Schimmenspel Telefoon linkt man aan Letselschadeclaims gedupeerden overval in Terneuzen kettingbotsing loopt in miljoenen s ZEELAND 27 commentaar Vlaketunnel A58 en aquaduct N57 twee keer dicht m. In de gemeente Sluis, waar eindelijk eens een paar jaar rust in het bestuur was, speelt een vreemde affaire. Stan Lauret van de WD vertrekt als wethouder kort na een personeelsbijeenkomst waarop hij zich te buiten zou zijn gegaan. Waaraan precies, is niet duidelijk. Er zijn geen offi ciële klachten, maar de ge meente stelt toch een onder zoek in. Dit schimmenspel is slecht voor de geloofwaardig heid van het gemeentebestuur en van de ambtenarij. Het is ook slecht voor de persoon Lau ret. Nu moet de burger maar gokken. Gaat het hier om toe dekken, natrappen of gewoon domheid? Wie is de dader en wie het slachtoffer? Zeker is, dat Lauret zich enigs zins kwetsbaar heeft gemaakt met een combinatie van wat drank en medicijnen. Zeker is ook, dat wie daar niet over heen kan kijken geen plaats in het gemeentebestuur verdient. Sluis heeft klare taal, redelijk heid en samenwerking nodig. Geen gekonkel. MIDDELBURG - De Vlaketunnel in de A58 en het Dampoortaquaduct in de N57 bij Middelburg gaan twee nachten dicht voor onder houd. De Vlaketunnel is in beide rich tingen afgesloten van maandag 27 oktober 20.00 uur tot dinsdag 28 oktober 6.00 uur en tussen de zelf de tijden in de nacht van dinsdag 28 op woensdag 29 oktober. Het Dampoortaquaduct gaat de nach ten van maandag 3 en dinsdag 4 november en van 4 op 5 novem ber in beide richtingen dicht. Het verkeer wordt omgeleid via de ge bruikelijke routes en moet reke ning houden met langere reistijd. zijn vertrek, alsnog een onder zoek in te stellen naar zijn gedrag, zoals het college besloot. Het ge meentebestuur geeft als reden dat de zaak al speelde toen Lauret nog wél in functie was, én dat het van fatsoen richting ambtenaren getuigt om serieus om te gaan met dergelijke signalen. Een woordvoerster van de ge meente meldt nogmaals niet naar buiten te komen met de aard en omvang van de meldingen om 'mensen niet onnodig te beschadi gen'. Hoe lang de gemeentesecre taris nodig heeft om het onder zoek af te ronden, durft ze niet te voorspellen. „Het onderzoek wordt met de grootste zorgvuldig heid uitgevoerd, waarna de uit komsten binnen de organisatie worden gecommuniceerd." Het is wel duidelijk dat enkele ambtenaren klaagden bij de on dernemingsraad en/of collegele den. Geen van hen vond het ech ter nodig een officiële klacht in te dienen. Dat voedt de geruchten over de verstoorde verhouding tussen burgemeester Annemiek Jetten en Stan Lauret. Die zouden al langer niet optimaal zijn, en ze ker niet na de bewuste maandag avond, waarin Lauret de burge meester zou hebben beledigd. „Jet ten wil koste wat kost genoegdoe ning", denken sommige betrokke nen. Lauret wil niet ingaan op die theorie. Het college houdt het officieel bij de korte reactie die het zondag gaf: dat ze het vertrek van Lauret betreurt en hem 'een spoedig en volledig herstel' toewenst. Die ver klaring gaat dus niet in op Lau- rets constatering dat hij niet ge dijt in het college. Die steun krijgt Lauret wel van zijn eigen WD. De raadsfractie van de liberalen meldde meteen dat 'de teleurstelling van Stan over het missen van steun uit zijn omgeving ook de onze is'. Daar mee krijgt het hele incident met een ook een politieke lading. Wordt vervolgd dus. MSÉgÉ Wel wis en zeker, vond de officier van justitie gisteren tijdens de be handeling van de zaak tegen W. en eiste een celstraf van vijf jaar. „Ik ben het niet geweest", hield W. vol. Volgens verklaringen van de slachtoffers werd er aangebeld, deden ze de deur open en keken recht in de loop van een pistool. De overvaller ging er vandoor met onder meer een laptop, geld, een horloge en een mobiele tele foon. Het bewijs dat de officier had bestond uit de telefoon, die W. meegenomen zou hebben. Na de overval werd de gestolen tele foon getapt, het spoor leidde naar de zus van W. De zus zei dat ze die had gekregen van W. en W. hield vol dat hij het apparaat had gekocht van iemand die in dezelf de flat woonde als de slachtoffers. Bijna twee jaar later op dezelfde dag dat W. na het uitzitten van een andere celstraf de gevangenis in Dordrecht verliet, werd hij aan gehouden en weer vastgezet als verdachte van de overval. Uitspraak over twee weken. Bij de grootste Zeeuwse verzeke raar ZLM zijn 22 meldingen van letselschade ingediend en 56 ge vallen van blikschade aan auto's. Voor die blikschade heeft ZLM in middels bijna een kwart miljoen uitgekeerd aan haar klanten, ver telt directeur Marinus Schroevers. „De afgelopen weken hebben we ook de meeste klanten thuis be zocht die letselschade hebben ge meld. Normaal gesproken is het aansprakelijkheidsrecht leidend en wordt schade verhaald op de veroorzaker van het ongeluk. In dit specifieke geval hebben alle verzekeraars met elkaar afgespro ken dat we dat niet doen en zelf zorgen voor vergoeding van extra kosten of inkomstenderving waar onze cliënten mee te maken krij gen." Daarbij kan het gaan om het inhuren van huishoudelijke hulp, zelfstandig ondernemers die hun brood niet kunnen verdienen, maar ook de ritjes naar het zieken huis of de fysiotherapeut die niet in het zorgpakket zit, legt Schroe vers uit. De uitkering van smar tengeld bij blijvend letsel valt eveneens onder de verzekering. Schroevers hoopt voor de kerst in beeld te hebben hoe hoog de meeste letselclaims uitpakken. Bij de botsingen in de mist vorige maand waren zo'n 150 auto's be trokken. Letselschade vormt vol gens Buis de hoofdmoot van de uitkering. Ook gedupeerden die later nog klachten krijgen door het ongeluk, komen in aanmer king voor een vergoeding VRIJDAG 24 OKTOBER 2014 Frans Tollenaar (SGP/CU) legt op 18 oktober 2006 zijn wethouderschap van de gemeente Borsele neer nadat hij door een dronkemansrit in opspraak is geraakt. Met zijn auto ramde hij een paaltje. nadat hij in opspraak raakte door een veroordeling voor een drankrit. De Vlissingse PvdA'er Aad van der wethouder Jacques Wouden stapt op 7 Damen (VVD) dient juli 2003 op als op 20 juni 2013 zijn wethouder van ontslag in. Officieel Schouwen-Duiveland om gezondheidsrede nen. Later blijkt er meer aan de hand. Damen moet nog voor Wethouder Peter Ganseman (Gemeentebelang) van Kapelle vertrekt op 12 januari 2006. Directe aanleiding is een aanklacht wegens mishandeling. Hij zou iemand in het gezicht hebben geslagen. de rechter verschijnen vanwege vier ten onrechte gedecla reerde ritten en een valse verhuisverkla- Stan Lauret stopt op 20 oktober als wethouder van de gemeente Sluis. De VVD'er voelt zich niet thuis in het team van burge meester en wethouders. De gemeente doet onderzoek naar vermeende misdragingen tijdens een personeelsfeest. Er zijn geen officiële klachten ingediend. MIDDELBURG - Was de 36-jarige J. W. uit Dordrecht de man die in de late avond van 13 december 2012 twee mannen in hun woning aan de Erasmusstraat in Terneuzen overviel? door Marcel Modde VLISSINGEN - De totale schade die verzekeraars verwachten uit te ke ren voor gedupeerden van de A58-kettingbotsingen op 16 sep tember, loopt in de miljoenen eu ro. Dat is inclusief de letselschade claims waarmee rekening wordt ge houden, zegt Rudi Buis van het lan delijk Verbond van Verzekeraars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49