>S»Kug OPENDAG Samenwerking en innovatie door dialoog ZATERDAG 25 OKTOBER PLAATOPNAMEN NIEUWE KEUKEN HAARWERKEN 32 SCHOUWEN-DUIVELAND Delta onderzoekt grote storing in beveiliging hoofdtransformator Slachtoffer (80) ongeval overleden Zinkzand gaat letterlijk de boot in voor opname van handgemixte LP, dus zonder computer. OF RENOVATIE? Kapsalon de Jonge Kom een kijkje nemen in onze nieuwe kas! Vanaf maandag 10 november wordt de Week van de Dialoog ge houden, met dit keer als thema 'louw zorg mij 'n zorg'. Met der tig deelnemende tafels wordt een record gebroken. Dat heeft deels met de actualiteit van het thema te maken, vermoedt Inge van Ooijen - voorzitter van de pas op gerichte stichting achter het Dia loognetwerk Schouwen-Duive- land. „Maar de dialoog verspreidt zich ook. Mensen worden nieuws gierig en willen een keer mee doen." Want de dialoog is een pri ma manier om ideeën en wensen uit te wisselen, geeft Van Ooijen aan. „Om zo beter tot samenwer king en innovatie te komen." Discussies zijn nodig om argu menten te verzamelen en tegen stellingen te verhelderen. „Maar daarna moet je verder." En dat is waar de dialoog als methodiek ve le handvaten biedt. Nadat de in Noordgouwe wonen de Van Ooijen de kracht van de dialoog ervoer toen zij als ge spreksleider optrad in Rotterdam, lanceerde ze de dialoogtafel op Schouwen-Duiveland. Er werd een dialoognetwerk op poten ge zet die duidelijke doelen stelde, zoals het - inmiddels gerealiseer de - voornemen om in 2014 in tien kernen op Schouwen-Duive land dialoogambassadeurs te heb ben wonen. Daarnaast was het de bedoeling om dialoogambassa deurs in vijftien verschillende or ganisaties te hebben. Ook die doelstelling is bijna bereikt. Ooit wil het netwerk in alle kernen en kriskras door heel de samenle ving een rol spelen. „We willen het hele eiland leuker en beter maken. Dat is uiteindelijk onze drive." Naast de landelijk gehou den Week van de Dialoog wordt de dialoog op Schouwen-Duive land steeds vaker ingezet bij ande re zaken, zoals bijvoorbeeld bij de evaluatie van het WMO-beleid en bij de vernieuwing van het jonge renproject Regioruis. Daartoe wor den (gevorderde) gespreksleiders opgeleid. Van de 74 getrainde ge spreksleiders gaan er 15 mensen verder. Wat de aanstaande Week van de Dialoog oplevert, is vooraf niet te zeggen. „Het valt me wei eens op dat mensen hier hartstik ke trots zijn op hun eiland, maar dat ze zich zo snel laten neersabe len als ze ideeën hebben. Dus je hoopt dat mensen tijdens de Week van de Dialoog met hun ideeën aankomen en elkaar weten te vinden om die ideeën daadwer kelijk te gaan realiseren." Zie: www.dialoognetwerkschou- wen-duiveland.nl. Delta Netwerkbedrijf kan nog niet precies zeggen waardoor het probleem is ontstaan. Duidelijk was al snel wel, aldus woordvoer der Gerard Fokker, dat de storing zich voordeed in de beveiliging van de 50.000 Volt transformator op het industrieterrein in Zierik- zee. Daardoor ging de spanning er die vrijdagavond kort voor negen uur even af. De storing trof vooral het westelijk deel van het eiland. Vanaf de lijn Oosterland-Bruinis- se was er niets aan de hand, aldus Fokker. Berichten dat de storing werd veroorzaakt door illegaal af tappen van een hennepkwekerij, zijn volgens hem 'flauwekul'. De stroomuitval duurde nog geen minuut, door direct de reserve- transformator op het station in te schakelen. Als gevolg daarvan sprongen wel verwarmingsketels in huishoudens spontaan aan en sloegen apparaten 'op hol'. kortgene - Een tachtigjarige vrouw uit Kortgene is overleden aan de gevolgen van een eenzijdig ongeval dat donderdagavond rond 18.00 uur plaatsvond op de Oude- dijk bij Kortgene. Ze was met haar auto van de dijk gereden. Ze zat een tijd bekneld en moest door de brandweer uit haar auto worden bevrijd. Ze werd ook gere animeerd. De vrouw is vervol gens per ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Daar is zij aan haar verwondingen overleden. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Het is roerig aan boord van klipper 'De Morgenster' aan de Vissersdijk in Zierikzee. De band leden van Zinkzand hebben er sa men met Stijn van Breugel en Niek van den Driesschen van Duct Tape Studio een week lang hun intrek genomen. Zij werken keihard aan de opname voor de LP In de aap gelogeerd. De technici zijn onder de indruk. „Dankzij de unieke boot-akoes- tiek is het geluid van deze LP nog veel mooier dan we ons ooit kon den voorstellen", luidt hun en thousiaste reactie. Zij werken met een bijzonder mengpaneel. „Dat schijnt nog van Cuby and the Bliz zards te zijn geweest en de stem van Herman Brood zal er ook wel eens op geklonken hebben", grin nikt zanger/muzikant Wiebe Radstake. Hij past zelf naadloos in deze maritieme ambiance. Wie be is naast muzikant en beeldend kunstenaar vooral ook een zee man in hart en nieren en voer het afgelopen jaar vijf maanden als stuurman mee op de Tres Hom bres. Dat is het zeilend zeeschip dat fair-trade producten over de wereldzeeën vervoert. Wiebe nam zijn gitaar mee op die woeli ge tocht en schreef teksten voor Zinkzand, want - hoewel in een heel andere wereld - bleef de band in zijn gedachten. „Het was voor mij bij terugkomst best even wennen dat de wereld hier gewoon had door gedraaid in die vijf maanden. Ik wilde het lief ste direct gaan repeteren met Zinkzand en binnen drie weken zo mogelijk aan boord van de Tres Hombres een nieuw album opne men", erkent Wiebe. De anderen dachten daar echter wat relaxter over en kozen voor wat meer voor bereiding. Die 'anderen' zijn: As- win van As (drums), Rowan van As (piano, viool, trombone), Ward Blokland (zang, gitaar) en Jos van Doorn (saxofoon). Voor de laatst genoemde geldt 'terug van weggeweest' bij Zinkzand. Een peesontsteking belette hem mee te spelen met het eerste al bum van deze band met de ludie ke titel De thee trektmaar de zee nog meer. „Gelukkig dat ik er nu weer bij ben", zegt Jos breed la chend op de achterplecht van De Morgenster. Iedereen lijkt blij met deze bijzon dere opnameplek. Al vergde de lo gistiek om het schip tot tijdelijke majc 1 per klant, zolang de voorraad rfrekt Klank Zinkzand Diverse aanbiedingen op tuinplanten. van 09:00 tot 16:00 uur Ravesteinweg 3 Crijpskerke w ww.zeeland pi an t.n Cirahs "1 +-rui+pbn+ voor elke ktan+l* J JJt» Kom naar SSK Keukenstudio Wij bieden u BEL DIRECT 06 - S3 29 82 71 Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars www.kapsalondejonge.nl Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het spreidt zich ai een aantal jaren als een olievlek over de regio uit, maar voor de mensen achter Dialoognetwerk Schou- wen-Duiveland is het plafond nog niet bereikt. De vierde editie van de Week van de Dialoog is slechts één van de activiteiten waar het in strument 'dialoog' kan worden in gezet om tot nieuwe ideeën en ini tiatieven te komen. ZIERIKZEE - De korte stroomstoring 17 oktober op Schouwen-Duive land heeft bijna 17.000 huishou dens in het donker gezet. KEUKENSTUDIO 'wVwTs sk-keu door Ali Pankow kenstudio.nl Aswin en Rowan van As, Ward Blokland, Wiebe Radstake en Jos van Doorn Een vrouwenkoortje levert achtergrondzang. foto's Izaak Verkeste Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 - 33 00 04

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 102