Onnodige chaos in zaak-Lauret 42 SERVICE 240 uur taakstraf voor kinderporno Brandweerbeurs Paddenstoelen in sporthal Axel in het Poelbos Rondje Kunst langs galeries Topbiljarters in Sas van Cent Michiel de Ruyterdag Of je nou een liefhebber bent van natuur, kunst, geschiedenis of sport, dit weekeinde vindt iedereen wel wat van zijn gading. De WD-fractie verraste zondag de coalitiepartners door in een persverklaring steun uit te spre ken voor de afgetreden wethou der Stan Lauret. Daarmee werden de overige wethouders in een kwaad daglicht gesteld: de WD zou het met Lauret eens zijn dat die niet genoeg ruimte kreeg om zijn ambities waar te maken. Het zorgde voor verbijstering bij de raadsleden en wethouders van CDA, Nieuw Gemeentebelang en D66. Die zagen een WD-pro- bleem opeens ook hun probleem worden. Fractievoorzitter Conny Almekinders had hen eerder die week nog verteld dat Lauret weg ging vanwege 'persoonlijke en li chamelijke problemen'. Ofwel: zijn gedrag vorige week maandag, tijdens een personeelsborrel, werd Lauret zwaar aangerekend. Om de eigen wethouder niet te zwaar te beschadigen en iedereen binnen de eigen gelederen tevre den te houden, koos de WD-frac tie echter voor een andere inhoud in het persbericht. Omdat de ove rige college- en coalitieleden wél vasthielden aan de lezing dat Lau ret 'wegens persoonlijke en licha melijke redenen' afscheid nam, werd de verwarring groot. Die verwarring nam nog toe door dat het college van B en W vervol gens weinig duidelijkheid wilde geven. Na de uitgifte van een kort, zakelijk persbericht op zon dag onthielden burgemeester en wethouders zich van commen taar. Daarmee gaven zij ruimte aan het ontstaan van allerlei ge ruchten. Er is natuurlijk wel een verzach tende omstandigheid. Niemand had deze situatie zien aankomen, en van alle betrokkenen werd ver wacht dat ze snel, adequaat én met 'gevoel voor menselijkheid' zouden reageren. De WD maakte vervolgens de fout te zoeken naar een niet-bestaande middenweg, terwijl die partij best een andere, waardige formulering had kun nen bedenken die recht zou doen aan de situatie. En van een colle ge, met een burgemeester voorop, mag verwacht worden dat die be reikbaar is om op z'n minst enige duidelijkheid én sturing te geven. Dat kan ook zonder alle ins en outs op tafel te leggen. Meer openheid en duidelijkheid had deze vervelende kwestie min der chaotisch laten verlopen. Een leerpunt voor een volgende keer. Die er, zo is voor alle betrokkenen te hopen, nooit zal komen. middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 29-jarige Stefan R. uit Vlissingen een taakstraf van 240 uur, een proeftijd van drie jaar en een voor waardelijke gevangenisstraf van zes maanden opgelegd. De eis was een taakstraf van 200 uur. R. ontkende alles, maar de rechtbank acht bewezen dat hij van juni 2008 tot half juni 2012 kinder- en dierenporno op zijn computer heeft gedownload. In to taal 158 foto's en 154 films, op mo menten dat alleen hij achter de computer had gezeten. R.'s bewe ring dat zijn moeder, zijn zusje of zijn grootvader de kinder- en die renporno hadden binnengehaald, leek de rechtbank niet erg waar schijnlijk. R. kreeg overigens de langere proeftijd van drie jaar op gelegd omdat hij van meet af aan heeft ontkend, niet open stond voor een behandeling en kenne lijk de ernst van de zaak niet in zag. De zaak kwam aan het rollen toen de PC moest worden nageke ken en een reparatiebedrijf de por no ontdekte. Die schakelde de po litie in en de PC werd in beslag ge nomen. <C\ Voor de vijfde keer wordt vandaag de brandweer- en U hulpverleningsbeurs gehou den in sporthal 't Sportuus in Axel. Verzamelaars uit binnen- en (ver) buitenland komen tussen 10.00 en 16.00 uur op de beurs af om een ontbrekend object voor hun collectie op de kop te tikken. Liefhebbers van demonstraties blussen, duiken en eerste hulp bij ongelukken komen ook aan hun trekken. De jeugdbrandweer van Zelzate blust op spectaculaire wij ze een autowrak. Burgh-Haamstede houdt weer een Rondje Kunst. Zondag zijn van 12.00 tot 17.00 uur zeven galeries en ateliers open. Er is veel gevariëeerds te zien: schilderijen en beelden, een collectie hout- draaiwerk, keramiek, een demon stratie vacuüm-draaien, natuur steen, bronzen, glaskunst en mo derne sieraden. Folders met routebeschrijving lig gen bij het VW-kantoor. Zondag begint om 14.00 uur een paddenstoelenex cursie in het Poelbos bij 's-Heer Hendrikskinderen. IVN-natuurgids Loek de Bruijn vertelt over de verschillende pad denstoelen in dit bos. Paddenstoe len zijn de opruimers van de na tuur. De Bruijn geeft uitleg over eetbare, giftige en hallucinogene paddestoelen. Begin en einde (15.30 uur) bij de parkeerplaats aan de Theuniswegeling. Deelna me is 3,50 euro. Neem een spiegel tje en een loep mee. In de eredivisie drieban- /A L den staat zaterdag de LX Zeeuwse derby op het pro gramma. Ripa Recycling/Pearle ontmoet in Sas van Gent AEJ/Dallinga. De wed strijd begint om 19.00 uur. De ope ningswedstrijd gaat tussen Jens van Dam en Dick Jaspers. Na de pauze komt Frédéric Caudron, nog altijd eerste op de wereldrang lijst, in actie. Hij speelt tegen Fran cis Forton. Pascal Claus en Jean Paul de Bruijn vormen het slotak koord. Zaterdag is het Michiel de Ruyterdag in het MuZEEum in Vlissin gen. Er is een installatie die je de gedachten van De Ruyter laat volgen. Je kunt er met de zeevaarder op de foto. Er werken een touwslager, een nettenboeter en een zeilmaker. Harpiste Dorine van Dijk en troubadour Maarten Termont maken muziek. Model- bootbouwers tonen hun hobby. Er is kazemattenbrood en -meel te koop. Het is ook het laatste weekeinde dit jaar dat de Kazematten zijn opengesteld voor publiek - een bezoek is inbegrepen. Van 13.00 tot 17.00 uur, toegang 2 euro. AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. *T~ ANALYSE door Martijn de Koning De WD in Sluis loopt weer in de pas met de rest van de coalitie. Met hun verklaring dat ze het coalitieakkoord onvoor waardelijk steunen en een nieuwe wethouder zoeken, blusten de libe ralen donderdag het brandje dat ze zelf hadden aangestoken. Voor elk wat wils www.rondje-kunst.nl ZATERDAG 25 OKTOBER Brouwershaven Zeeuwse Avond met Jan Hamelink, Zeeuwse Sien, Pier Co, Tonnenmagazijn, 20.00 uur Goes Top 2000 On the road show, 't Beest, 20.30 uur 's Gravenpolder Concert ensemble Musica Juventa, Maartenskerk, 19.30 uur Hulst Presentatie nieuw album Bert Dockx, Protestantse Kerk, 19.30 uur Kapelle Toneel 'De flat van Jet', Toneelvereni ging Kunstvrienden, De Vroone, 20.00 uur Middelburg Cabaret Arie Koomen Edo Brunner: 'Pompen', Schouwburg, 20.00 uur 'Bruid in de morgen', Middelburgs Theater, Minitheater, 20.00 uur Nacht van de Nacht met Meindert Tal- ma, Soort Van Sven en Douwe Eisenga, De Spot, 20.00 uur Oostburg Literair Café met dichters van Poetry Oostburg en huisband Krapuul, Bovenfoyer Ledeltheater, 20.00 uur Renesse Ontroert, try-out van Eric van Sauers, Dorpshuis, 20.15 uur. Terneuzen Kinderen geen bezwaar; Scheldethea- ter, 20.00 uur. Try-out Eric van Sauers, zaterdag in Renesse. 'Het Verlangen, de Verleiding', project koor, toneelspel, dans, fluit- en pianospel, Porgy en Bess, 20.00 uur Vlissingen Michiel de Ruyterdag, Zeeuws Muzeeum, 13.00 - 17.00 uur Dubbelconcert Fanfare Vlijt en Volhar ding uit Oost-Souburg en Harmonie-or kest Ons Genoegen, Onze Lieve Vrouwenkerk, Singel 106, 19.30 uur ZONDAG 26 OKTOBER Burgh-Haamstede Optreden zanger Bo Broeken, Eet- en Muziekcafé Brandenburgh, 16.00 uur Ellewoutsdijk Bevrijdingsconcert TY Zeeuws Kamer orkest, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Middelburg 'Bruid in de morgen', Middelburgs Theater, Minitheater, 14.30 uur KinderKlassiek met slagwerkgroep Per- cossa, Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur. Grandpa Nick Sessieband met als gast zanger William Finta, i Grand café Brooklyn, 17.00 uur I Retranchement Koffieconcert Palatino Saxophone Quartet, Ned. Hervormde kerk, 11.00 uur Souburg Lunchconcert met Gerda Schraven en Olga Tkacenko, historische kerk, aanvang 11.30 uur. Terneuzen 'Het Verlangen, de Verleiding', project koor, toneelspel, dans, fluit- en pianospel, Porgy en Bess, 15.00 uur The Chippendales 'Forever sexy 2014', Scheldetheater, 20.00 uur Zierikzee Multiproject 'Gulle Grond' met film, muziek, tekst (try-out), FiZi in Podium De Weverij, 15.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 108