over Zeelandbrug Hiddink blijft, maar houdt plan nog even voor zich "Als je van boeken houdt, hoor je op Dizzie.nl!" SPORT 39 Ontdek de mooiste boeken Lees recensies van andere boekenfans Koop de beste boeken direct onlme De mooiste boeken ontdek je samen! m de thuisploeg mocht dan dan voor rust moordend zijn, de zeld zame keren dat de Amsterdam mers de bal wel hadden, werd er onthutsend zwak mee omgegaan. de berg, waarop de Nederlanders ooit zo succesvol waren. Na Alpe d'Huez wacht de renners zo'n 6oo kilometer verderop nog slechts de defilérit richting Parijs. De Tour gaat volgend jaar - zoals al wel veel langer bekend was ge maakt - van start in Utrecht met een tijdrit van ongeveer 13 kilome ter. Utrecht is daarmee de zesde Nederlandse stad (na Amsterdam, Scheveningen, Leiden, Den Bosch en Rotterdam) die de Grand Dep art in huis krijgt. De tweede etap pe voert de renners van de Dom stad naar Neeltje Jans op de Oos- terscheldekering. Toch ziet Zee land met enige spanning de ont hulling van het schema tegemoet. „We hebben de Tour gevraagd om ook de Zeelandbrug op te nemen in het parkoers. In dat geval fi nishen we vanaf de zuidkant en maken we meer kilometers door Zeeland", zegt Kees Bal van het Zeeuwse Tourcomité. De oud-ren- Simpele aannames die meters van de voet sprongen. Ricardo Kishna die voorin compleet ver dwaalde en iedere bal inleverde. De 2-0 ging vallen, dat was duide lijk. Niki Zimling hielp een hand je. Hij schoot de zojuist veroverde bal in blinde paniek recht voor uit, in de voeten van Javier Ma- scherano. Hij ging daar vervol gens eerst stevig om staan balen en zag de bal in no-time via Inie- sta naar Messi gaan. Die nam aan en raakte de bal niet eens vol, maar Jasper Cillessen kon de bal niet genoeg van richting verande ren om de 2-0 te voorkomen. Ajax kon het getik van Barcelona alleen verstoren met overtredin gen. Barcelona, dat veel agressie ver druk zette, had continu de bal en zal de kleedkamer hebben op gezocht met het idee dat twee doelpunten te weinig-was. Pedro raakte de paal en Iniesta schoot na een prachtige solo op de hand schoen van Cillessen. Luis Enrique keek het in de twee de helft nog een kwartiertje aan, zag dat het goed was, en wisselde met het oog op zaterdag Neymar, Messi (ja ook hem) en Iniesta. Die overmoed kwam Barcelona bijna duur te staan. Ineens kroop Ajax uit de schulp. Ricardo van Rhijn en Davy Klaassen misten nog doel, maar invaller Anwar El Ghazi vlak voor tijd niet. Ajax rook een puntje, gaf achterin ruimte weg en dat bood invaller Sandro Ramirez de kans de marge op twee te brengen: 3-1. Wat dat precies inhoudt, blijft nog ruim twee weken vaag. Hiddink en zijn technische staf gaven op het bondsbureau in Zeist een vol gens Van Oostveen „scherpe analy se" van de periode augustus-okto- ber én kwamen, na aandringen van de KNVB-directie, met een „overduidelijk" plan van aanpak voor de komende interlands. Vol gens Hiddink „zijn de nodige con clusies getrokken". Of dat gevolgen heeft voor het se lectiebeleid werd niet duidelijk. „We hebben goed nagedacht en ge keken wat er veranderd en ver nieuwd moet worden." Van Oostveen was op dit punt wei nig toeschikkelijk. „Wat het plan van aanpak inhoudt, is aan de bondscoach om te vertellen. Daar heb ik volgens veel van uw colle ga's geen verstand van", liet de di recteur ietwat geprikkeld weten. „Over tweeënhalve week zal hij u nader informeren." Van Oostveen gaf aan nog altijd veel vertrouwen in Hiddink en diens staf te hebben. „In weerwil van wat de laatste dagen gezegd en geschreven is, hebben wij dat vertrouwen. Dat wil ik nu ook nog maals uitspreken. Er was geen pa niek, alleen teleurstelling over de resultaten. We moeten het niet groter maken dan het daadwerke lijk is. Als je wint, is iedereen je vriend. Gaat het minder dan ont staat er discussie en wrevel. Het is aan de staf om dat met de spelers te bespreken." Speculeren over wat er moet ge beuren als de eerstvolgende inter lands evenmin succes opleveren, wilde Van Oostveen niet Op 12 no vember staat een oefenduel met Mexico gepland, vier dagen later is de nu al cruciale EK-kwalificatie- wedstrijd tegen Letland. „Aan what if-scenario's doe ik niet mee. We gaan ervan uit dat we ook de komende wedstrijden weer gaan winnen. En dat we weer terugke ren, daar waar we horen, bij de top van Europa. De KNVB heeft er alle vertrouwen in dat we ons met de ze technische staf voor het EK van 2016 in Frankrijk kwalificeren." Van Oostveen had na publieke ana lyses van Hiddinks én zijn eigen functioneren wel begrepen dat ook van zijn kant een mea culpa op zijn plaats was. Na de neder laag bij IJsland - de derde in vier duels - constateerde de directeur betaald voetbal dat er bij Oranje „problemen met een structureel karakter" waren. Van Oostveen zei een grondige, scherpere evalua tie met Hiddink te willen. Hoewel hij gisteren nog maar eens bena drukte dat „dergelijke evaluaties ook na een gelijkspel of winst plaatsvinden", gaf Van Oost veen wel toe dat hij het achteraf gezien anders had moeten formuleren. „Het heeft tot speculaties geleid. We gaan eensgezind met elkaar verder. Daar was vervelend ge noeg kennelijk onduidelijkheid over ontstaan. Wat mij betreft was dat niet nodig geweest." Van Oostveen zei geen moment overwogen te hebben Hiddink te ontslaan. Bij iedere gelegenheid dat hij Hiddink sprak, zag hij een trainer zag die er nog alle vertrou wen in had. „Guus maakte altijd een zeer gemotiveerde indruk op mij." Van Oostveen en Hiddink hadden zaterdag al een eerste gesprek, on der het genot van een kopje koffie. Gisteren kwam de complete staf van Oranje bijeen, kon iedereen zijn zegje doen. Zowel Van Oostveen als Hiddink liet in de persverklaring blijken dat het de afgelopen tijd moeilijk was geweest op te boksen tegen de verwachtingen. Die waren, door het onverwachtse succes van Oranje op het WK, hooggespannen geweest. Van Oostveen: „Waren we nu zo goed op het WK? Of zijn we nu zo slecht? De waarheid zal ergens in het midden liggen. Het is lastig om het beeld dat van je gecreëerd is altijd maar waar te maken. We hebben een geweldig WK achter de rug en zoals vaak blijkt het daar na moeilijk opstarten in een nieu we kwalificatiereeks." ner betwijfelt het echter of hun wens gehonoreerd wordt omdat de Fransen aanhikken tegen het maximum aantal kilometers dat de ronde lang mag zijn. Als het peloton de Oosterschelde- kering vanuit het noorden nadert zal de etappe maar 29 kilometer over Zeeuws grondgebied voeren. „Ook geen punt", zegt Bal. „De schoonheid van Zeeland zal toch wel uitgebreid in beeld komen." Vanuit Zeeland maakt de Tour een verplaatsing naar Antwerpen, waar de rit naar Huy start. Vanuit de regio Luik trekt de karavaan ver volgens via onder meer Cambrai, Amiens en Le Havre naar Bretag- ne. In de Pyreneeën staan berg etappes naar Cauterets en Plateau de Beille op het programma. Na een tweede rustdag op dinsdag wacht de renners een loodzware slotweek in de Alpen met ritten naar Pra-Loup, La Toussiere en Al pe d'Huez. WOENSDAG 22 OKTOBER 2014 handje door Edward Swier 40 In de groepen E, F, G en H werd giste ren vaak gescoord. In de acht duels vielen 40 goals. Adriano was de grote man bij Shaktar met vijf treffers, waar van vier binnen zestien minuten. ZEIST - Guus Hiddink blijft aan. Lo gisch, zo straalden de bondscoach én Bert van Oostveen, directeur be taald voetbal van de KNVB, giste ren aan het eind van de middag uit. De één zei 'nooit overwogen te hebben op te stappen'. De ander had 'geen seconde' de gedachte ge had Hiddink te ontslaan. Dat het op korte termijn anders moet, daar zijn ze het na een kritische evalua tie van de eerste maanden echter grondig over eens. „Het moet over tuigender", aldus een verklaring van de voetbalbond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39