Naar de Hogere Burgerschool in Zierikzee Kiek noe! 24 Maanden 50% korting en de iPhone 4s twv €399.- a§ CLv» Wietteelt uit den boze voor Dethon 34 SCHOUWEN-DUIVELAND Reimerswaal tevreden over beplanting rond crossterrein Staatsbosbeheer heeft dagelijks activiteiten in herfstvakantie van £40> voor Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc SP Tholen wil geld claimen voor bestrijding jeugdwerkloosheid Klassen/oio 's van Schouwen -Duweland Schoof herkent nog bijna al zijn medeleerlingen. V.l.n.r. onbe kend, Chris van Eldik, Peter Noor- dermeer, Han van Eldik, Jaap Schoof, Han van Felius, Henk van den Ouden, Leen van der Have, Han van 't Veer, Martin van Stap pen, Hans Klompe, mevrouw Oudemans, Dingeman Hart, Piet van der Weijde, Wim Laurense, Kees Struijk. De meisjes: Ria Boot, Hanna Boot, Ineke van Zuijen, Anneke Schikker, onbe kend. De Hogere Burgerschool - schreef toenmalig archivaris Wie- BURGH- HAAMSTEDE - Staatsbos beheer is op Westerschouwen be gonnen met de laatste herfstactivi- teiten van dit jaar. Tot en met zon dag zijn er nog dagelijks herfstac- tiviteiten, veelal vanuit de excur- sieschuur aan de Kraaijenstein- weg 140 te Burgh-Haamstede. be Keikes in 1987 in een artikel in de Zierikzeesche Nieuwsbode - was een school met een goede re putatie en uitstekende resultaten. „Ondanks de speciale problemen Het programma is gevarieerd. Soms zijn er meerdere activitei ten per dag. Vandaag 13.30 -16.00 uur natuur- schilderijtjes maken en gezichtjes schminken. Donderdag 13.30 uur Natuurex- peditie Westerschouwen. „Niet waarmee men als gevolg van de geïsoleerde ligging te kampen had. Lang niet iedere aankomen de leraar of lerares buiten Zee land voelde ervoor zich voor kor- voor watjes", waarschuwt de bos wachter. Donderdag 16.00 uur reeën speu ren in boswachterij Westerschou wen. Vrijdag 16.00 uur damherten speu ren in het GADRA bos. Zaterdag 13.30 uur paddenstoel- te of langere tijd af te zonderen op Schouwen." enexcursie Westerschouwen. Zaterdag 20.00 uur Nacht van de Nacht Westerschouwen. Zondag 13.30 uur strandjutten op het Noordzeestrand. Aanmelden bij de WV in Haam stede, telefoon 0111-450524 of info@vwschouwenduiveland.nl Begin 2013 heeft de gemeenteraad met het vaststelllen van het be stemmingsplan Buitengebied in gestemd met het legaliseren van het crossterrein in het Bathse Schor. Op dat moment heeft de gemeente wel als voorwaarde ge steld dat de motorclub binnen vijftien maanden de zogeheten 'landschappelijke inpassing' zou hebben voltooid. Door wisselingen van het bestuur en gebrekkige interne overdracht bleek het huidige bestuur van de motorclub niet goed op de hoogte van de gemaakte afspraken. Bij controle in juni bleek dat aan de voorwaarden was voldaan, maar dat een groenstrook ten westen van het terrein tien meter verder op staat. In de praktijk blijkt dat een groenstrook aan de andere kant van het terrein geen kans van slagen heeft, omdat hier een steile kreekwand aanwezig is. Het riet dat daar nu groeit voldoet in de ogen van de gemeente ook aan een goede inpassing. De club krijgt nog wel enkele aan bevelingen mee. Zo moeten een buizenafscheiding en een baan- randversteviging van autobanden aan het zicht worden onttrokken. Ook moeten hier en daar wilgen worden aangeplant zodat het ter rein een groener uiterlijk krijgt. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant Nu nog verder in prijs verlaagd! p/mnd Q 180MIN 120SMS 300MB Vodafone Voordeel Web eo.- eo.- D66-raadslid Charles ten Hengel opperde onlangs in de Terneuzen- se gemeenteraad met wietteelt te beginnen. Hij deed dat naar aan leiding van een uitspraak van een Groningse rechter die een wiette- lend echtpaar wel veroordeelde, maar niet bestrafte. Het telen van wiet zou voor Dethon uitkomst kunnen bieden, stelde Ten Hen gel zich voor. „Ik begrijp dat Ten Hengel daar politiek iets mee wil", geeft Dethon-bedrijfsleider Van den Berg aan, „maar wij kun nen en willen er niets mee." Hij wijst erop dat de Voorlichtings- en Opleidingskas bij Westdorpe een samenwerkingsverband is met Vlaamse partners. „Na zulke opmerkingen moeten wij dat tel kens in Vlaanderen uitleggen.'" Van den Berg kan zich overigens ook niet voorstellen dat de legali sering van wietteelt door de uit spraak in Groningen veel dichter bij is gekomen. THOLEN - De SP-fractie in Tholen wil dat het college van B en W als de wiedeweerga een deel opeist van het potje extra geld dat minis ter Lodewijk Asscher van Sociale Zaken voor de jeugdwerkloosheid te verdelen heeft. De fractie ba seert een aantal vragen aan het college op een uitzending van het NOS-journaal op 15 oktober waar de minister met een susidiepot van 114 miljoen euro leurde. As scher liet weten dat de gemeen ten vóór 31 oktober het geld moe ten claimen omdat het anders te ruggaat naar waar het vandaan komt: de EU-begroting. De SP-fractie wil precies weten hoe veel jeugdwerklozen de gemeente Tholen telt. Een klas van de Hogere Burger School (HBS) in Zierikzee, schooljaar 1959-1960 foto collectie Jaap Schoof wwu■-pzinl/kii-knof door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het was de voorloper van Pontes Pieter Zeeman in Zierik zee: de Hogere Burgerschool. Ce- sticht op 21 december 1868 en in 1974 overgegaan naar havo en vwo. Kieknoe-lezer Jaap Schoof uit Zierikzee was in de jaren zestig van de vorige eeuw leerling van de hbs. De klassenfoto waar hij op staat heeft hij zuinig bewaard. O Meer schoolfoto's, zie www.pzc.nl/kieknoe door Joeri Wisse RILLAND - Het is in de praktijk wat anders uitgepakt dan vooraf afge sproken, desalniettemin is de ge meente Reimerswaal tevreden over het groen dat Motorclub Ril land heeft aangebracht op en rond het crossterrein aan de Bathseweg. €20. MIN SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL 60.- 180MIN 120SMS 240MIN 180SMS 360MIN 240SMS 300MB £40> €20.- 400MB £45".- €22.5° 400MB J6SSI- 627.50 Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603<e 0.45 per gesprek) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 11-11-2014 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. TERNEUZEN - Gijs van den Berg, be drijfsleider van de kas van sociale werkvoorziening Dethon in het glastuinbouwgebied bij Westdor- pe, voelt niks voor het telen van wiet. Hij noemt het zelfs 'verve lend dat in de discussie over legali sering van wietteelt onze kas steeds wordt genoemd'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64