jv.- Kinderen kijken uit naar de TOP-week 'Beetje vriendelijkheid kost niets' Wietteelt uit den boze voor Dethon WALCHEREN 35 Terra Maris duikt in de prehistorie Museum Terra Maris bij Oostkapelle houdt donder dag voor betalende bezoe kers een 'familiemiddag' over de prehistorie. Tussen 13.00 en 16.00 uur is er een keur aan activiteiten, zoals op prehistorische wijze voor werpen of sieraden maken, scherven bewerken en met vuur spelen. En Dorothé Tempelman-Venselaar leest voor uit haar nieuwe boek. Buikspreekpop vist schatten uit bijbel In de Ontmoetingskerk vist Matthijs Vlaardingerbroek donderdag met zijn buik spreekpop allerlei schatten over de bijbel op. Dat ge beurt tijdens de voorstel ling: 'Als een vis in het wa ter'. Er zijn ook goocheltrucs en quizvragen. Het is be doeld voor kinderen vanaf 4 jaar. Adres: Oosterschelde- straat 1. Aanvang 14 uur. Toe gang gratis. Korpsen geven dubbelconcert Fanfare Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg en Harmo nieorkest Ons Genoegen uit Vlissingen geven zaterdag een uniek dubbelconcert ter voorbereiding van hun deel name aan een landelijk con cours. Het concert is in de Onze Lieve Vrouwe Kerk aan de Singel 106 in Vlissin gen. Aanvang 19.30 uur. Gra tis toegang. Winterijd Challenge in Vrijburgbad Vrijdag en zaterdag doet het Vrijburgbad te Vlissingen mee aan de Wintertijd Chal lenge. Deelnemers aan diver se sportieve activiteiten zoe ken sponsors voor onder zoek naar spierziekten bij kinderen. Er zijn diverse wa ter- en fitness gerelateerde uitdagingen. Deelname kost 15 euro. Meer info op: www.optisport.wintertijd- challenge.nl. Veel begeleiders weten nog hoe zij ook ooit aan de hand van moe der of vader gebracht werden naar het clubhuis van TOP om daar allerlei spelletjes te doen. Marlies Coppoolse (36) bijvoor beeld. Ze vermoedt dat ze vier of vijfjaar was toen ze voor het eerst naar de TOP-week ging. En nu is ze moeder en haar kinderen ne men nu ook deel aan het schmin ken, 'het vissen', het piratenfeest en al die andere activiteiten die er in en om clubhuis 't Korfje ge daan worden. Petra van Belzen (26) was drie, zo weet ze zeker, toen ze op korfbal ging en vervolgens ook deelnam aan de TOP-week. Nu is ze een van de organisatoren. Het bijzon dere van de TOP-week, zo zegt ze terwijl links en rechts kinderen rennen, is dat iedereen welkom is. En dat is te merken. Er zijn kinde ren uit Arnemuiden, Nieuw- en Sint Joosland en Middelburg. Wie lid is betaalt iets minder dan kin deren die geen lid zijn van TOP. Maar een TOP-week kost voor niet-leden alles bij elkaar zo'n ne gen euro. „Een dagje Efteling is heel wat duurder", merkt een van de ouders op tijdens het afreke nen. Wendy Marteijn vertelt met on verholen trots over de enorme in zet van de leden van TOP om er voor te zorgen dat elke TOP-activi- teit een succes is. En ze stelt dat het in Arnemuiden zo gewoon lijkt dat er zo'n week is waarbij al le kinderen voor een habbekrats kunnen spelen. „Maar dat is het Kinderen kijken uit naar de Top-week. Daarom moet deze week voor hen een succes zijn niet. In hoeveel dorpen kan dit?" Ze wijst naar de doelstellingen van TOP. „Wij willen open en toe gankelijk voor iedereen zijn. Naast de sportieve hebben we ook een maatschappelijke functie. En we willen laagdrempelig zijn. Om die reden hebben we ook een loopclub opgericht. En een Sport en Spelgroep waarbij we een keer in de week een uurtje sporten." De Top-week, zo zegt ze, draait op de enorme inzet van vrijwilli gers. Ze wijst naar de vlaggetjes. „Iemand heeft die gemaakt. Dat moet wel gebeuren. We zijn al we ken van te voren bezig met alles zodat de week perfect verloopt." En dat laatste is volgens haar ook nodig omdat heel veel kinderen echt uitkijken naar de TOP-week. „Daarom moet deze week voor hen een succes zijn." D66-raadslid Charles ten Hengel opperde onlangs in de Terneuzen- se gemeenteraad met wietteelt te beginnen. Hij deed dat naar aan leiding van een uitspraak van een Groningse rechter die een wiette- lend echtpaar wel veroordeelde, maar niet bestrafte. Het telen van wiet zou voor Dethon uitkomst kunnen bieden, stelde Ten Hen gel zich voor. „Ik begrijp dat Ten Hengel daar politiek iets mee wil", geeft Dethon-bedrijfsleider Van den Berg aan, „maar wij kun nen en willen er niets mee." Hij wijst erop dat de Voorlichtings- en Opleidingskas bij Westdorpe een samenwerkingsverband is met Vlaamse partners. „Na zulke opmerkingen moeten wij dat tel kens in Vlaanderen uitleggen." Van den Berg kan zich overigens ook niet voorstellen dat de legali sering van wietteelt door de uit spraak in Groningen veel dichter bij is gekomen. Die instelling draagt ertoe bij dat Zonneweelde, bij Nieuwvliet, be hoort tot de beste vijf campings van Nederland. Dat blijkt uit een onderzoek van Recron onder cam pingbezoekers. Zelf vinden Maai ke en Martin hun insteek zo van zelfsprekend, dat ze niet meteen kunnen aangeven waarmee zij nu het verschil maken. Niet met de voorzieningen, denkt Martin. „Die zijn goed, maar dat zijn ze er gens anders ook. Een camping komt niet meer weg met verou derd sanitair, laat staan met vieze toiletten." Maar die hoge waarde ring komt toch érgens vandaan? „Misschien doordat we altijd goe de service willen bieden", denkt Maaike. Verzoeken van klanten gaan zelden te ver. Dat is niet meer dan logisch, meent het stel. „Het zou vanzelfsprekend moeten zijn", vindt Maaike. Alle medewerkers op Zonneweel de krijgen het op het hart ge drukt: de klant is koning. „We hebben hier een cursus gehad over hoe je met klanten omgaat", verklaart Maaike. „Daar zat ieder een bij, jüist ook de schoonmaker en de klusjesman. Want iemand die 's ochtends naar de wc moet, wil niet snauwerig te horen krij gen dat er net wordt schoonge maakt. Nee, die wordt netjes naar het naastgelegen toilet verwe zen." De mensen van de receptie denken mee met de wensen van de klant. Het scheelt dat Zonneweelde een familiebedrijf is, denkt Martin. „We zijn, met 360 plaatsen, best een grote camping. Maar mensen krijgen hier niet te maken met een parkmanager die er na vijf uur niet meer is. Wij wonen hier en zijn altijd bereikbaar en be schikbaar. Dat stralen we ook uit. Mensen waarderen dat." WOENSDAG 22 OKTOBER 2014 g OOSTKAPELLE MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN door Emile Calon ARNEMUIDEN - In Arnemuiden is het niet de vraag wat er met de kin deren gedaan moet worden tijdens de herfstvakantie. Zij gaan naar de TOP-week van korfbalvereniging TOP. Al zo'n veertig jaar, en mis schien nog langer, houdt die vereni ging in die bewuste week een acti viteitenprogramma voor de jeugd. Wendy Marteijn Vishappen in de kleedkamer van de korfballers, foto Ruben Oreel TERNEUZEN - Cijs van den Berg, be drijfsleider van de kas van sociale werkvoorziening Dethon in het glastuinbouwgebied bij Westdor- pe, voelt niks voor het telen van wiet. Hij noemt het zelfs 'verve lend dat in de discussie over legali sering van wietteelt onze kas steeds wordt genoemd'. oor Martijn de Koning NIEUWVLIET - Toen pubers zich bij Zonneweelde een paar jaar gele den bleken te vervelen, riepen cam pinghouders Martin en Maaike Bas ting meteen een 'tieneranimator' in het leven, die de jongeren tot 's avonds laat bezighield. Maaike: „Je kan zeggen: die gaan maar ergens anders heen. Maar zo zitten wij niet in elkaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35