2 Houdgreep loopt twee jaar door wietteelt uit den boze voor Dethon Dagbladbezorger 24 Maanden 50% korting en de iPhone 4s twv €399.- Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc 34 ZEEUWS-VLAANDEREN Nieuwvliet en Breskens van £40.- voor Onderkomens Maatschappelijke Opvang Zeeland, waaronder De Lage Flancken in Sas, aangepast aan eisen van de tijd. Si TERNEUZEN - Maatschappelijke Op vang Zeeland richt twee opvang centra, op Walcheren en in de Ka naalzone, in voor 24-uursopvang. De derde, nu nog in Vlissingen, verdwijnt. De vroegere 'blijf-van-mijn-lijf- huizen', opvangcentra voor ouders en kinderen die leden on der huiselijk geweld van de ande re ouder, worden de komende maanden aangepast aan de eisen van de tijd. Tot nu toe moesten opgevangen gezinnen de meeste voorzieningen delen met andere cliënten. In de vernieuwde op vangcentra krijgen alle gezinnen een eigen appartement met ka mer, keuken en slaapkamer(s). De meeste studio's krijgen een apar te doucheruimte, de overige de len de 'natte ruimte' met buren. Zowel op Walcheren als in de Ka naalzone beschikt Maatschappelij ke Opvang Zeeland, dat ressor teert onder de instelling voor gees telijke gezondheidszorg Emergis, volgend voorjaar over vijftien stu dio's. „De verandering van groeps gerichte opvang naar individuele opvang past in de veranderende opvattingen over opvang. Een ge zamenlijke huiskamer is leuk voor de sociale contacten, maar als je, vaak getraumatiseerd, bent gevlucht voor huiselijk geweld is het ook heel fijn en heilzaam om je - als gezin of alleen - te kunnen terugtrekken in een eigen ruimte. ■Daar kan het eigen leef- en opvoe dingsritme het makkelijkst weer worden opgepakt. En er blijven ge zamenlijke ruimtes om anderen te ontmoeten", betoogt hoofd voorzieningen vrouwenopvang Ir ma de Muijnck. De opvangsituatie voor vrouwen (en enkele mannen) met kinde ren verbetert- 'we maken echt een kwaliteitsslag' - maar De Muijnck verheelt niet dat ook Maatschappelijke Opvang Zee land moet bezuinigen. „In totaal hebben we straks minder opvang capaciteit. Net als bij de zorg moe ten we meer mensen ambulant begeleiden: in eigen omgeving of in een huis voor begeleid wonen." De hulpverleners van Maatschap- pelijke Opvang zijn er niet alleen om bedreigde en zich bedreigd voelende mensen een 'veilige woonomgeving' te bieden, ze wil len ook daadwerkelijk helpen bij het stoppen van huiselijk geweld. De Muijnck legt uit dat de pleger van huiselijk geweld ook vaak slachtoffer is (geweest). „Drank en drugsgebruik kunnen ook een rol spelen. Het is dan zaak om alle gezinsleden te begeleiden en ie der de hulp te geven die bijdraagt tot herstel van een normale ge zinsverhouding." Maatschappelijke Opvang Zee land wil noodkreten nog eerder opvangen om er voor te zorgen dat minder mensen hulp op een aparte locatie behoeven. „Het aan- meldbureau van Emergis moet zo snel mogelijk worden ingeseind in geval van problemen." SLUIS - De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten zetten - samen met de politie, het Openbaar Ministe rie en woningbouwcoöperaties - het in 2006 begonnen project Houdgreep nog zeker twee jaar voort. In 2013 ontving Houdgreep 917 drugsoverlastmeldingen, 135 min der dan een jaar eerder. De daling ligt aan de sterke afname van het aantal meldingen (-182) in de ge meente Terneuzen. In Sluis bleef het aantal meldingen nagenoeg gelijk, terwijl Hulst 43 meldingen meer kreeg. Het aantal meldingen over locaties van hennepkweek daalde licht. In 2013 zijn in de re gio 61 kwekerijen met 9700 hen nepplanten geruimd. D66-raadslid Charles ten Hengel opperde onlangs in de Terneuzen- se gemeenteraad met wietteelt te beginnen. Hij deed dat naar aan leiding van een uitspraak van een Groningse rechter die een wiette- lend echtpaar wel veroordeelde, maar niet bestrafte. Het telen van wiet zou voor Dethon uitkomst kunnen bieden, stelde Ten Hen gel zich voor. „Ik begrijp dat Ten Hengel daar politiek iets mee wil", geeft Dethon-bedrijfsleider Van den Berg aan, „maar wij kunnen en willen er niets mee." Hij wijst er op dat de Voorlichtings- en Oplei dingskas bij Westdorpe een sa menwerkingsverband is met Vlaamse partners. „Na zulke op merkingen moeten wij dat tel kens in Vlaanderen uitleggen. En dat is vervelend." Van den Berg kan zich overigens ook niet voorstellen dat de legali sering van wietteelt door de uit spraak in Groningen veel dichter bij is gekomen. Hij citeert de Vlaamse dichter Willem Elsschot: 'Want tussen droom en daad staan wetten in de weg en prakti sche bezwaren'. „We blijven ge woon mensen opleiden en toma ten kweken. Daar zijn we voor in het leven geroepen en zijn we goed in." Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant Nu nog verder in prijs verlaagd! ra p/mncl 180MIN 120SMS 300MB Vodafone Voordeel Web Vrouwenopvang opgeknapt door René Hoonhorst centra houdt Maatschappelijke Op vang Zeeland open, één op Walcheren en één in de Kanaalzone. Het derde, dat in Vlissingen stond, wordt opgehe ven. Er komt meer ambulante hulp. WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Gijs van den Berg, be drijfsleider van de kas van sociale werkvoorziening Dethon in het glastuinbouwgebied bij Westdor- pe, voelt niks voor het telen van wiet. Hij noemt het zelfs 'verve lend dat in de discussie over legali sering van wietteelt onze kas steeds wordt genoemd'. €20.- MIN SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL 180MIN 120SMS 240MIN 180SMS 360MIN 240SMS 300MB £40€20.- €0.- 400MB £45> €22.50 €0.- 400MB £B5~." €27.5° €0.- Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Meer bereiken. Met Wegener Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 (€0,45 per gesprek) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 11-11-2014 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 78