Kademuur Vissersdijk Zierikzee op instorten 'Denkbaar dat er gewonden vallen' Golfen ten bate van suikerziekte Houterman Verbouwing? WOENSDAG22 OKTOBER2014 SCHOU WEN-DUIVELAND 33 Monstertoren open voor publiek De Sint Lievens Monster toren, beter bekend als de Dikke Toren, is komende za terdag gratis te bezichtigen en te beklimmen. Torenwachter Hans Baris geeft uitleg. Er is ook een ex positie. De toren aan het Kerkplein 1 is open van 10.00 tot 16.30 uur. BoemtikFest met punk en hardcore De zevende editie van het BoemTikFest is op vrijdaga vond 31 oktober. In de cafés La Strada en De Vrijbuiter treden vanaf 21 uur de vol gende punk-, rock- en hard- corebands op: Harsh Rea lms, Overlord (BE), Screw Houston Start Screaming, Ta- rantino, March en Landlines. Toegang gratis. Meevallertje Rijk voor gemeente „Hier zijn we best blij mee," zegt wethouder Ad Verse- put. De gemeente krijgt een ton meer uit het gemeente fonds dan verwacht. Dat be tekent dat in het huishoud boekje over 2015 nog een te kort staat van 74 mille, maar dat herstelt zich snel tot een besteedbaar overschot van 727.000 euro in 2018. Klaverjastoernooi van d'Antilopen Sportvereniging d'Antilopen houdt zaterdag een klaver jastoernooi in De Hoeksteen aan het Bethlehemplein 4 te Scharendijke. Men speelt over zeven ron den. Er is ook een verloting. Aanvang 10.00 uur. Deelna me kost 12,50 euro. Daarvoor ontvangt men ook een lunch. De gemeente sloot de Vissersdijk tussen Melkweg en Kleine Zelke- weg gisteren af, omdat ter hoogte van Rinus Roon de kademuur over ongeveer 100 meter onsta biel is. Omdat er gevaar is voor in storting, zijn hekken geplaatst. En die staan Roon in de weg. Zijn be drijf blijft bereikbaar via de Klei ne Zelkeweg. Radio Schou- wen-Duiveland is over de Vissers dijk ook nog net bereikbaar. De af sluiting geldt niet voor fietsers, voetgangers en bestemmingsver keer. Roon heeft het nog niet over schadevergoeding gehad bij de ge meente: „Ze doen dit niet om mij te pesten. Ik vind het trouwens wel een adequate maatregel, want er stonden elke nacht drie of vier vrachtwagens langs die kade." Het onderzoeksrapport over de zwakke kademuren aan 't Sas kwam maandagmiddag binnen bij de gemeente. Als noodmaatre gel wordt overwogen stenen te storten voor de kade. week zijn we gebroken. Nee niet van het zeilen, maar van alle avondjes die zich afspelen in het café. De bietentocht staat eigen lijk voor een beetje zeilen en uren napraten." Kjeld en Fleur Ruitenga uit Helle- voetsluis hebben van hun platbo dem Tippie een comfortabel huis gemaakt. Ze wonen er al langer, maar zijn sinds februari tot en met vorige week dinsdag druk be zig geweest met verbouwen. Ook zij doen vooral mee voor de gezel ligheid. Fleur: „We zijn hier met zijn allen één grote familie. Je treft bij dit soort evenementen steeds dezelfde mensen en dat vinden we heel leuk." Na de Bietentocht gaan Fleur en Kjeld naar een vaste ligplaats in Kamperland. Dit ómdat daar nog een ligplaats voor hun platbodem beschikbaar was. Fleur: „Wij val len met de Tippie overal net bui ten. We zijn groter dan het gemid delde jacht, maar we zijn kleiner dan een binnenvaartschip. Dat maakt dat je weinig keus hebt in ligplaatsen." Dat ze in de haven moeten blij ven komt het stel eigenlijk wel goed uit. Fleur: „De accu's moes ten vervangen worden. Dat is een mooi klusje voor op zo'n regen achtige dag als vandaag. Het was voor ons toch al een bonus dat we nog mee konden doen, aangezien we nog maar pas klaar zijn met de verbouwing." ZIERIKZEE - Volgens Hans van Gent, woordvoerder van de Bie tentocht, vinden de meeste deel nemers het niet zo erg dat er een dag niet gezeild kan worden. „Ik hoor van veel schippers dat ze het wel fijn vinden om een rustdag te hebben. Dat geeft ze de tijd om schoon te maken of onderhoud uit te voeren." Volgens Van Gent lieten een hoop schippers maandagavond al doorschemeren niet te willen uit varen omdat velen ook wonen op het schip dat ze bevaren. Gister ochtend besloot ook de nautische commissie dat het niet verant woord was om de tocht door te la ten gaan. Van Gent: „De schepen kunnen het waarschijnlijk wel aan, maar er komt zoveel extra kracht op het tuigage te staan dat het niet ondenkbaar is dat er ge wonden vallen. Bovendien heb ben de schepen geen zware kiel en bestaat er een kans dat ze om slaan." Of de tocht vandaag doorgaat, wordt vanochtend besloten. Voor morgen is er rustig weer voor speld. Dan vervolgen de deelne mers hun tocht naar Willemstad. www.ajhouterman.nl BURGH-HAAMSTEDE - Serviceclub Kiwanis houdt zaterdag een fami lie golfdag ten bate van patiënten met suikerziekte. Het toernooi is op de golfbaan Molenberg in Burgh-Haamstede. Ook onerva ren golfers en kinderen kunnen meedoen. Er zijn culinaire ge neugten en attracties voor kinde ren. Aanvang 13 uur. Kosten 49,50 euro (kinderen 20 euro). Inschrij ven bij: kiwanis@zeelandnet.nl —II ZIER1KZEE GOES ZIERIKZEE SCHARENDIJKE door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Dit is héél vervelend," zegt Rinus Roon, eigenaar van de Profile bandengarage aan de Vis sersdijk in Zierikzee. „Door de af zetting is in- en uitrijden van mijn bedrijf moeilijk geworden." Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: De platbodems liggen werkeloos in de haven van Zierikzee. foto's Izaak Verkeste 'S-GRAVENPOLDER 0113-311221 De gevaarlijke kade is afgeschermd met hekken, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63