SUPERSTUNT!!! Prinses voor de rechter om hanengevechten Familie Steenkamp blij met vijfjaar voor Pistorius stipreizen.nl Verrassings accommodatie Curasao**** nu v.a. allerlaagste BUITENLAND 9 verblijf in 4-sterren L hotel okt. t/m dec. 7 t/m 23 dagen goedkoper kan niet Incl. vliegreis per KLM met 23 kg ruimbagage, transfers, verblijf in 4-sterren resort en Nederlandssprekende hostess zie stipreizen.nl/cwbin ken, wordt over het hoofd gezien. In de pro-Russische rebellen her kennen weinigen in Europa zich: ze keren zich krachtig af van Brus sel, zoeken hun heil bij Poetin. Toen ze - volgens velen - ook nog MH17 uit de lucht schoten, konden ze geen goed meer doen. HRW en Amnesty tonen aan dat ook het Oekraïense leger misda den begaat. Er zijn geen good guys in deze oorlog. Bier en taco's verkocht de prinses van Roemenië (61) vanachter haar zelfgebouwde marktkraam op de ranch van haar echtgenoot, Ameri kaan John Walker, terwijl hij ha nengevechten organiseerde. Hon derden Amerikaanse toeschou wers kwamen af op de gevechten. Ze betaalden 20 dollar aan de Roe meense prinses en haar man om de hanen te zien. Wie zelf een haan meenam om te laten vechten, betaalde daarvoor 1000 dollar. Inzetten op de hanen kon vanaf 10.000 dollar. In juli van dit jaar werden Irina en John gearresteerd voor hun ille gale gokhandel. Ze bekenden di- Dochter van afgezette koning Roemenïe is met haar man in de VS opge pakt voor illegaal gokken reet deels schuld. De Roemeense prinses vertelde de politie dat de hanen scherpe messen aan hun poten kregen gebonden. De ha nen vochten tot een van hen stierf. Volgens Walker kwamen er per gevecht zeker honderd toe schouwers. Irina, die volgens haar familie in Roemenië bekend staat als dieren liefhebber, is de derde dochter van de voormalige koning van Roemenië, Michael de eerste. Hij werd in 1947 door het co'mmunis- tische regime in Roemenië afge zet. Dochter Irina verhuisde begin ja ren tachtig naar de VS met haar toenmalig echtgenoot, John Kreu- ger. Ze kreeg twee kinderen met hem. Irina trouwde later met John Wal ker (68), een gepensioneerde me dewerker van een politiebureau in Oregon. Hij zei bij zijn arresta tie dat hij is benaderd door ie mand die in zijn schuur hanenge vechten wilde organiseren. Voor illegale gokhandel kunnen in Amerika boetes worden opge legd van zeker 200.000 dollar, plus vijftien jaar gevangenisstraf. Er zijn twaalf anderen gearres teerd in de zaak. Twee van de organisatoren van de hanengevechten zijn nog altijd voortvluchtig. De 27-jarige gehandicapte sporter kreeg enkele weken geleden te ho ren dat hij schuldig was aan dood slag. Gisteren vernam hij van rech ter Thokozile Masipa de straf maat. De verdediging had aange drongen op hooguit huisarrest ter wijl het Openbaar Ministerie mi nimaal tien jaar eiste. Pistorius heeft twee weken de tijd om te gen het vonnis in beroep te gaan. Zijn familie gaf gisteren aan dat dit waarschijnlijk niet zal gebeu ren. Een oom van hem zei: „Ik hoop dat Oscar nu begint met zijn eigen genezingsproces." Rechter Masipa zei bij het voorle zen van het vonnis dat huisarrest een te lage straf was, maar dat in de eis van de aanklager 'het ele ment van barmhartigheid' ont brak. Pistorius schoot vorig jaar zijn vriendin Reeva Steenkamp dood door de deur van de badkamer. Hij heeft steeds volgehouden dat hij dacht dat hij een inbreker neer schoot. De aanklager weet nog niet of hij tegen de uitspraak in beroep gaat. Pistorius kreeg ook drie jaar voor waardelijk voor verboden wapen bezit. De advocaat van Pistorius, Barry Roux, verwacht dat zijn beroem de cliënt niet langer dan tien maanden achter de tralies hoeft. De rest van zijn straf zou de atleet onder huisarrest mogen uitzitten. Het OM spreekt dat tegen en ver wacht dat Pistorius minstens een derde van zijn straf in de gevange nis moet doorbrengen, ongeveer twintig maanden. Op de Zuid-Afrikaanse tv vertel de de opgeluchte moeder van Ree va Steenkamp het gevoel te heb ben dat de straf rechtvaardig was. Dat hij snel vrij zou kunnen ko men, deerde haar niet echt: „Dat maakt niet uit. Hij zal een prijs moeten betalen voor wat hij deed", aldus June Steenkamp. Ook andere familieleden gaven aan tevreden te zijn. De advocaat van de familie van het fotomodel Steenkamp zei dat 'de gerechtig heid een dienst is bewezen'. In de zomer van 2011 schreef Pisto rius, bekend als Blade Runner, sporthistorie toen hij als eerste ge handicapte atleet meedeed met de 'gewone' atleten bij de wereld kampioenschappen atletiek in Zuid-Korea. Een jaar later deed hij mee aan de Olympische Spe len in Londen met twee kunstbe nen van carbon. Pistorius raakte door een aangeboren afwijking als 11 maanden oude baby zijn on derbenen kwijt. De Zuid-Afrikaan was tot voor het schietincident van 2013 niet geheel van onbesproken gedrag. In september 2009 werd hij al eens opgepakt wegens mishande ling. Hij was bij zijn huis met ie mand slaags geraakt. Pistorius droeg volgens een ex-vriendin al tijd een pistool bij zich. KLM WOENSDAG 22 OKTOBER 2014 I Het gebouw van de regionale overheid in Loehansk is door het Oekraïen se leger zwaar beschadigd. Het leger heeft ook in deze stad volgens HRW misdaden begaan, foto Sandro Maddalena/HH door onze correspondent Maartje van Hoek NEW YORK - De Roemeense prinses Irina, inmiddels woonachtig in de Verenigde Staten, verschijnt van daag voor de rechter in haar thuis- staat Oregon voor het illegaal orga niseren van hanengevechten in haar tuin. door onze redactie buitenland PRETORIA - De familie van Reeva Steenkamp is tevreden met de vijf jaar celstraf die de rechtbank in Zuid-Afrika gisteren oplegde aan at leet Oscar Pistorius. Hij doodde zijn 29-jarige vriendin vorig jaar met een vuurwapen. Een advocaat van Pistorius verwacht dat hij tien maanden achter de tralies zit. Oscar Pistorius komt aan bij de rechtszaal, foto Ihsaan Haffejee/HH Priiren p.p. O.b.v.2 pers. kamereitl CatamHeitenfondVreserveringskosten en eventuele (verplichte) lokale kosten. Drukfouten e- prijswijzigingen voorbehoede- boek online of bel met 088 70 70 600

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9