ZEELAND Lampjes Windmachine op pijlerdam 25 Stremmingen Kreekrakbrug almanak College B en W Middelburg vindt belang spoedige opvang vluchtelingen groter dan individueel belang omwonenden. MIDDELBURG - Ondanks felle gro testen van omwonenden mogen in het oude verzorgingshuis Swerf-Rust in Middelburg toch vluchtelingen worden opgevan gen. Het college van B en W geeft het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) toestemming er een asielzoekerscentrum van te maken voor vijf jaar - en na eva luatie mogelijk nog een jaar. Het college heeft dit besluit giste ren bekendgemaakt aan de ge meenteraad. Die mag er op 10 no vember nog zijn mening over ge ven. Maar ook als de raad het er niet mee eens is, kan het college zijn besluit uitvoeren. „Dit is door de raad aan ons gemanda teerd", verklaart verantwoordelijk wethouder Chris Dekker (SGP). „Het is onze bevoegdheid." Het college wilde al vanaf het ver zoek van het COA in juli de op vang van asielzoekers in Swerf-Rust mogelijk maken. De bezwaren die uit de buurt zijn ge komen, hebben B en W niet op andere gedachten gebracht. Dek ker: „We hebben inhoudelijk geen steekhoudende argumenten gehoord waarom deze locatie niet geschikt is." Er zijn wel zorgen bij omwonen den, maar daar worden 'afdoende maatregelen' voor genomen, stelt het college. Zo komt er een buffer zone tussen het azc en de naaste buren aan de Michaelsdreef. Aan de kant van de huizen komen geen vluchtelingen te wonen, er komt een extra afscheiding en er wordt iets gedaan tegen mogelij ke inkijk vanuit het azc. De omwonenden vrezen ook dat de onveiligheid in de buurt toe neemt, wanneer er 330 vluchtelin gen in de wijk bij komen. Recente ervaringen bij bijvoorbeeld een azc in het Drentse Oranje tonen aan dat de samenstelling van de bewoners daarbij een rol speelt: hoe meer alleenstaande mannen, hoe meer overlast in de buurt. „Ui teraard nemen we die signalen se rieus", reageert Dekker. „Het COA zorgt voor een evenwichtig samengestelde bewonersgroep. En er is wekelijks overleg met om wonenden, COA en gemeente." De bewonersgroep die een petitie heeft gehouden en die een zware stem had in de klankbordgroep wijst op het gebrek aan draagvlak voor een azc in Swerf-Rust. Het college is het daarmee niet eens. Draagvlak is geen cijfer maar een gevoel, stellen B en W. Bovendien weegt het algemeen belang van vluchtelingenopvang voor het col lege zwaarder dan het individuele belang van de buren. Volgens Dekker begint het COA zo snel mogelijk na de raadsverga dering met de verbouwing. Half januari komen de eerste asielzoe kers. In april zal het azc vol zijn. PROMOTIEFILM NK TEGENWINDFIETSEN RILLAND-BATH - Vanaf zaterdag 1 november moeten weggebruikers rekening houden met ernstige ver- keershinder op de A58 bij de Kreekrakbruggen tussen de aan sluiting Rilland en knooppunt Markiezaat. Brug zuid is van 1 no vember tot en met 18 december 2014 afgesloten. Verkeer wordt in beide richtingen over brug noord geleid. Er is per rijrichting slechts één rijstrook beschikbaar. Zater dagavond 31 oktober om 20.00 uur starten de voorbereidingen, waarbij verkeer uit de richting Bergen op Zoom over de N289 wordt omgeleid. Zelf vond ze dat het nog best goed ging, dat autorijden, ondanks haar hoge leeftijd. Ze kocht dan ook nog regelmatig een nieuwe auto. Haar kinderen en kleinkinderen zaten re gelmatig met angstzweet in de han den naast haar in de auto. Als ze even iets vertelde tegen passagiers op de achterbank, verlegde ze vaak zonder zelf iets te merken de koers. Op een dag deed haar auto hele maal niets meer. „Maar ging er dan geen lampje branden", vroeg de au tomonteur nadat hij constateerde dat de motor in de soep was ge draaid, tot verontwaardiging van de eigenaresse. „U verwacht toch niet van mij dat ik óók nog op die lampjes ga letten?" VRIJDAG 24 oktober 2014 Toch toestemming voor AZC door Maurits Sep NEELTJE JANS - Het ziet er een beetje koddig uit Wind staat er eigenlijk altijd wel op de stormvloedkering. Zeker in deze tijd van het jaar. Maar lang niet altijd windkracht zeven en evenmin standaard uit het zuiden of noorden. Dat zijn namelijk de ideale omstandigheden voor een NK-Tegenwindfietsen, vertelt organisator Imre van Leeu wen. Een team enthousiastelingen was gisteren op de ke ring in de weer om het evenement te promoten. Op een doodgewone fiets, mét een windturbine. „Vrijdag staan we op het mediapark in Hilversum en van het weekend zijn we in Amsterdam. We willen een beetje bekendheid hebben voor ons evenement Want als het doorgaat, heb ben we via onze facebookpagina en de media twee dagen de tijd om voldoende deelnemers naar Zeeland te halen." Het tweede NK Tegenwindfietsen telt 300 startplaatsen. Net als de Elfstedentocht wordt het gehouden zodra de weersomstandigheden 'ergens deze herfst of winter' ide aal zijn. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25