Moderne cv is een vereiste iilL 16 WERKEN IJN BEDRIJF Kr 0 SSs v--^ Personalia, opleidingen, werkervaring, talenken nis en computervaardigheden. Alles is opge somd en klaar om naar een toekomstig werkge ver verstuurd te worden. Maar is het simpelweg opsommen nog wel voldoende? Met honderddui zenden werkzoekenden en cv's rondzwervend over de Nederlandse arbeidsmarkt is het steeds lastiger om een verpletterende indruk achter te laten op een toekomstig werkgever. Tegenwoordig wordt verondersteld dat je als ar- beidsparticipant geen digibeet bent en dat je de weg weet binnen social media. Daarnaast is de concurrentie groot (werkloosheid van 8,5% van de beroepsbevolking), waardoor de eisen aan een goede cv worden aangescherpt. Een werkge ver heeft bij een gemiddelde vacature al snel meer dan 200 soortgelijke reacties. Bij het door nemen van de sollicitaties verzwakt de aandacht van een werkgever al snel. Maar wat als een werkgever ineens een ander, verfrissend en mo dern cv voor zijn neus heeft, dan is de aandacht weer terug! Het in 2013 opgerichte sollicitatieadvies- en bege leidingsbureau CV Coach (www.cv-coach.nl) helpt werkzoekenden met onder andere gratis cv-checks, cv-make-overs en sollicitatietrainin gen. Vorig jaar heeft CV Coach in Nederland ruim tienduizenden cv's gecheckt en voorzien van nuttige tips en adviezen. Verder zijn ruim 1000 cv make-overs succesvol uitgevoerd. Mandy Haneveer, eigenaar CV Coach: „Na inte ressante banen in de HRM en Recruitment branche besloten Bas Prins en ik te beginnen met CV Coach. Door onze ervaring weten wij waar een hedendaags cv aan moet voldoen. We weten daarom als geen ander hoe wij werkzoe kenden kunnen helpen met het succesvol sollici teren." Een advocaat is per definitie partijdig. „In ons beroep doe je alles om de be langen van je cliënt te behartigen. Een advocaat is wat dat betreft per de finitie partijdig, maar je werkt wel op een nette manier en met respect voor de ander". Olie De Jonge Advoca ten is een laagdrempelig advocaten kantoor in Goes dat met negen advo caten alle specialisaties op juridisch gebied afdekt. Wij vinden het belangrijk dat iedereen bij ons te recht kan. Daarom heb ben we het liefst hele maal geen drempels. We hebben een no-nonsense mentaliteit", vertelt advo caat laap de Jonge (59) uit Kapelle. De Jonge vat de filosofie waaruit het advocaten kantoor 25 jaar geleden is geboren bondig sa men. Dick Olie en Jaap de Jonge studeerden al lebei in 1980 af, zij het aan verschillende univer siteiten, en begonnen hun carrière in datzelfde jaar bij de Goese vestiging van een groot advo catenkantoor. Beiden kwamen na enkele jaren in de maatschap van dat kantoor en vonden el kaar in een van de standaard afwijkende visie op hoe je een advocatenkantoor bestuurt. „We hadden en hebben nog steeds het idee dat je naar het advocatenkantoor als geheel moet kijken, in plaats van naar individuele resultaten en omzetten. Zo kunnen we de kwaliteit van onze dienstverlening over heel de organisatie op peil houden en halen we het rendement uit het resultaat van het team", vertelt De Jonge. Olie en De Jonge wilden daarom een plattere organisatie dan de maatschap waarvan ze deel uitmaakten. In 1989 wisten ze dit te realiseren I M W door een eigen advocatenkantoor te openen aan de Lijnbaan in Goes. „Bij ons staat de cliënt centraal. Dat is mis schien ook wel zo bij anderen, maar daar ligt er toch wat meer nadruk op het rendement per cliënt. Ons uitgangspunt is in eerste instantie het goed bedienen van de cliënt. Het rende ment voor het kantoor komt dan vanzelf'. Het is een visie waarmee Olie De Jonge Advoca ten gestaag uitgroeide tot een, voor Zeeuwse be grippen, groot advocatenkantoor. „Onze maat is tien advocaten, ook al zijn we nu even met ne gen. Het voordeel van die omvang is dat we groot genoeg zijn om alle rechtsgebieden te kunnen bestrijken, maar niet te groot om het complete kantoor in dienst van de cliënt te stel len". Dick Olie is al ruim 25 jaar gespecialiseerd in strafrecht en Jaap de Jonge heeft een algemene SESSS **5385»! Het maakt nogal wat uit hoe een cv er uit ziet, in de hele stapel die na het opstellen van een vacature binnenkomt. Caroline Janssen (37) Woont: Heinkenszand Specialisatie: Verzekerings recht, aansprakelijkheids recht en letselschadezaken Als iemands leven door een ongeval uit balans raakt, dan kan het wegnemen van finan ciële onzekerheid helpen om het terug op de rit te krijgen. Er komt veel op mensen af, dus probeer je naast hen te staan en mee te denken. Joke van den Dries en ik doen dit als team, ook voor de verze keraar. De juridische puzzel in combinatie met persoonlijke betrokkenheid leidt ertoe dat wij het mooiste werk hebben. Sandra Moens (41) Woont: Goes Functie: Management assistent Naast secretarieel werk voor Jaap de Jonge en Joke van den Dries onderhoud ik ook de algemene contacten van de maatschap met derden. Er komt eigenlijk veel op mijn pad. De financiële kant met declaraties, of cliënten die niet voor gefinancierde rechtsbijstand in aanmerking' komen verder helpen. Bij Olie De Jonge Advocaten heb ik de vrijheid om zelf iets in gang te zetten als ik zie dat het goed voor de zaak is. Jeroen Quist (34) Woont: Kapelle Specialisatie: Civiel recht met aandachtsgebieden contracten-aansprakelijk heids- en arbeidsrecht Je bent adviseur, intermediair, onderhandelaar en procesver tegenwoordiger. Het werk gaat om mensen met verha len en belangen. Zo hebben werkgever en werknemer el kaar nodig, maar vaak hebben ze tegengestelde belangen. Het is mooi om daar de ba lans in te vinden en duidelijk heid te creëren. Naast advo caat ben ik als wetenschapper verbonden aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Een advocaat is per door John de Kok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 16