstenrecht, arbeidsrecht, aan sprakelijkheidsrecht, verzekeringsrecht en pacht. Er zijn ook specialisten aan het kantoor verbon den in onder andere familierecht, faillisse- mentsrecht en letselschade. Je kunt er dus te recht voor alle vragen op juridisch gebied. Een cliënt wordt verbonden aan een advocaat bin nen het kantoor, maar er kan altijd een ander in springen om de dienstverlening te waarborgen. Een eerste beoordeling van een juridische zaak is vrijblijvend. „Elke zaak is maatwerk, daarom moet je als advocaat ook creatief zijn. De per soonlijke band met je cliënt is sowieso belang rijk. Er moet een klik zijn, de cliënt moet zich zowel bij de advocaat als het kantoor goed voe len en ervan overtuigd zijn dat de zaak in goede handen is". Olie De Jonge Advocaten is een High Trust kantoor. Dit is een samenwerking tussen de Raad voor Rechtsbijstand en advocatenkanto ren. Het is een kwaliteitsslag waardoor het pro ces van gesubsidieerde rechtsbijstand (pro deo met een beperkte eigen bijdrage) eenvoudiger en duurzamer wordt. Olie De Jonge Advoca ten kan grote zaken aannemen, ook in het straf recht. „Als kantoor ben je niet verplicht om gesubsidi eerde rechtsbijstand te verlenen, maar ook dat doen wij. Er staat de advocatuur overigens weer een bezuiniging van 85 miljoen op de ge subsidieerde rechtsbijstand te wachten", ver telt De Jonge in dit verband.. In De Uitdaging vertelt elke week iemand, aan de hand van vijf vragen, over zijn of haar werk. Wat is het voor werk? Wat geeft voldoening en waar ligt de grootste uitdaging? Vandaag: Robert Poesiat (65). Hij is predikant van de Protestantse gemeente in Koudeker- ke (W). foto Ruben Oreel Waaruit bestaat uw werk? Ik ben dienaar van het Woord. Als pre dikant hou ik me bezig met het bezoe ken van mensen. Daarnaast bestaan mijn bezigheden uit opbouwwerk on der jongeren, het voorgaan in zondagse erediensten, het bezoeken van vergade ringen, het leiden van begrafenissen en het oplopen met de mensen. Hoe bent u in deze baan terechtgekomen? Dat was een lange weg, die 11 tot 12 jaar heeft geduurd. Ik was jeugdouderling in Berkel en Rodenrijs en liep in die hoedanigheid tegen veel vragen op waar ik geen antwoord op wist. Daarop heb ik een studie pastoraal werker ge volgd en daarna de opleiding tot predi kant. Waar haalt u de meeste voldoening uit? Dat is een moeilijke vraag. De meeste voldoening put ik toch uit het gegeven dat mensen zich kwetsbaar tegenover me opstellen. Dat mensen gevoelens met me delen en dat ik voor hen iets mag betekenen vanuit het evangelie. Je knapt daar soms zelf van op. Wat is het leukste aspect aan dit werk? Het doorgeven van de humor van God. Hij heeft humor als Hij ziet waar wij ons allemaal druk om maken. Het is mooi dat ik mensen iets mag aanbie den, dat ik de liefde van de Heer mag verkondigen. Want uiteindelijk draait het daar toch allemaal om: om liefde. Wat is de grootste uitdaging in uw werk? Het betrekken van hongerende mensen bij het machtige evangelie. Dat blijft voor mij zeker de de grootste uitdaging. OLIE DE JONGE ADVOCATEN GOES ZATERDAG 25 OKTOBER 2014 Jaap de Jonge: „We hadden en hebben nog steeds het idee dat je naar het advocatenkantoor als ge heel moet kijken, in plaats van naar individuele re sultaten en omzetten." foto's Mechteld Jansen definitie partijdig WflfiflSE Olie De Jonge Advocaten is opgericht in 1989 door Mr. Dick Olie en Mr. Jaap de Jonge en bestaat dus 25 jaar. Het bedrijf begon met vier advocaten en twee medewerkers. In 1997 betrok Olie De Jonge Advocaten het huidige pand aan de Frans den Hollander laan in Goes. De huidige maatschap bestaat uit Jaap de Jon ge, Caroline Janssen en Dirk Veldhof. Olie De Jonge Advocaten behandelt onge veer 750 zaken per jaar. Ongeveer de helft van de zaken valt onder het strafrecht en daarvan komt 90% uiteinde lijk bij de rechter. Van de andere helft (civiel recht) wordt in ongeveer 35% van de zaken geprocedeerd. Een zaak kan soms zo groot zijn dat de docu mentatie 60 of meer ordners omvat. De bedrijfsvorm is een maatschap. Olie De Jonge Advocaten biedt werk aan 9 advocaten en 7 medewerkers. Bron: Olie De Jonge Advocaten. www.oliedejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17