Noordwester blaast een bak water de trechter in in Zeeuwse bieb KNVB is mild Aantal slachtoffers babbeltruc groot SSÏÏKïin ZEELAND 31 houden lezingen commentaar ADRZ Vlissingen Bondscoach Guus Hid- dink is even veilig. De KNVB wil ondanks de slechte resultaten van het Nederlands voetbalelf tal met hem verder. Dat is een opmerkelijk mild besluit. In het moderne voetbal is het niet ongebruikelijk dat een trainer of een speler na een reeks slechte resultaten meteen het veld moet ruimen. Over en uit. Maar de KNVB geeft een heel ander signaal. Of rust rond Hiddink Oranje echt zal helpen, is nog maar de vraag. De zeer zwakke laatste wedstrijden van de ploeg doen het ergste vrezen. Het huidige Oranje lijkt zich alleen nog met een forse portie geluk voor het EK te kunnen kwalificeren. Sportief gezien zou het een bla mage zijn als Oranje zich niet plaatst. Maar uit sociaal oog punt heeft de KNVB al gewon nen. De bond trekt zich niets aan van de hijgerige discussie over Hiddink en kiest voor doorbouwen in vertrouwen. Daar kunnen veel clubs een voorbeeld aan nemen. Districtshoofd Marco Heijdens van Rijkswaterstaat: „Wanneer je vanuit de Oosterscheldekering richting het noord-westen kijkt, kom je nergens meer land tegen. Tot aan de Noordpool is het eigen lijk één grote bak water. Al dat wa ter wordt met een noordwester storm opgestuwd in het trechter tje tussen Engeland en Frankrijk. Dat wil dus ook de Oosterschelde in." De voorspelde hoogwater stand van 3.60 boven NAP rond twee uur afgelopen nacht bij Vlis- singen, was voor het waterschap aanleiding tot het instellen van fa se 1 van de dijkbewaking. Dat houdt in dat het beleidsteam en de mensen van de buitendienst thuis en op kantoor paraat waren. Rijkswaterstaat riep het zogehe ten beslisteam naar het Topshuis, om de sluiting van de stormvloed kering in de Oosterschelde voor te bereiden. Bij een verwachte drie meter of meer boven NAP, ge meten op de Roompot voor Neel- tje Jans, wordt de sluitingsproce dure in gang gezet. De hele dag werd rekening gehouden met een hoogwaterstand die daar zo'n vijf centimer boven zat. Na de druk op de knop duurt het 82 minuten voordat alle 62 stalen schuiven in de kering omlaag zijn. „We zetten de sluiting in zo'n vier uur voor dat de hoogste waterstand wordt bereikt", legt Heijdens uit. „Daar mee handhaven we een binnen- peil van pakweg één tot anderhal ve meter." Dat is nog te hoog naar de smaak van dijkgraaf Toine Poppelaars. De golfslag die daarbij optreedt, vreet aan de vers ingezaaide gras mat op de recent verstevigde stuk ken Oosterscheldedijk. Ook de grasmat draagt bij aan de stevig heid. Het waterschap heeft bij het ministerie een verzoek ingediend de kering al bij een verwacht peil van 2,5 meter te sluiten. Wat Pop pelaars betreft gaat het om een tij delijke aanpassing. „Eind 2015 is het laatste stuk aangepast. De grasmat heeft zo'n twee jaar no dig om goed te pakken. Dat bete kent dat we in 2017 weer terug kunnen naar het huidige peil." middelburg - Drie wetenschap pers houden binnenkort lezingen in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg over politiek, economie en sociologie. Ze zijn uitgenodigd door het Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen. Op 31 oktober spreekt Ruud Koole over veranderende spelre gels in de politiek. Op 7 novem ber belicht Herman de Jong eco nomische ontwikkelingen na 1980. Kees Schuyt vergelijkt op 14 november de sociale veranderin gen in Nederland van 1975 tot 2000 met de Gouden kwart eeuw 1950-1975. Alle lezingen duren van 16.45 uur tot 18.45 uur. „Ik heb de indruk dat er dit jaar beduidend meer babbeltrucs ge bruikt zijn", zegt Henk Snepvan gers van de politie Zee- lan.d-West-Brabant. „Maar ik kan dat niet met cijfers onderbouwen, omdat we de cijfers van voorgaan de jaren niet daarop geanalyseerd hebben." In tien gevallen deed de dief zich voor als verpleegster of arts. Twee vielen in de categorie 'overige', zo als een vertegenwoordiger van Vodafone. Elf aangiftes gingen over een zogenaamde monteur. De afgelopen week werd vijf keer de naam van Van de Velde Instal- latiegroep in Yerseke misbruikt bij oudere huurders van RWS in Goes. Bij de politie zijn daarvan nog geen aangiftes gedaan, hoe wel in een aantal gevallen daad werkelijk spullen verdwenen zijn. Bij R&B Wonen in Heinkenszand is de zogenaamde cv-monteur van Van de Velde ook langsge- weest. Op de websites van de be trokken woningcorporaties en van het gedupeerde installatiebe drijf zijn nu waarschuwingen ge plaatst. Huurders moeten contact opnemen bij bezoek van een cv-monteur die geen herkenbare bedrijfskleding draagt en (of) geen identificatiebewijs van Van de Velde kan tonen. In het bericht is het juiste telefoonnummer van Van de Velde gegeven, om te voor komen dat de oplichter een vals nummer doorgeeft, van een hand langer. Via Twitter en Facebook zijn deze waarschuwingen even eens de wereld ingezonden. Om dat de oplichters zich op ouderen richten, die minder gebruik ma ken van sociale media, is ook de pers ingeschakeld. Aanvankelijk belden de zoge naamde cv-monteurs gewoon aan. Later werden ze geraffineer der en belden ze om een afspraak te maken. Daarbij werd gesugge reerd dat de monteur ook kon doorwerken als de bewoner weg moest. De 71-jarige Sonja Speksnij der, bewoonster van een senioren flat in Wemeldinge, werd ook be naderd. De beller, een vrouw, sprak accentloos Nederlands. „Ik vertrouwde haar niet. Normaal komt hier iemand van installatie bedrijf Wolter 8c Dros, en die doen altijd eerste een kaartje in de bus. Ik heb ze gebeld en ge vraagd of ze het werk wel eens uit besteden. Nee dus. De monteur vertelde me dat ze vaker signalen krijgen dat hun klanten dit soort telefoontjes krijgen." VLISSINGEN - De mammacarever- pleegkundigen van het ADRZ houden vrijdag 31 oktober van 13.00 tot 17.00 uur een interactie ve middag voor borstkankerpa- tiënten en hun naasten. Het the ma is Over kracht gesproken. Deelnemers gaan in gesprek met professionals en met elkaar over twee onderwerpen: Borstkanker behandelen volgens richtlijn, wan neer wel of niet? En: Hoe krijg je weer grip op het leven na een borstkankerbehandeling? Dit ge beurt in de Aula van het ADRZ te Vlissingen, route 7. De middag wordt afgesloten met de mode show: Krachtige Kleding. WOENSDAG 22 OKTOBER 2014 Een sleepboot van het Terneuzense sleep- en bergingsbedrijf Multraship schiet het binnenvaartschip The-Ani uit Kerkdriel dinsdagmiddag op de Wester- WGt(*V1SChrinnPrc schelde bij Terneuzen te hulp, nadat het in een hevige hagelbui in problemen is gekomen, foto Chris Platteeuw B^WB mrrwl door Marcel Modde VLISSINGEN - Het was niet zo zeer de storm, maar veel meer de opzet van het water dat het waterschap Scheldestromen en Rijkswaterstaat in Zeeland reden gaf tot klein alarm. door Ondine van der Vleuten GOES - Bij de politie zijn dit jaar 23 aangiftes binnengekomen van op lichters die via een babbeltruc ouderen beroofden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61