'Alex de Kroon' kreeg Solex als trouwcadeau Sas van Cent verdeeld over ganzen I I 32 ZEEUWS-VLAANDEREN BESTE CAMPING Ltc jp uuri IbP Camping Zonneweelde in Nieuwvliet hoort bij de beste vijf kampeerbedrijven van het land. Terneuzen wil duidelijkheid kerncentrales EF Rollend Materieel De Solex is een van die na-oorlogse vervoermid delen die enorm tot de verbeelding spreken. Hij werd van 1946 tot 1988 in Frankrijk ge produceerd onder de naam Vélo- solex, maar in Nederland heette hij gewoon Solex. In China wor den ze overigens nog steeds (na)gebouwd. Er is veel vraag naar originele exemplaren. Men sen die er een hebben doen hem in veel gevallen niet weg, dus stijgt de prijs van deze ludieke tweewieler. Alex van Boekei (58) uit Sint Jan- steen - beter bekend als Alex de Kroon van het gelijknamige grand- café - heeft er inmiddels vijf in de schuur. Het begon bij hem acht jaar geleden toen z'n zoon hem als trouwcadeau een opgeknapte Solex cadeau deed. „Ik vind het leuk om aan te werken; het is zul ke simpele techniek. Eigenlijk is het gewoon een zware fiets met een compacte hulpmotor die je met een hendel op het voorwiel laat zakken, waarna een roterende rol voor de aandrijving zorgt." Alex is lid van De Laagvliegers, een club merzo'n dertig Solexrij ders uit Sint Jansteen en omstre ken. De gezelligheid staat voorop, zoals onlangs een culinaire toer langs de horeca in de streek. Soms laadt hij ook een aantal Solexen op en gaat hij met een aantal vrienden een weekend toeren op de Veluwe. Maar Alex is bovenal de initiatiefnemer van de jaarlijk se Solexrace in Sint Jansteen. De zesde editie telde dit jaar meer dan tachtig deelnemers, waarvan een groot deel met de Solex. Maar ook het aantal aanmeldingen voor nostalgische brommers groeit. Wie als eerste finisht, is niet zo belangrijk. Het gaat vooral om het weerzien van liefhebbers van nos talgische tweewielers. Een van z'n Solexen wordt ieder jaar ver bouwd voor deelname aan de So lexrace. Ditmaal maakte hij er een 'trike' van met een aanhanger waarin iemand kon meerijden. Zijn ze in de schuur aan het sleu telen dan komen er regelmatig an dere Solexrijders langs voor ad vies. „Wil je d'r eens naar kij ken?", is het dan. En dan zetten we er pylonen omheen en gaan we er op een stoel naar zitten kij ken", lacht Alex. „Maar uiteraard helpen we met het probleem, want de techniek is dan wel sim pel, maar hij kan er zomaar in eens mee stoppen. Voor onder weg heb ik een speciale trekhaak voor als er één met panne valt." *l y t Ji - Toen pubers zich bij Zonneweelde een paar jaar geleden bleken te vervelen, riepen cam pinghouders Martin en Maaike Basting meteen een 'tie neranimator' in het leven die de jongeren tot 's avonds laat bezig hield. Maaike: „Je kan natuurlijk zeggen: die gaan maar ergens an ders heen. Maar zo zitten wij niet in elkaar." Die instelling draagt ertoe bij dat Zonneweelde, bij Nieuwvliet, be hoort tot de beste vijf campings van Nederland. Dat bleek vorige week uit een onderzoek van Re- cron onder campingbezoekers. Zelf vinden Maaike en Martin hun insteek zo vanzelfsprekend dat ze niet meteen kunnen aange ven waarmee zij nu het verschil maken. Niet met de voorzienin gen, denkt Martin. „Die zijn goed, maar dat zijn ze ergens anders ook. Een camping komt niet meer weg met verouderd sanitair, laat staan met vieze toiletten." Maar die hoge waardering komt toch ér- gens vandaan? „Misschien door dat we altijd goede service willen bieden", denkt Maaike. Die hulp vaardigheid gaat ver, blijkt tijdens het gesprek. Informeren naar de gezondheid van een familielid en het bij naam kennen van alle vas te gasten, is nog maar het begin. Verzoeken van klanten gaan zel den te ver. Dat is niet meer dan lo gisch, meent het stel. „Het zou vanzelfsprekend moeten zijn", vindt Maaike. „Maar dat is het niet overal." Alle medewerkers op Zonneweel de krijgen het op het hart ge- We hebben met z'n allen een cursus gevolgd over hoe je met klanten omgaat drukt: de klant is koning. „We hebben hier een cursus gehad over hoe je met klanten omgaat", verklaart Maaike. „Daar zat ieder een bij, juist ook de schoonmaker en de klusjesman. Want iemand die om zeven uur 's ochtends naar de wc moet, wil niet snauwe rig te horen krijgen dat er net wordt schoongemaakt. Nee, die wordt netjes naar het naastgele gen toilet verwezen." En de men sen van de receptie, die denken mee met de wensen van de klant. „We moeten natuurlijk wel ant woord kunnen geven als gasten komen vragen wat ze met slecht weer kunnen gaan doen. Ik weet het, er zijn ondernemers die men sen dan doorsturen naar het VW-kantoor. Tja, zo werken wij dus niet..." Het scheelt ook wel dat Zonne weelde een familiebedrijf is, denkt Martin. „We zijn, met 360 plaatsen, best een grote camping. Maar mensen krijgen hier niet te maken met een parkmanager die er na vijf uur niet meer is. Wij wo nen hier en zijn altijd bereikbaar en beschikbaar. Dat stralen we ook uit. Mensen waarderen dat." PUBLIEKSPRIJS VAN RECRON Wegens aanpassing van de keuken zijn wij nog tm 3 november gesloten. Vanaf 4 november bent u weer van harte welkom! Happy Garden Zuidlandstr. 28 Terneuzen T. 0115-697045 Vos zit ermee. „Van mij hoefden die ganzen ook niet weg, maar het was ons gevraagd door de ge meente Terneuzen. Wij traden al leen op als vervoerder." Zes van de zeven ganzen laten zich van gen, de zevende is in het water. „Maar je kunt één gans niet ach terlaten. Die begint dan verschrik kelijk te schreeuwen. We hebben er daarom één vrijgelaten. De an dere vijf hebben we naar een om heinde locatie in West-Zeeuws- Vlaanderen gebracht." Vos meldt niet waar. Marleen Dedecker die de vang- actie zag en er behoorlijk van ont daan was, vraagt zich af waarom de ganzen weg moesten. „Ze ho ren gewoon bij Sas van Gent. Ja, ze liepen wel eens over de West kade. Iedere automobilist hield er rekening mee. Ze waren natuurlij ke verkeersremmers." Waarom de gemeente Terneuzen de ganzen weg wil hebben, weet Dedecker niet. Een woordvoerder bevestigt dat opdracht is gegeven, 'op verzoek en in overleg met de stadsraad Sas van Gent'. „Omdat die ganzen heel agressief waren", licht voorzitter Huub Dortant toe. „We kregen er dit voorjaar heel veel klachten over. Voetgan gers en fietsers durfden er niet meer langs. Ik heb zelf ook een keer moeten rennen, toen ik mijn hond uitliet." Dat de ganzen zich agressief ge droegen is goed te verklaren, vol gens Vos van de Dierenbescher ming. „Dat was in het broedsei- zoen. Ze verdedigen hun jongen." Dedecker is dinsdag in de loop van de middag wat tot rust geko men. Ze blijft het onbegrijpelijk vinden dat de dieren weg moes ten. „Maar als ze een goed onder dak hebben gekregen, kan ik er wel mee leven." TERNEUZEN - B en W van Terneu zen gaan bij het ministerie van Economische Zaken informeren naar de veiligheid rond de kern centrales in Doel. Dat gebeurt op verzoek van PvdA'er Jack d'Hoog- he. Die wees in een toelichting op vragen aan het college, op de haar scheurtjes die vorig jaar werden aangetroffen in het reactorvat van Doel 3 en de sabotage van de cen trale Doel 4. De PvdA'er noemde de situatie verontrustend, maar onduidelijk en vroeg B en W meer informatie te vergaren. Het college belooft dat te doen en hem in een later stadium te informeren. door Chris Platteeuw Ze besteden dagelijks uren aan hun hobby, de liefhebbers van oldtimers en ander rollend materieel. Sommi gen maken van hun hobby zelfs hun werk. Alex van Boekei uit Sint Jan steen vertelt over zijn Solexen. iifc-rf ün I Alex van Boekei alias Alex de Kroon met één van zijn vijf Solexen. foto Chris Platteeuw Een beetj e vriendelijkheid kost niets door Martijn de Koning Maaike en Martien Basting Branche-organisatie Recron riep dit jaar een nieuwe prijs in het le ven: beste kampeer- en bungalow- bedrijf van Nederland. Via de website van Recron kon ie dereen die afgelopen zomer in Ne derland vakantie vierde, een en quête invullen over zijn verblijfslo- catie, en een algemeen waarde ringscijfer geven. Het leverde vijf finalisten op. Cam ping Zonneweelde heeft gezel schap van 't Zand (Alphen), Wed- derbergen (Wedde), 't Posterbos (Posterholt) en De Paalberg (Erme- lo). De winnaar wordt op woensdag 5 november bekendgemaakt tijdens de algemene ledenvergadering van Recron. door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - De bezoekers van café De Rijnvaart aan de Westkade in Sas van Gent kunnen dinsdag ochtend hun ogen niet geloven. De Dierenambulance stopt praktisch voor de deur en even later is de eerste gans al gevangen. „Mensen huilden zelfs", vertelt Tineke Vos, coördinator van de Dierenbescher ming Zeeuws-Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76