molenaar^ Rechter keurt afvallen met Ritje grens over wordt slecht voorbereid hormoon voor ivf goed Verhuizen is niet nodig! H i K 4 BINNENLAND VIDEOBLOGGEN KORTING I ■■PRP! Videobloggen, of vloggen, is al jarenlang heel populair. Hoe filmpjes maken lucratief kan zijn. V Ja stuur mij de gratis brochure over trapliften ÜSk 1 Mj geldig tot J \-vn v is, heeft geluk dat het woord voor diesel over de grens hetzelfde is. Ze grijpen hooguit per ongeluk een duurdere variant benzine. Van de ruim duizend ondervraag den wist 56 procent niet dat in Frankrijk een gevarendriehoek, een veiligheidshesje en een alco holtester verplicht in de auto hoort te liggen. Wie dit niet bij zich heeft, riskeert een boete van 135 euro, vertelt Reinderts. „We merken dat in vakantieperiodes mensen ons bellen om te vragen of die boete terecht is." De groot ste angst van automobilisten in het buitenland is 'stranden in een onbekende omgeving'. De stof HCG wordt met het pro gramma Moeders voor Moeders gewonnen uit urine van zwange re vrouwen. Er worden medicij nen van gemaakt, zoals Pregnyl en Brevactid, die worden gebruikt bij ivf-behandelingen. Moeders voor Moeders vreest dat met deze uitspraak de bereidheid onder zwangere vrouwen afneemt om urine in te zamelen. Al decennialang is bekend dat HCG effectief is bij mannen en vrouwen die willen afvallen, maar dit is nooit wetenschappe lijk aangetoond. Het ministerie van Volksgezondheid (VWS) is daarom tegen het gebruik als af slankmiddel. Sinds 2011 is de In spectie voor de Gezondheidszorg (onderdeel van VWS) harder gaan optreden tegen bedrijven die HCG aanprezen als afslank middel. In enkele gevallen wer den boetes van duizenden euro's uitgeschreven. Zo kreeg ook In Balans in Nijme gen de aanzegging van een boete van 20.000 euro, waarna de stu dio HCG bleef gebruiken, maar daarvan geen melding meer maak te op de website. Andere afslankbureaus trokken na een aanzegging van de inspec tie hun reclame-uitingen via web sites terug, maar in één geval bleef een boete van meer dan 26.000 euro gehandhaafd. Tegen die boete is beroep aangetekend en onlangs heeft de Raad van Sta te het ministerie in het ongelijk gesteld. MSD zal zich, als producent van HCG bevattende geneesmidde len, neerleggen bij de uitspraak van het hoogste rechtscollege in ons land, zegt woordvoerder Hes ter de Voogd. Ze wijst er wel op dat vruchtbaarheidsbevordering tot nog toe de enige bewezen wer- king van deze stof is. Moeders voor Moeders, dat al 83 jaar urine inzamelt bij zwangere vrouwen om vrouwen die niet spontaan in verwachting raken te helpen, reageert teleurgesteld op de uitspraak. „Dit zou ons imago en de urine-inzameling kunnen schaden. Ik ben echt geraakt door de uitspraak. Het zou ontzettend jammer zijn als de vrijwillige in zet van vrouwen voor andere vrouwen daaronder lijdt. De res pons is nu nog groot, de inzame ling leeft enorm. Dat zien we ook op internetfora", zegt manager fu rie van den Eisen van Moeders voor Moeders. HCG gebruiken als afslankmiddel is nu toegestaan, maar dat bete kent niet dat afslankbureau's het via artsen nu makkelijk kunnen inslaan, benadrukt de Inspectie van de Gezondheidszorg. „Een arts die HCG voorschrijft voor andere doeleinden dan vruchtbaarheidsbehandelingen loopt niet alleen een groot risico van het niet leveren van verant woorde zorg, maar ook van hande len in strijd met de Geneesmidde lenwet", aldus Diane Bouhuijs van de inspectie. Rob van den Berg van afslankstu- dio In Balans blijft HCG gebrui ken: „Als we het niet in Neder land kunnen krijgen, dan halen we het uit Duitsland." U farygt tay ö\as> de IVTVO cjxdecuju UTRECHT - Honderden fans kwa men zondag naar de fanmeeting die YouTube-ster Enzo Knol (21) enkele dagen daarvoor aankondig de. Zoveel bewonderaars had de Assenaar niet verwacht en de drukte werd hem teveel. Uiteinde lijk werd hij door de politie weg gevoerd. Het leek hem zo leuk, een ont moeting met zijn YouTube-fans op het laarbeursplein in Utrecht, maar het liep niet helemaal zoals gepland. Collega-vlogger Martijn van Buren was aanwezig bij die meeting en filmde hoe Knols aan komst per auto zorgde voor ware Beatles-taferelen. Gillende meis jes en schreeuwende jongens ren nend achter de auto aan. Achteraf zegt Knol in een vlog dat het niet zijn bedoeling was om chaos te veroorzaken: „Ik voel me kut om dat ik aardig wat fans teleur heb gesteld." Vloggen of videobloggen - met re gelmaat persoonlijke filmpjes op internet zetten - is al enkele jaren razend populair in binnen- en buitenland. Zo'n tien jaar geleden kwam het fenomeen overgewaaid uit de Verenigde Staten en sinds enkele jaren heeft het ook in Ne derland voet aan de grond gekre gen. Iedereen kan vloggen, maar lang niet iedereen krijgt dagelijks duizenden kijkers of verdient er geld mee. Een centraal thema is niet echt nodig voor een vlog; het kan en mag over van alles gaan. Sommi gen vertellen over hun dagelijkse HEERHUGOWAARD - Nederlandse automobilisten gaan slecht voor bereid op vakantie. Ze staan bij de Duitse pomp en weten in de meeste gevallen niet dat Euro 95 daar 'Super' heet. Vervolgens bel len ze met hun pechhulpdienst om hulp te vragen, vertelt Edward Reinderts, commercieel directeur van Route Mobiel. De pechhulpverlener liet onder zoeken wat automobilisten weten over ritjes in het buitenland. Het gebeurt volgens hem gelukkig niet vaak dat mensen in het bui tenland vanwege de slechte voor bereiding de verkeerde brandstof tanken. Wie de taal niet machtig V 31 december I Altijd een passende oplossing voor uw trap Tijdelijk 21% BTW korting* door Paulus Smits NIJMEGEN - Het vruchtbaarheidsbe- vorderende hormoon HCG mag worden gebruikt bij afsiankkuren. Het ministerie van Volksgezond heid, dat zich steeds tegen dit ge bruik heeft verzet, is onlangs door de Raad van State in het ongelijk gesteld. Raad van State veegt boete van inspectie voor gebruik van HCG door afslankbureau van tafel Moeders voor Moeders, die HCG verzamelt uit urine van zwangere vrouwen, vreest dat vrouwen afhaken Niets is fijner dan zo lang mogelijk in uw eigen huis kunnen blijven wonen, ook al is de slaapkamer of badkamer boven. Dat kan met een traplift van Molenaar, maar begin ditjaar heeft onze overheid het belastingvoordeel op trapliften stop gezet. Hierdoor is de aanschaf van een traplift voor veel mensen niet haalbaar. Daarom geven wij als enige leverancier 21% BTW korting* bij aanschaf van de Modul traplift. Bel 0800 - 27 40 400 voor meer informatie of de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl Onafhankelijk advies Levering vanaf 1 dag mogelijk Vloggers: door Kim Jacobs Enzo Knol, heel populair op internet, had niet verwacht dat honderden gillende meisjes hem opwachtten Vloggen kan lucratief zijn: Mascha Feoktistova verdient een goede boterham met haar filmpjes *Aile«n geldig bij aanschaf wan de Modul traplift, niet geldig i.c.m. andere acties Zeer eenvoudig Veilig de trap op Opvouwbaar, te bedienen en af bespaart ruimte Mevr. Dhr. Naam Adres Postcode Telefoon Plaats Vrijblijvend advies bij u thuis? Bel direct 0800-27 40 400 E-mail wka3.M3.p2c Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4