4 WONEN \^C©®[p DE VERBOUWING Een jaar lang wordt nu al ver bouwd aan Veldstraat 32 in Schoondijke. Amper een paar weken nadat Marlies Bosman er haar intrek had genomen, stond Eric van den Bunder van het gelijknamige klusbedrijf uit Oostburg voor de deur en kon de grote me tamorfose van het tussenwoninkje begin nen. Bosman kocht het huis uit 1906, met lange, smalle tuin en een prachtig uitzicht op de polder, van een oude Duitse dame. Inclu sief inboedel. De locatie vond Bosman hele maal top, maar aan de woning moest nog het nodige worden gedaan voor ze het echt haar droomhuis kon noemen. „Ik vond het heel erg oubollig", zegt Bosman. Wat heet. Het huisje bleek een waar 'schrootjespara dijs'. Vurenhouten schrootjes overal; in de hal, de woonkamer, de slaapkamer en zelfs in de badkamer, die hierdoor meer weg had van een sauna. Ook haar vorige woning in Zuidzande had Bosman helemaal verbouwd en in Schoon dijke begon ze weer helemaal opnieuw. „Ik wilde een huis waarin ik ook na mijn pen sioen kon blijven wonen en dat kon niet in Zuidzande. In Schoondijke wel, daar kan ik, als het zou moeten, ook beneden sla pen." In de tussenwoning is in een jaar tijd de elektra bijna helemaal herzien. Er zijn ook heel wat extra stopcontacten geplaatst. Het huisje kreeg ook centrale verwarming, een nieuwe badkamer, nieuwe keuken, er werd een tuinkamer bijgebouwd met doorgang naar de schuur, de bovenverdieping werd volledig geïsoleerd en de voorgevel flink aangepakt. Het dak was eigenlijk het enige wat helemaal in orde was aan het huis. „En meteen ook wel het belangrijkste, want dan hoefde ik dat in ieder geval niet meer te vernieuwen. Daken zijn duur!" Bosman had weer helemaal zin de mou wen op te stropen in de Veldstraat 32. Ver bouwen is namelijk best wel haar hobby, en dan in het bijzonder de, zoals ze het zelf noemt 'low-budget Marktplaats-verbou wingen'. Haar portemonnee dwingt haar te kijken naar goedkope oplossingen, maar door haar eigen stijl - „een combinatie van grootmoeders tijd en retro" - vindt ze juist in kringloopwinkels en op Marktplaats veel van haar gading. Dat komt dus eigen lijk wel heel mooi uit en omdat ze het huis inclusief inboedel kocht, zaten er ook wat inrichting betreft een heleboel bruikbare pareltjes tussen. Verbouwen met een beperkt budget dwingt je wel geduld te hebben, vinding rijk te zijn en de nodige concessies te doen. Bosman: „Omdat ik niet zomaar naar de winkel ga en een keuken uit een showroom koop, maar juist heel bewust kijk naar hergebruik van bestaande materia len, weet ik nooit wanneer een verbou wing precies klaar is of wat het eindresul taat zal zijn. Dat maakt het altijd wel erg spannend. Ie hebt dan ook wel een aanne mer nodig die je perfect aanvoelt en die heel goed met je meedenkt." Die vond Bos man in Eric van den Bunder. Hij werd haar aangeraden door de buurman. Zo was het Van den Bunder die Bosman adviseerde de zo gewenste tuinkamer niet rechts aan de bestaande woning te bouwen, logisch om dat daar al een uitbouw was, maar aan de linker achtergevel. Bosman: „Op deze ma nier heb ik veel meer aan mijn taps toelo pende tuin. Het was echt een meesterzet want als ik thuis ben, breng ik de meeste tijd door in de tuinkamer. Ook voor de nieuwe - of beter gezegd 'an dere' - keuken, heeft Bosman veel gehad aan Van den Bunder. „Het was geen nieu we keuken, ik heb hem van Marktplaats ge plukt. Een heerlijk retro modelletje, maar die moest natuurlijk wel op maat vermaakt worden en dat is prima gelukt, ik ben er ontzettend blij mee." Ook de schrootjes badkamer kreeg een geheel nieuwe look en de oude bedstede in de woonkamer werd omgetoverd tot een mini-kantoortje. Haar klusjesman hielp haar de kosten binnen de perken te houden. „Eric begreep heel goed dat het allemaal wel leuk moest blijven." Gelukkig is Bosman zelf ook heel handig. „Ik kan best goed timmeren en schilderen. Ik ben nu zelf bezig een kast te bouwen." Bosman heeft voor zichzelf niet vastgesteld wanneer de verbouwing helemaal klaar moet zijn. „Neuh, ik werk niet met een deadline." Desondanks is het eind van de verbouwing toch wel bijna in zicht. „Een deel van de elektra moet nog worden ge daan. Daarom kan ik nu nog even geen pla fond leggen in de hal, maar dat komt bin nenkort wel." Hoewel Bosman verbouwen een leuk tijd verdrijf vindt, is ze niet zo iemand die de hele tijd maar dingen in huis blijft verande ren. „Op een gegeven moment is het goed. Dan is het huis helemaal naar mijn zin en heb ik me omringd met spulletjes waar ik me prettig bij voel. Dan kan ik het project afsluiten en dat geeft ook weer de nodige rust." Havenstraat 8, Hoofdplaat 99.000 Marlies Bosman (55) uit Schoondijke heeft al heel wat huisjes verbouwd. Niet direct uit pure nood zaak, maar veel meer omdat ze het ontzettend leuk vindt een woning geheel naar eigen zin en smaak in te kunnen richten. De verbouwing van haar woning aan de Veldstraat is nu bijna klaar. rond de 90.000 euro 'Hoe het er uit komt I Starters-/vakantiewo- ning (1906) in het cen trum van het dorp. In goede staat met zonni ge achtertuin met ber ging, op loopafstand van zeedijk. Drie slaap kamers, 110 m2 woon- oppervlak, muurisolatie en dubbel glas. Warm water komt van een gei ser, het huis wordt ver warmd met gaskachels. door Sheila van Doorsselaer De donkerblauwe kozijnen en voordeur van Veldstraat 32 maakten plaats voor een veel frisser kleurtje, foto's: privécollectie Marlies Bosman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44