Puntafvoeren voor een mooie douchevloer Duurzaam bouwen voor huiseigenaren 2 wM ril f 11 2 WONEN lü ■ES O O EF TECE introduceert voor haar as sortiment puntafvoeren in douches, TECEdrainpoint S, twee nieuwe roosterranden waarin de eigen keramische te gel of een stuk natuursteen als af dekking gemonteerd kan wor den. Daardoor wordt de stenen vloer één optisch geheel, met slechts dunne afvoerspleten waardoor het water wordt afge voerd. Voor de afvoer met een rooster van 100 x 100 mm levert TECE een roosterrand zonder raam waarop de tegel of het na tuursteen wordt bevestigd. Voor de grotere uitvoering van 142 x 142 mm is een roosterrand lever baar met een dunne rand van roestvast staal, waarin een stuk tegel of natuursteen wordt beves tigd. Ook bij deze oplossing lijkt de vloer één geheel, echter met een bescheiden accent ter plaat se van de afvoer. Naast de roos terranden voor keramiek of na tuursteen, is er de keus uit drie roosters van duurzaam roestvast staal. De afvoeren TECEdrain point S zijn modulair op te bou wen en inzetbaar voor nieuw bouw en renovatie. Marktplaats Duurzaam Bouwen houdt zaterdag 1 november een Landelijke inspiratiedag voor Ver enigingen van Eigenaren over ver duurzaming en energiebesparing. Marktplaats Duurzaam Bouwen, is een initiatief van Innovatie Cen trum Duurzaam. De inspiratiedag wordt gehouden in de RDM Dok- loods Rotterdam en richt richt zich op nieuwe technologieën en praktische oplossingen voor VvE's die werk willen maken van energiebesparing. Die worden op deze dag uitge breid geïnformeerd tijdens inspi rerende workshops, maar ze kun nen ook vrijblijvend in de exposi tiehal van ICDuBo rondlopen, waar talloze duurzame toepassin- gen staan opgesteld. Zo kunnen de bezoekers met de laatste ont wikkelingen kennismaken met be trekking tot bijvoorbeeld zonnepa nelen, isolatie of duurzaam onder houd. Ontwikkelingen die op lan ge termijn veel rendement opleve ren, maar op korte termijn een in vestering vragen, maar ook hierin voorziet deze inspiratiedag door bezoekers uitgebreid te informe ren over de financieringen. 0 Q£ LU Q LU 1 U De nieuwbouwwijk Mannee ligt aan de rand van Goes, in het groen. Alle woningen in dit deel van de stad zijn voor zien van duurzame energiebronnen als zonnepanelen, een grijswatercircuit en een warmte-koude-installatie om 's zo mers te koelen en 's winters te verwarmen. Aantrekkelijk, vonden Wim en Ellen Verlinde. Sinds een jaar wonen ze in deze duurzame wijk. Ze bouwden er een levensloopbesten- dige woning. Zo lang we fit zijn, gaat het goed", zegt Wim Verlinde. „Maar mocht het ooit zo ver komen dat we die trap niet meer op komen, dan kunnen we toch mooi hier blij ven wonen. Alles gelijkvloers is ideaal. Bovendien is de hele wo ning drempelloos. Slaapkamer, badkamer woon kamer en keuken zijn op de begane grond. Meer hebben we niet nodig. Op de eerste ver dieping hebben we nog twee slaapkamers en een badkamertje." Bijna dertig jaar geleden nemen Wim (58) en Ellen (54) Verlinde de midgetgolfbaan bij De Hollandsche Hoeve over. Ze beginnen er een pannenkoekhuisje, Likkepot. Dat blijkt een schot in de roos. Gaandeweg neemt de klandi zie toe en de vraag naar feesten en partijen wordt steeds groter. Ondernemend als Wim en Ellen zijn, bouwen ze in 2007 een binnenspeel tuin, ruimtes voor partijen en een restaurant Ze geven het de naam Eeterij-spelerij Vierlin- den. Zelf wonen ze in de woning naast het be drijf. Inmiddels zitten ook hun twee zonen in de zaak. Als de jongste wil gaan samenwonen in de ouderlijke woning, besluiten Wim en Ellen op zoek te gaan naar wat anders. „In eerste instan tie viel ons oog op het woningbouwproject Goe- se Schans", vertelt Wim. „Toen daar de bouw niet van de grond kwam, zijn we onder meer gaan kijken in het Goese Meer. Een mooie wijk. Maar de woningen staan op grotere kavels. Bo vendien zijn de meeste huizen daar inmiddels ook alweer twintig jaar oud en toe aan een op knapbeurt. We vonden dat we dan net zo goed zelf konden bouwen. Zo kwamen we hier te recht." Inmiddels wonen Wim en Ellen alweer bijna een jaar in hun levensloopbestendige woning, een ontwerp van Roos Ros Architecten uit Goes. „Hun moderne, strakke stijl bevalt ons", zegt Ellen. „We hebben ook onze eigen ideeën in het huis verwerkt. Zoals dat raam boven de eethoek. In de tekening stond een lang smal staand raam. Nu is het breder en hoger, zodat er meer licht naar binnen valt. Verder hebben we wat geschoven met de ruimtes op de bega ne grond. Door de bijkeuken wat kleiner te ma ken, kwam er ruimte voor een toilet in de gang. En de slaapkamer is wat breder gemaakt om plaats te maken voor kastruimte." Net als alle andere woningen in Mannee heeft ook dit huis een grijswatercircuit en een instal latie voor warmte-koudeopslag om het huis te warmen en te koelen. Op het dak liggen zonne panelen. Een gasaansluiting hebben ze niet. Ko ken doen Wim en Ellen op een inductiekook plaat. „En we hebben overal led-verlichting", zegt Wim. „De energiekosten zijn daardoor laag en alles bij elkaar belasten we met die maatregelen het milieu minder." Om ruimte te maken voor de honden Bink en Meks, Leonbergers die zo groot zijn dat ze niet eens onder de eettafel passen, zijn de wasma chine en de droger naar boven verhuisd. Op de vloer liggen grijs-beige plavuizen. „Makkelijk te onderhouden met twee honden", zegt Ellen. „Van vloerbedekking zou al snel weinig meer overblijven." De inrichting van de woonkamer met open keu ken is strak. Wim en Ellen combineerden beige en grijs met bordeauxtinten. De robuuste eetta fel van Frans eiken lieten ze zelf maken. Even als de lange bank achter de tafel met vier zit plaatsen. Zeer tevreden is het stel over het geluiddem pende plafond dat ze hebben laten monteren. „Met al die harde materialen in huis is dat geen overbodige luxe", volgens Wim. „Als je die ge luiden niet dempt, galmt het zo dat je elkaar niet kan verstaan." Niet voor niets heeft Mannee de naam een groenstedelijke wijk te zijn. Vanuit de voorka mer kijken Wim en Ellen over de wuivende rietpluimen de polder in. Er grazen schapen voor de deur. Links staat de kerktoren van Ka- pelle, rechts die van Kloetinge. „Heerlijk, die ruimte. We houden van de polder. Voor de hon den ook fijn. Even verderop is een boomgaard, daar mogen ze altijd ravotten. Wij hoeven niet meer te verhuizen." ff Een voorbeeld van een pas sende afvoer in de douche. 1 1 1 Wij hoeven niet meer te verhuizen door Elian van t Westeinde Het strak vormgegeven huis in de landelijke wijk Mannee lieten Wim en Ellen Verlinde zelf bouwen, foto's Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42