Koster nu al klaar bij Jong Oranje SPORT 35 UCI en Wada in beroep in zaak-Kreuziger Lange revalidatie Schumacher fensie van Feyenoord heen sneed. Die verdediging viel gisteren ook op door zijn jeugdigheid. Nadat Luke Wilkshire in de rust in de kleedkamer was achtergebleven met een pijnlijke enkel bestond de laatste linie van Feyenoord uit invaller Rick Karsdorp (19), Mat thew Steenvoorden (21), Terence Kongolo (20) en Miguel Nelom (24). Te jong, zo bleek. Want na dat Jens Toornstra met een schit terende vrije trap drie minuten na de 1-0 nog voor 1-1 gezorgd had, stond het vier minuten later alweer 2-1. Bij een verre uittrap van doelman Ivan Vargic liet Karsdorp zich in de luren leggen door Kramaric. De geslepen spits (ook nog maar 23) passeerde daarna met een be keken lobje Feyenoord-doelman Kenneth Vermeer. Voordat Feyenoord behoorlijk op jacht kon gaan naar de 2-2 stond het al 3-1. Nadat Kramanic was neergegaan in het strafschopge bied liet de Noorse scheidsrechter Tom Harald Hagen eerst gewoon doorspelen. Toen hij zag dat de voordeelregel niets uithaalde gaf hij na overleg met zijn assistent en tot groot on begrip van heel Feyenoord toch maar een strafschop. Vanaf de penaltystip schoot Kramanic zijn derde van de avond binnen en zorgde daarmee voor een Kroa- tisch feest en een Rotterdamse ka ter. Williams wint tweede partij Serena Williams heeft in Sin gapore bij de WTA Finals haar tweede partij gewon nen. Ze versloeg de Canade se Bouchard: 6-16-1. Daar door is de Roemeense Halep al zeker van een plaats in de halve finales. Of Williams die ook bereikt, hangt af van de partij van vandaag tussen Halep en de Servische Ivano- vic. Alleen bij een ruime ze ge gaat Ivanovic verder ten koste van Williams. Antwerpen wil Tourstart 2020 Antwerpen wil de start van de Tour de France van 2020 hebben. Dat zei wethouder Ludo van Campenhout giste ren bij de toelichting op de start van de derde etappe volgend jaar in Antwerpen. In 2020 is het honderd jaar geleden dat de Olympische Spelen in Antwerpen plaats vonden. „We zijn nu al bud getten aan het reserveren, want we beseffen dat dit veel geld zal kosten", aldus Van Campenhout. Utrecht is volgend jaar ruim 15 miljoen euro kwijt voor het Grand Départ van de Tour. Quintana bang voor kasseien en wind Nairo Quintana heeft en thousiast gereageerd op het routeschema van de Tour de France van volgend jaar. De enige zorg van de Colombi aanse klimgeit waren de ki lometers die over kasseien gaan in Noord-Frankrijk en de etappes met wind, waar onder die naar Neeltje Jans. Volgens zijn ploegleider Eu- sebio Unzue gaat Quintana daarom wellicht over de kas seien van Dwars door Vlaan deren rijden. „Hij kan dan daar in de buurt nog wat trainen om ook te wennen aan de typische wind in het noorden", aldus Unzue. „De resultaten zijn natuurlijk heel teleurstellend geweest", meldde Koster gisteren in een persbericht van de KNVB. „We wilden met z'n allen heel graag naar het EK en dan is het dood zonde als dat niet lukt. En uitein delijk ben ik daar verantwoorde lijk voor, daar loop ik niet voor weg." Koster volgde in juli Albert Stui- venberg op als bondscoach van Jong Oranje. Stuivenberg ging na het WK aan de slag als assistent van Louis van Gaal bij Manches ter United. Onder Koster verspeel de de beloften een riante uitgangs positie in de jacht op een EK-tic- ket. Jong Oranje miste door vier opeenvolgende nederlagen niet al leen het EK, maar ook de Olympi sche Spelen van 2016 waarvoor de ploeg zich op het EK had kunnen plaatsen. De taken van Koster worden voor lopig overgenomen door Remy Reijnierse, die nu coach is van de Beloften, het team dat onder Jong Oranje staat. Reijnierse zit op 13 november op de bank als Jong Oranje een oefenwedstrijd speelt tegen Duitsland. Jelle Goes, technisch manager van de voetbalbond, betreurt het ver trek van Koster. „Tegelijkertijd zijn we het met hem eens dat de resultaten teleurstellend zijn ge weest en hadden we betere presta ties van Jong Oranje verwacht. Daarom respecteren we zijn be sluit te stoppen." ADRIE KOSTER AlGLE - De Internationale wieler bond UCI is het er niet mee eens dat de Tsjechische coureur Ro man Kreuziger door de bond van zijn land is vrijgesproken van do- pinggebruik. De UCI heeft aange kondigd naar het internationale sporttribunaal CAS te stappen. De UCI krijgt daarbij gezelschap van het mondiale antidoping- agentschap Wada. Beide instanties vinden dat de Tsjech wel degelijk gestraft dient te worden. In het bloedpaspoort van de coureur van Tinkoff-Saxo zijn in 2011 en 2012 abnormale waarden aangetroffen. Kreuziger reed toen voor Astana. Vanwege de affaire werd de Tsjech al uit de Tour gehouden. Na zijn vrijspraak keerde hij eerder deze maand te rug in het wielerpeloton. Kreuzi ger heeft altijd ontkend doping te hebben gebruikt. In de Franse sportkrant L'Equipe van gisteren zegt de chef-arts dat Michael Schumacher bezig is aan een proces van herstel van enkele jaren. De Duitse coureur raakte op 29 december vorig jaar in een diepe coma na een val op de ski piste van het Franse oord Méribel. De 45-jarige Schumacher ont waakte in juni uit zijn coma. Sindsdien werkt hij thuis in het Zwitserse Gland aan zijn verdere herstel. „Hij moet geduld hebben, want dit kan tussen de één en drie jaar duren", verwacht Payen. Eerder zei zijn voormalige team baas en huidig FIA-president Jean Todt al dat Schumacher goed voor uit gaat. VRIJDAG 24 OKTOBER 2014 I De Kroaat Matej Mitrovic (links) tikt de bal weg voordat Feyenoorder Jens Toornstra gevaarlijk kan worden, foto Robert Vos/VI Images SINGAPORE ANTWERPEN RIJSWIJK door Haytze Teerink ZEIST - Adrie Koster is opgestapt als bondscoach van Jong Oranje. De voormailge inwoner van Zierik- zee heeft zijn conclusies getrokken uit de mislukte EK-kwalificatiecam- pagne van de nationale beloften- ploeg. De jonge formatie greep naast een ticket voor het EK 2015 na een verloren play-off met Jong Portugal. Geboren:18-11-1954, Zierikzee. Loopbaan als speler: Roda JC (1977-1979), PSV (1979-1983). Aantal interlands: 3. Loopbaan als trainer assistent-trai ner FC Eindhoven (1985), assis tent-trainer Willem II (1986 -1990), Willem H (1990-1991), Ro da JC (1991-1993), Helmond Sport (1993-1995), TOP Oss (1995-1997), Excelsior (1997- 2003), VW-Venlo (2003-2005), RKC Waalwijk (2005-2007), Jong Ajax (2007), interim-trainer Ajax (oktober 2007-2008), Jong Ajax (2008-2009), Club Brugge (2009-oktober 2011Nederland se Beloften (januari 2012-juni 2012), Beerschot AC (juni 2012-november 2012), Club Afri- cain (juni 2013-januari 2014), Jong Oranje (juni 2014-oktober 2014). PARIJS - Zevenvoudig wereldkampi oen Formule 1 Michael Schuma cher herstelt thuis onder ideale om standigheden, zegt zijn behande lend geneesheer in de kliniek van Grenoble, Jean-Fran^ois Payen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35