36 ZEELAND L0RRA1NVILLE 'Die stem doet het gewoon altijd' Lorrainville is een samenwer kingsverband van Nederlandse popmuzikanten. Peter Slager ty peert ze: Anneke van Giersbergen (zang), verwierf bekendheid als zangeres van de metalband The Gathering. Slager: „De bijzonderste vrouw in de Nederlandse muziekindustrie. Ik ken niemand die zo veel ver schillende stijlen en expressievor men combineert. Ze is een meer dan begenadigd zangeres die ook om 8 uur 's ochtends alle tonen van het hoogste liedje haalt. 'Die stem doet het gewoon altijd', zegt ze dan." Casper Adrien (zang), solo-zan ger, verder ook betrokken bij het Utrechtse muziekproject Knal- land en de indie folkband Oh, Bra ve Wide Eyes. „Een goede liedjesschrijver die een echte aanjager is bij projecten als Knalland en Lorrainville. Hij vind iets tof of helemaal niks." Erik Neimeijer (zang), zanger en - gitarist bij Cool Genius en the Backcorner Boogieband. „Kan een enorme strot opzetten. Beetje de Nederlandse Joe Cocker." Bernard Gepken (gitaar), gitarist bij onder anderen Daniël Lohues en Michael Prins. „Een alleskunner op snaren. Ber nard is een snelle, intuïtieve gita rist, niet geschoold, hij speelt puur op gevoel." JP Hoekstra (gitaar), heeft deel uitgemaakt van Krezip, nu gita rist van onder anderen Jacqueline Govaert en Douwe Bob. „Op de eerste plaat van Lorrainvil le spelen Angelo de Rijke en Ber- tolf gitaar. Zij konden niet meer meedoen en als eerste hebben we toen JP gevraagd. Hij kon niet twee weken meespelen in Kam pen, maar wel een paar dagen. Hij is dus gastgitarist in enkele num mers. Hij is door de wol geverfd. In 'Birds' zit zo'n gitaarduel als ze in de jaren zeventig nogal eens uitvochten. Hij speelt dat met Reinier en daar kunnen ze hun hart aan ophalen." Reinier Scheffer (gitaar), speelt bij de Handsome Poets en Niels Geuzebroek. „Een muziekprofessor die bijvoor beeld veel tijd kan besteden aan het uitzoeken van een klassieke Deep Purple-riff. Hij is een wat bedachtzamere muzikant dan Ber nard. Daarom spelen die twee zo goed samen. Bernard speelt wat vaker akoestische gitaar en Rei nier de elektrische." 'Muziek is muziek en ik i Peter Slager: „Alles is opgenomen in het theater in Kampen, voor negentig procent live ingespeeld." foto's Raymond van Olphen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 80