ZEEUWS-VLAANDEREN Benzineprijs Katastroof geen catastrofe Doel dreigt nu echt van de kaart te verdwijnen almanak Nog één keer overleg gemeente en gebrui kers, openbare verkoop door Rijk zit eraan te komen. Multraship heeft belangstelling. Een boek van een atletiekrebel TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen ziet af van aankoop van de voormalige Veerhaven in Terneu- zen, tenzij het nog lukt tot over eenstemming te komen met de gebruikers. Mislukt het volgende week geplande overleg, dan zal het Rijk de haven in de openbare verkoop brengen. Jarenlang is er over aankoop van de haven gesproken tussen het Rijk en de gemeente Temeuzen. Lokale overheden hebben bij de verkoop van onroerend goed door het Rijk het recht van eerste koop. De rijksoverheid was daar - zeker bij niet-commercieel vast goed - vaak gul mee, door het voor niets aan te bieden en zelfs met een bruidsschat. „Maar dat is helaas verleden tijd", stelt wethou der Frank van Hulle met spijt in zijn stem vast. Het Rijksvastgoedfonds wil zes ton voor de oude Veerhaven, als de gemeente op eigen kosten de slechte afmeerpalen en andere verouderde voorzieningen laat verwijderen. Anders zou de aan koopsom één miljoen euro moe ten zijn. De gemeente was lange tijd bereid de haven over te ne men, maar alleen als de gebrui kers - sleep- en bergingsbedrijf Multraship, watersportvereniging Neusen, Jachthaven Terneuzen BV en twee garnalenvissers - de haven opnieuw inrichten en in ex ploitatie te nemen. „Het is tot nu toe niet gelukt daar over overeenstemming te berei ken", geeft Van Hulle aan, maar hij wil nog één poging wagen. Voorzitter Piet van Driel van wa tersportvereniging Neusen houdt zijn bedenkingen. „Er moeten mil joenen in gestoken worden. De liggelden zouden zelfs hoger wor den dan die in Breskens. Dat is niet te doen." Een oplossing is, aldus Van Driel, dat de gemeente alsnog een bijdra ge levert. De gemeente heeft nog ruim twee miljoen euro staan voor het aantrekkelijker maken van de omgeving van de Veérha- ven. Inzet is altijd geweest dat dit geld niet naar de Veerhaven gaat; de gebruikers moeten de inrich ting bekostigen. Van Driel heeft zijn hoop bij openbare verkoop gevestigd op Multraship. Een andere commer ciële partij ziet hij niet in de Veer haven stappen, omdat die prak tisch niet rendabel te maken zou Zijn. Directeur Leendert Muller van Multraship blijkt 'in principe' belangstelling te hebben. „Het hangt van de voorwaarden af, maar we hebben zeker interesse." Multraship gebruikt de haven en wil dat blijven doen, verklaart hij de belangstelling. Een snelle op lossing is nodig om te voorkomen dat de voormalige Veerhaven ver der verloedert. Expositie over techniek, de echo en ware grootte DOEL - Aan het Scheldedorp Doel en de omliggende poldergehuch ten Ouden Doel, Saeftinge en Ra penburg komt dan nu toch defini tief een einde. De Vlaamse rege ring heeft het bestemmingsplan voor ontwikkeling van de Ant werpse haven gisteren definitief goedgekeurd. De Raad van State in België had het plan eerder geschorst, omdat niet duidelijk was of'noodzakelij ke' natuurcompensatie vooraf zou gaan aan uitbreiding van de ha ven. Dit is door de Vlaamse rege ring gecorrigeerd. Doel met nog zo'n dertig volhardende bewo ners moet weg voor de haven, de poldergehuchten voor aanleg van nieuwe natuur. „Allemaal blije gezichten aan m'n kassa!" In jaren is onze benzine pomphouder niet zo gelukkig ge weest. De benzineprijs is eindelijk tot - wat we nu vinden - 'een nor maal niveau'gezakt. De klanten blij, onze benzinepomphouder ook. Maar hij kijkt alweer verder. Hoe lang zullen de prijzen zo 'laag' blij ven? Als hij dat wist, zat hij ergens anders. Nu moet hij maar afwach ten. „En als de prijzen omhoog gaan, heb ik het weer gedaan!" Hij klinkt er nog vrolijk bij. Laatste kans aankoop Veerhaven door Harmen van der Werf PZ*J GRAAUW - Dialect is de meeste inwoners van Graauw niet vreemd. En een potje Vlaams klappen over de grens kunnen ze als reserve-Belgen ook wel. Maar echt Ant- waarps...da's andere koek. Bennie de Vet uit het naburige Clinge warmde de bezoe kers van het Antwaarps Festival in de tent op het veld van W Graauw op met dialect uit de buurt Maar vervolgens kwam de band Katastroof en die liet horen hoe echt Ant waarps hoort te klinken. Stads. Met branie, zonder be scheidenheid. Rauw en grof. Met veel humor en weinig ge voel voor nuance. Zoals hits als Met de wijven niks as last en Zuipe! bewijzen. Het Antwaarps verdraagt geen Hollandse nuchterheid, kak of dikke nek en kan niet worden gezongen met een heldere Heineken of biertje Brand. Terwijl het publiek een pilsje naar binnen klokte, dronk de groep dus Duvel. Voor de organisatie was Katastroof de ideale opwarmer voor het Oktoberfest van vanavond, foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl ZATERDAG 25 oktober 2014 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 121