Speciaal voor lezers van deze krant! Consumentenbond BINNENLAND 5 digitale NU 2,- Maak nu kennis met de Consumentenbond voor slechts 2,- G&DZAKEN CSnsümenteng' bezigheden, beoordelen make-up, geven kledingtips, doen gekke stunts, praten over games, maken sketches, koken of doen een com binatie van dit alles. Zolang er maar een videofilmpje van ge maakt kan worden waar mensen naar willen kijken. En in sommi ge gevallen doen ze dat in groten getale. Neem Mascha Feoktistova (28) van Beautygloss, een blog met meer dan 650.000 unieke bezoe kers per maand en daarmee een van de populairste beautyblog- gers van Nederland. Naast het ma ken van geschreven en gefilmde beautyartikelen neemt ze al een jaar lang elke dag haar camera mee om te vloggen. Of ze nu op kantoor werkt, naar een schoon heidsbehandeling gaat, thuis aan de slag gaat voor haar blog, naar een feestje gaat of boodschappen doet; het wordt door duizenden meiden bekeken. Maar dat is nog niet alles. Haar sinds 2011 jaarlijks terugkerende Beautygloss Party trok het afgelopen jaar 4.000 vrou wen naar de Beurs van Berlage in Amsterdam. Begin dit jaar bracht ze onder de naam Happy Life haar eerste boek uit en in het laatste weekend van september organi seerde ze voor 500 websitebezoek sters een heus Vriendinnen Week end in een vakantiepark. Iets dat ooit begon als hobby, fïlm- POPULAIRE VLOGGERS pjes maken over make-uppen, is uitgegroeid uit tot een eigen be drijf, een waarschijnlijk goedbe taalde, fulltime baan en een flin ke schare trouwe fans. Iedereen kan vloggen, maar lang niet iedereen weet een grote groep mensen te boeien. Daar voor moeten de filmpjes origineel zijn en opvallen in het enorme aanbod. Wie dat lastig vindt: op YouTube zijn genoeg collega-vlog- gers te vinden die in een filmpje tips geven hoe je een succesvol vlogger kunt worden. Verloop MS via ogen voorspelbaar Door met een speciale tech niek naar de ogen van MS-patiënten te kijken, wordt duidelijk hoe de scha de aan zenuwcellen zich ver spreidt. Daardoor kan bij pa tiënten met multiple sclero se de voortgang van de ziek te in de gaten gehouden wor den en wellicht voorspeld. Dat blijkt uit onderzoek van Lisanne Balk van het VUmc in Amsterdam. Politie pakt jonge kippendoders Twee jongetjes van 9 jaar hebben begin deze maand drie kippen zo ernstig mis handeld dat de beesten doodgingen. De dieren wer den gevonden bij een pan nenkoekenboerderij in Leus den. De twee jongens wor den niet vervolgd, daarvoor zijn ze te jong. Wel krijgen ze jeugdhulpverlening. De ouders hebben contact ge had met de eigenaar. Pedo cel in dankzij computermeisje Een Australiër is veroor deeld tot gevangenisstraf vanwege webcamseks met het virtuele meisje Sweetie, dat is bedacht door Terres des Hommes. Het is voor zo ver bekend voor het eerst dat contact met Sweetie leidt tot een veroordeling, zegt Terres des Hommes. De Australiër bekende dat hij de beelden heeft gestuurd. Noodaggregaat werkt op stroom De startmotor van het nood- aggregaat van het Lauren- tius Ziekenhuis in Roer mond werkt op stroom. Door de stroomstoring gis terochtend startte het diesel- aggregaat, bedoeld voor cala miteiten als stroomuitval, daarom niet Het duurde twee uur voordat er weer stroom was. De inspectie heeft het ziekenhuis om op heldering gevraagd. Maak nu kennis voor maar 2,- Uw voordeel 33,90 WOENSDAG 22 OKTOBER 2014 rocksterren van nu Populaire vloggers, met hun blog- naam (vanaf linksboven met de klok mee): Mert Ugurdiken (Mertabi); Nikkie de Jager (NikkieTutorials); Enzo Knol (Enzoknol) en Mascha Feok tistova (Beautygloss). Nikkie de Jager is de dame achter NikkieTutorials. Ze is Nederlands, maar geeft in het Engels haar ruim 580.000 volgers uitleg en tips over make-uplooks. DusDavidGames is een vlogkanaal voor de gameliefhebber. Ruim 470.000 mensen bekijken filmpjes met onder meer gamereviews. Interactief vloggen is de speciali teit van StukTV. Hun 421.000 fans bepalen 'welke onzinnigheden Giel, Stefan en Thomas moeten uithalen' en maken daar vervol gens een video van. Met een bob slee door de supermarkt of een driegangendiner geserveerd in een achtbaan; niets lijkt hen te gek. Mascha Feoktistova (Beautygloss) maakt naast beautyfilmpjes ook persoonlijke vlogs over haar dage lijkse leven voor ruim 320.000 kij kers. Vlogs die 'een kijkje in de keuken' geven van een van de grootste beautybloggers van Ne derland en makkelijk honderddui zend keer worden bekeken. Met ruim 250.000 volgers mag Bardo Ellens van BanjoMovies ge rust tot de zeer succesvolle vlog gers worden gerekend. Hij plaatst wekelijks 'extreme video's' met naar eigen zeggen 'eigenzinnige, absurde humor'. Mert Ugurdiken (Mertabi, ruim 200.000 fans) maakt voornamelijk sketches. Zijn serie 'Marokkaan geeft rijles' is met een miljoen kij kers per aflevering een enorme YouTube-hit. AMSTERDAM LEUSDEN DEN HAAG ROERMOND Vanaf nu slim en veilig online shoppen! De Consumentenbond zet diverse handige zaken over online kopen en betalen voor u op een rij. Denk aan mobiel en internet bankieren, nep webwinkels en handige internetadressen. Maak 2 maanden kennis met de Consumentenbond voor slechts 2,- en ontvang: Boek Digitale geldzaken t.w.v. 22,- Minigids Online kopen en betalen met o.a.: - Nep webwinkels - Handige internetadressen - Betalen via internet of mobiel Consumentengids thuis en op uw tablet Online toegang tot alle tests Hulp bij juridische vragen Vul de bon in en stuur 'm op! Of ga naar www.consumentenbond.nl/wegener of bel 0800 555 3330 i Dhr/mwvoorletterstussenvoegsel. 1 Achternaam I J Straathuisnummer 1 Postcodewoonplaats 1 E-mailadres Rekeningnummer. Datum Handtekening U ontvangt de Minigids Online kopen en betalen, het boek Digi- tale geldzaken, de Consumentengids en toegang tot alle tests. Na 2 maanden voor 2,- betaalt u 6,95 per maand voor het lidmaatschap. U machtigt de Consumentenbond om dit bedrag tot schriftelijke wederopzegging van uw rekening af te schrijven. U kunt uw lidmaatschap maandelijks opzeggen, j Stuur de bon vóór 10 november naar de Consumentenbond, Antwoordnummer 2259,2502 VB DEN HAAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5