VC Vlissingen mist drie Oranje-klanten Ibrahim Maaroufi valt in de smaak bij Hoek Kloetinge gaat nu al een essentiële fase in Rutten houdt vast aan I I i I i ii Toen Guardiola me belde om me met mijn vijfjarig contract te feliciteren brak ik 44 SPORT REAL MADRID-FC BARCELONA Aanvaller zegt spijt te hebben. Volgens Engelse psychologen is de kans groot dat hij weer toeslaat. Het betekent dat het trio morgen niet in actie kan komen bij VC Vlissingen in de thuiswedstrijd te gen AFC'34. „De jongens zaten er mee in hun maag", zegt trainer Ruud Pennings. „Vandaar dat ik de keuze heb gemaakt. Dit is een unieke kans voor die jongens. Ik gun het ze. Bovendien krijgen ze de kans zich te ontwikkelen op dat niveau en daar heeft Vlissin gen later ook weer profijt van." „Saïd, Hoessein en Khalid zitten nu bij de laatste achttien. Als ze zich zouden afmelden, is het met een gedaan voor hen bij Oranje en maken ze geen kans meer op de definitieve selectie. Dat zou toch zonde zijn." Saïd en Hoes sein Bouzambou spelen in de zaal bij Gelko Hasselt, El Hattach is ac tief bij Groene Ster. Pennings denkt dat het ontbreken van het zaalvoetbaltrio bij Vlissin gen op te vangen is. „Tegen JOS hebben we ook al eens zonder die drie gespeeld. We hebben hebben goede vervangers." Vlissingen, momenteel derde op de ranglijst in de hoofdklasse A, wacht morgen de thuiswedstrijd tegen AFC'34. Waar de Walcherse ploeg de laatste drie wedstrijden won, ging AFC'34 drie keer op rij onderuit. „Ze hebben niet van de minste ploegen verloren", weet Pennings. „Voor ons is het zaak om na drie overwinningen niet gemakzuchtig te worden. Daar hebben we het van de week over gehad en ik denk dat iedereen op scherp staat." De Marokkaanse middenvelder trainde afgelopen maandag en donderdag mee bij de Zeeuws-Vlaamse topklassen „Ie mand met zo veel talent moet je altijd een kans geven", vindt Ver hoene. Maaroufi kwam in het ver leden uit voor onder meer Ander- lecht, PSV, Internazionale en FC Twente. „Voor iemand met zijn ta lent is het eigenlijk raar dat hij als testspeler in Hoek terechtkomt. Ik weet ook wel dat er een geschiede nis aan hem hangt, maar dat is niet meer van belang. We kunnen iets aan elkaar hebben. Hij is ook iemand die zegt waar het op staat, wel met respect hoor." Verhoene heeft zijn bevindingen doorgege ven aan de leden van de techni sche commissie bij Hoek. „Het is nu aan hen om te kijken wat de mogelijkheden zijn", stelt de trai ner. Hoek wacht vandaag de thuiswed strijd tegen Scheveningen, de ge deelde nummer drie van de rang lijst. De Zuid-Hollandse formatie heeft na acht duels vijftien pun ten. „Scheveningen heeft een ster ke aanvallende linie", weet Ver hoene. „De ploeg heeft al negen tien goals gemaakt. Daar staat te genover dat ze ook al wat doelpun ten tegen (vijftien) hebben gekre gen. Daar liggen dus ook kansen voor ons. Het wordt een moeilijke opdracht, maar als iedereen bij ons top is, is er iets te halen." Kloetinge staat na zes wedstrij den op de laatste plaats (twee pun ten) en wacht nog altijd op de eer ste competitiezege. „We krijgen de komende weken ploegen tegen over ons die bij ons in de buurt staan", zegt trainer Diederik Hiensch. „We gaan dus een essen tiële fase in en kunnen de aanslui ting met de middenmoot bewerk stelligen." Kloetinge begint de serie van drie belangrijke duels vandaag, met een uitwedstrijd tegen Spijkenis- se. De Zuid-Hollanders staan op de negende plaats en hebben ze ven punten. Daarna volgen de ont moetingen met Xerxes/DZB en FC 's-Gravenzande. „Iedereen is ervan overtuigd dat we de komen den weken onze kans moeten grij pen." Hiensch stelt dat opponent Spijke- nisse een niet te onderschatten ploeg is. De Zuid-Hollandse for matie heeft aanvallende kracht en is voorin fysiek sterk. „Soms spe len ze met drie spitsen en dan weer met twee. Toch denk ik dat er voor ons voldoende mogelijkhe den liggen. We hebben vorige week in de beker (9-1-zege op Jong Ambon) weer wat vertrou wen opgedaan en afgelopen week is er goed getraind." Achter de naam van Jaap Esser staat nog een vraagteken. DEN BOSCH - Het berustte op toe val. Luis Suarez zou volgens de oorspronkelijke straf van de Fifa zijn rentree maken in het weekein de van halloween, op 1 november. De gang met een batterij advoca ten naar het internationale ge rechtshof CAS bracht enige ver lichting. Gisternacht om twaalf uur liep zijn schorsing van vier maanden af. De 27-jarige aanvaller is vanavond voor zijn nieuwe club FC Barcelo na eindelijk inzetbaar in de meest beladen wedstrijd van het sei zoen. In El Clasico in Santiago Ber- nabeu tegen Real Madrid wordt verwacht dat hij de gedroomde tri- dente - de gedroomde drietand - zal vormen met Lionel Messi en Neymar. Vier maanden heeft hij zich kun nen bezinnen op zijn laatste wan daad, de beet op 24 juni tijdens het WK in de schouder van de Ita liaan Giorgio Chiellini. Vond hij aanvankelijk dat 'zulke dingen ge beuren in het voetbal en dat er niet zo'n ophef over gemaakt moest worden', later bekende hij schuld en smeekte hij om verge ving. „Na een aantal dagen thuis te zijn geweest met mijn familie heb ik de kans gehad om weer helder te worden en na te denken", twitter- de hij. „Voor ik de rust terugvond bij mijn vrouw en mijn kind was het niet mogelijk excuses aan te bieden. Daar heb ik kunnen reflec teren en de realiteit leren accepte ren. Daarna heb ik mijn veront schuldigingen aangeboden aan Chiellini en de selectie van Uru guay." Suarez voegde daar deze week aan toe dat hij zich enorm depressief gevoeld had. Even spookte door zijn hoofd dat zijn carrière voorbij was. „Daarna kwam Barcelona. Toen voetbalvriend Pep Guardiola mè belde om me met mijn vijfja rig contract te feliciteren brak ik. Ik moest huilen om de situatie waarin ik me bevond en de kans die Barcelona me bood." Suarez kijkt liever niet meer ach terom, naar de dagen dat hij ner gens'zin meer in had. Naar de een zaamheid van de sportschool, waar hij zijn conditie op peil hield omdat volgens zijn straf voetbalac tiviteiten verboden waren. „Ik ben Barcelona dankbaar voor het ver trouwen", zegt hij. „Ik kan leven en voetballen in Spanje, in de stad waar de familie van mijn vrouw woont. Dat is altijd een droom en een ambitie geweest." Hij joeg die droom na sinds zijn eeuwige liefde Sofia - gedwongen door de economische crisis in Uru guay - Montevideo de rug toekeer de. In Barcelona probeerde zijn schoonfamilie een nieuw bestaan op te bouwen. Zij was toen der tien. De zestienjarige Suarez bleef achter, deelde de zorg voor zes kin deren met zijn moeder Sandra en werkte tegelijkertijd aan een loop baan als profvoetballer. Drie jaar later zag zijn club Nacio- nal zich door financiële proble men genoodzaakt het grootste ta lent te verkopen. FC Groningen kwam op het juiste moment. Sua rez trouwde met zijn jeugdliefde en sprak toen al de ambitie uit om ooit nog voor FC Barcelona te kun nen spelen. Suarez toonde zich naarmate de ja ren vorderden steeds meer een ge spleten persoonlijkheid. De ro manticus buiten de lijnen ontpop te zich op het veld als één brok emotie en explosiviteit. Dat gaf hij In dat duel moet Feyenoord trach ten de goede reeks van drie opeen- volgende competitiezeges een ver volg te geven. De Rotterdammers treden morgen al om half één aan in de Friese hoofdstad, zeer tegen de zin van veel spelers en van coach Fred Rutten, die liever had den gezien dat de KNVB de club wat meer uren rust had gegeven na de Europese uitwedstrijd van donderdagavond. Het elftal waarmee Feyenoord het dit seizoen verrassende Cambuur - de Friezen staan derde in de ere divisie - gaat bestrijden zal op door Jan Dagevos VLISSINGEN - Saïd Bouzambou, Kha- lid El Hattach en Hoessein Bouzam bou hebben de eerste schifting bij het Nederlands zaalvoetbalteam overleefd. Het drietal meldt zich morgen in Eindhoven voor een tweedaagse trainingsstage. Suarez is zelf z'n door Wilber Hack door Jan Dagevos HOEK - Als het aan trainer Kenny Verhoene ligt, komt Ibrahim Maar oufi de gelederen bij Hoek verster ken. „Hij kan een meerwaarde voor ons zijn", meent de Belgische trai ner. door Jan Dagevos KLOETINGE - Het is nog vroeg in het voetbalseizoen, maar voor Kloe tinge breken toch al weken van de waarheid aan. De Bevelandse ploeg krijgt in de komende drie duels de kans om het bestaan in de hoofd klasse B van het zaterdagvoetbal weer van enige glans te voorzien. 1 November 2010: Luis Suarez (Ajax) bijt Otman Bakkal (PSV). Luis Suarez door Jan Martens Colin Kazim-Richards ROTTERDAM - De wonden likkend na de 3-1-nederlaag in het Europa Leagueduel bij HNK Rijeka zette Feyenoord gisterochtend weer voet aan de grond op Rotterdam Airport. Na een korte training ging het vizier snel richting de competi tiewedstrijd van morgen, uit tegen SC Cambuur in Leeuwarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 110