Half december nieuwe parkeerautomaten B en W pakken overlast door hondenpoep aan Koophuizen geschrapt uit plan Borrendamme Gemeente betaalt mee aan nieuwe sportvloer 32 SCHOUWEN-DUIVELAND Schippers balen niet van afgelaste Bietentocht in Zierikzee. 'Het gaat toch vooral om de gezelligheid'. Koffer uit de trein gestolen Half december moet alles werken. De operatie kost zes ton. Het ach teraf betalen van de parkeer plaats, wat de winkeliers in Zierik zee graag willen, wordt slechts ten dele ingevoerd. „De nieuwe parkeerautomaten accepteren di verse vormen van betaling", legt Rien Heutink van de gemeentelij ke afdeling Bijzondere Wetten uit. „Als iemand met zijn smart- phone betaalt, is dat in feite het gevraagde real-timeparkeren. Je meldt je aan met je telefoon en je meldt je af. De tijd daartussen re ken je af." Het oorspronkelijke plan van real- timeparkeren behelst met slagbo men afgesloten parkeerterreinen, waar camera's staan die de kente kens van de binnenrijdende au to's registreren. Bij het verlaten van het parkeerterrein moet dan worden betaald. Wie dat niet doet, krijgt automatisch een be keuring thuisgestuurd. Volgens Heutink kan de leverancier van de apparatuur, Schmit Parkeersys temen in Zoetermeer, deze me thode nog niet goed inregelen op zijn automaten. Als deze manier van real-timepar keren wordt ingevoerd, maar Heu tink twijfelt daarover, zijn onder andere de parkeerterreinen aan de Mosselboomgaard in Zierik zee, de Rotonde in Westenschou- wen, de Laone en de Jan van Ren- esseweg in Renesse daarvoor ge schikt. De twijfels van Heutink hebben te maken met de manier van handhaving. Bijzondere Wetten heeft een mil joen als budget voor een nieuw parkeersysteem. De nieuwe auto maten, die hierop zijn voorbereid, kosten zes ton. De machines pik ken muntjes, creditcards, telefoon betalingen en 'dip and go': dat zijn pinbetalingen zonder invoer van de pincode. Met de chipcard kan vanaf januari nergens meer worden betaald. De parkeerauto maten op het eiland zijn tot op de draad versleten en dat veroor zaakt ergernis bij automobilisten. Politie en toezichthouders kun nen op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) een bekeuring uitschrijven als het baasje de bolus laat liggen. De ver ordening geldt in de bebouwde kom en in 'nader aan te geven openbare plaatsen' daarbuiten. Er kan ook worden opgetreden te gen loslopende honden en hon den die 'aanhoudend blaffen'. „De politie vroeg hier om. Met na me uit Zierikzee komen veel Dat is gebeurd vanwege de slech te marktomstandigheden, maar ook omdat Woonzorg dat simpel weg niet meer mag. Wooncorpora- ties mogen van het kabinet niet meer bouwen in de vrije sector. De huizen bij Borrendamme be hoorden tot de middeldure klasse in deze sector. In overleg met de gemeente is besloten de dertig ap partementen die voor de koopwo- ZIERIKZEE - „Als we nu zouden uit varen, gaat het hele schip kraken en piepen. We redden het wel, maar je wilt tijdens een tocht toch liever geen schade oplopen. Bovendien is het nu gevaarlijk voor kleine scheepjes. Die steken met dit weer nog hooguit een me ter boven water uit en varen meer onder dan boven water", vertelt schipper van platbodem Hol- landsch Diep uit Willemstad Pie- ter van der Wulp. Hij was giste ren net als 23 andere schippers ge dwongen om in de haven van Zie rikzee te blijven nadat de Bieten- tocht werd afgelast vanwege het slechte weer. In plaats van een strijd op het water streden de plat bodems gisteren om punten door een rebus te maken met de woor den: 'de zestiende historische bie tentocht' en door zelf een alle- mansendje te knopen. Op de vraag wat dat is beginnen de bemanningsleden van het char terschip hard te lachen. Een van hen legt uit: „In de VOC-tijd ge bruikten ze dat touw om hun ach terste mee af te vegen. Daarna werd het weer terug in zee ge gooid. In de loop der jaren kreeg klachten over hondenpoep", licht burgemeester Gerard Rabelink toe. Ook nieuw is het 'uitjouwver bod'. Vooral in Renesse krijgt de politie het een en ander naar het hoofd geslingerd. Als het daarbij gaat over seksuele geaardheid, ras of geloof, mag er meteen worden bekeurd. Aangifte doen is niet meer nodig. Volgens Rabelink neemt het aantal knokpartijen af als de politie snel mag ingrijpen. De politie mag in Renesse ook ge- biedsontzeggingen opleggen. Ander verordeningen betreffen carbidschieten (100 meter van de bebouwing) en 'Code Rood': de toestand waarbij de burgemeester het verblijf in een brandgevaarlijk natuurgebied mag verbieden. ningen moesten wijken niet te handhaven. Ze zijn gedateerd en worden dus alsnog gesloopt. De gemeente koopt de 7000 vierkan te meter grond voor 250.000 euro terug van Woonzorg. Een ton van dit verlies wordt afgeboekt op het fonds stedelijke vernieuwing. Via een sloopsubsidie van de provin cie steekt Woonzorg nog 127.000 euro in het project. De schade voor de gemeente valt hierdoor mee, vindt wethouder Ad Verse- put. „En die koopwoningen blij ven voor Zierikzee boven de markt hangen. De ongebruikte bouwgrond wordt ingericht als parkje en parkeerplaats. Vorige maand, kort na de opening van het sportcentrum, maakten de zaalvoetbalvereniging en de badmintonclub bekend dat zij niet in de hal willen spelen. De vloer was hiervoor te ruw en te stug. De hockeyclub speelde wel, maar liet ook weten de vloer onge schikt te vinden. Inmiddels is vast komen staan dat de bouw- het een ander doel. Nu wordt het gebruikt om de scheepsbel mee te luiden." Terwijl de wind buiten giert en de regen op het dek slaat, verma ken de bemanningsleden zich vol gens eigen zeggen prima aan boord door 'een beetje rond te hangen en samen over onzin te kletsen'. Dat ze vandaag niet uit kunnen varen, vinden ze niet zo erg. Schippersvrouw Jeanet van der Wulp: „De Bietentocht is vooral een creatieve tocht, geen wedstrijd. Het gaat om zo veel meer dan zeilen alleen. Zo zijn we dit jaar van de blauwe knoop en hebben we dus geen drank aan boord. We maken ook zelf bieten- bitter, maar dan zonder alcohol natuurlijk", zegt ze met een grote grijns. Platbodem Hollandsch Diep heeft de Bietentocht vorig jaar gewon nen. Trots laten de mannen hun gewonnen bietenbei zien, met daaraan het allemansend uiter aard. Ook dit jaar gaat de crew van het schip opnieuw voor de winst, maar het is ze toch vooral te doen om de gezelligheid. Jea net: „Aan het einde van zo'n De Bietentocht is vooral een creatieve tocht. Het is meer dan zeilen alleen combinatie Wind/Laco een pure tennisvloer heeft aangelegd, waar een multifunctionele vloer was af gesproken. Het gaat om een opper vlakte van drie tennisvelden. Vol gens wethouder Ad Verseput kost een nieuwe vloer tussen 100.000 en 125.000 euro. „De bouwcombi natie heeft niet de vloer geleverd die was afgesproken", legt Verse put uit. „Maar wij betalen toch 35.000 euro mee, omdat we het probleem snel opgelost willen hebben en ook omdat we nu nog een betere vloer krijgen dan afge sproken." De tennis-, voetbal-, badminton-, hockeyvloer moet er binnen een maand liggen. RILLAND - Uit de trein is maandag middag een koffer gestolen, waar in onder meer gevaarlijke medicij nen zaten. De eigaar van koffer hielp op het station Rilland-Bath een oudere dame bij het uitstappen. Toen hij terug bij zijn zitplaats kwam, was zijn zwarte rolkoffer verdwenen. In de koffer zaten kleding, een lap top en identiteitsbewijzen. Ook had de man medicijnen bij zich, die bij onoordeelkundig gebruik erg gevaarlijk kunnen zijn. Het gaat om Burpiron, Refusal, Tema- zapam, Seroquel en Axazepam. De politie vraagt eventuele getui gen zich te melden. Ook wie wel licht de medicijnen ergens vindt, wordt verzocht dat te melden. door Ton van den Nouweland zierikzee - Begin november wordt op Schouwen-Duiveland begonnen met het vervangen van alle zeven tig parkeerautomaten door 64 nieu we. De gemeente Schouwen- Duiveland investeert 600.000 euro in nieuwe par keerautomaten door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Eigenaren van honden zijn vanaf volgende maand ver plicht de poep van hun dier op te ruimen. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Woonzorg Nederland heeft de bouw van 46 koopwonin gen bij verzorgingscentrum Borren damme in Zierikzee geschrapt. 'Een beetje zeilen en uren napraten' door Wendy de Jong |De bemanningsleden van Hollandsch Diep vermaken zich binnen ook wel met kletsen over 'onzin'. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Van hal 2 in het pas ge opende Laco sportcentrum in Zie rikzee wordt de vloer opnieuw ge legd. De gemeente betaalt er 35.000 euro aan mee. Jeanet van der Wulp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62