24 Maanden 50% korting en de iPhone 4s twv €399.- •b •@0ö ■iË i Nieuwe wijkagent in Vlissingen aan de slag i. k»BÜi 34 WALCHEREN van £4Ü> voor C «Qj: Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Dominee Ate Piebe Nauta in Middelburg overleden Schippers balen niet van afgelaste Bietentocht in Zierikzee. 'Het gaat toch vooral om de gezelligheid'. 3 ZIERIKZEE - „Als we nu zouden uit varen, gaat het hele schip kraken en piepen. We redden het wel, maar je wilt tijdens een tocht toch liever geen schade oplopen. Bovendien is het nu gevaarlijk voor kleine scheepjes. Die steken met dit weer nog hooguit een me ter boven water uit en varen meer onder als boven water", vertelt schipper van platbodem Hol- landsch Diep uit Willemstad Pie- ter van der Wulp. Hij was gisteren net als 23 andere schippers gedwongen om in de haven van Zierikzee te blijven na dat de Bietentocht werd afgelast vanwege het slechte weer. In plaats van een strijd op het water streden de platbodems gisteren om punten door een rebus te ma ken met de woorden: 'de zestien de historische bietentocht' en door zelf een allemansendje te knopen. Op de vraag wat dat is beginnen de bemanningsleden van het char terschip hard te lachen. Een van hen legt uit: „In de VOC-tijd ge- bruikten ze dat touw om hun ach terste mee af te vegen. Daarna werd het weer terug in zee ge gooid. In de loop der jaren kreeg het een ander doel. Nu wordt het gebruikt om de scheepsbel mee te luiden." Terwijl de wind buiten giert en de regen op het dek slaat, verma ken de bemanningsleden zich vol gens eigen zeggen prima aan boord door 'een beetje rond te hangen en samen over onzin te kletsen'. Dat ze vandaag niet uit kunnen varen, vinden ze niet zo erg. Schippersvrouw Jeanet van der Wulp: „De Bietentocht is vooral een creatieve tocht, geen wed strijd. Het gaat om zo veel meer dan zeilen alleen. Zo zijn we dit jaar van de blauwe knoop en heb ben we dus geen drank aan boord. We maken ook zelf bieten- bitter, maar dan zonder alcohol natuurlijk", zegt ze met een grote grijns. Platbodem Hollandsch Diep heeft de Bietentocht vorig jaar gewon nen. Trots laten de mannen hun gewonnen bietenbei zien, met daaraan het allemansend uiter aard. Ook dit jaar gaat de crew van het schip opnieuw voor de winst, maar het is ze toch vooral te doen om de gezelligheid. Jea net: „Aan het einde van zo'n week zijn we gebroken. Nee niet van het zeilen, maar van alle avondjes die zich afspelen in het café. De bietentocht staat eigen lijk voor een beetje zeilen en uren napraten." Kjeld en Fleur Ruitenga uit Helle- voetsluis hebben van hun platbo dem Tippie een comfortabel huis gemaakt. Ze wonen er al langer, maar zijn sinds februari tot en met vorige week dinsdag druk be zig geweest met verbouwen. Ook zij doen vooral mee voor de gezel ligheid. Fleur: „We zijn hier met zijn allen één grote familie. Je treft bij dit soort evenementen steeds dezelfde mensen en dat vinden we heel leuk." Na de Bietentocht gaan Fleur en Kjeld naar een vaste ligplaats in Kamperland. Dit omdat daar nog een ligplaats voor hun platbodem beschikbaar was. Fleur: „Wij val len met de Tippie overal net bui ten. We zijn groter dan het gemid delde jacht, maar we zijn kleiner dan een binnenvaartschip. Dat maakt dat je weinig keus hebt in ligplaatsen." Dat ze in de haven moeten blij ven komt het stel eigenlijk wel goed uit. Fleur: „De accu's moes ten vervangen worden. Dat is een mooi klusje voor op zo'n regen achtige dag als vandaag. Het was voor ons toch al een bonus dat we nog mee konden doen, aangezien we nog maar pas klaar zijn met de verbouwing." Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant 180MIN 120SMS 300MB Vodafone Voordeel Web Voor de nieuwe wijkagent is het Vlissingse centrum geen onbe kend terrein; Nienke de Vries (40) werkt al dertien jaar in het Vlissingse politieteam. Ze vervult haar functie als wijkagent fullti me, maar zal, zoals alle wijkagen ten, ook weekenddiensten mee draaien in de noodhulp. De Vries is de opvolger van Henk Wiegman die vorige maand terug keerde naar het korps in Zeeuws-Vlaanderen, waar hij van daan komt. Met De Vries is het team van wijk agenten in Vlissingen weer com pleet. Ze werkt samen met Cindy Bijsterveld die het noorden van de stad (Paauwenburg, Lamme- renburg, Rosenburg, Bossenburg en een deel van Papegaaienburg) onder haar hoede heeft en Ko de Jonge in het noord-oosten van Vlissingen (Oost- en West-Sou burg, Westerzicht, Vrijburg, Rit- them en een deel van Papegaaien burg). Het Middengebied wordt momenteel door meerdere men sen in het oog gehouden. MIDDELBURG - Op 91-jarige leeftijd is afgelopen vrijdag in Middel burg dominee Ate Piebe Nauta overleden. Hij heeft in Zeeland van zich doen spreken in de Her vormde gemeenten van Eikerzee (tijdens de periode van de Ramp) en Middelburg. In Middelburg deed Nauta in de jaren zestig van zich spreken door zijn bemoeienis met kerken in de toen nieuwe wijken ten zuiden van het Kanaal door Walcheren. Daar verrichtte hij samen met de gereformeerde dominee P. Joosse veel pionierswerk. Vrijdag (13.30 uur) wordt Nauta in De Hoek steen in Middelburg herdacht. Om 15.00 uur is de begrafenis aan de Westelijke Oude Havendijk. 'Beetje zeilen, uren napraten' door Wendy de Jong De bemanning van de Hollandsch Diep vermaakt zich met kletsen over 'onzin'. <T ,v> ■a £20.- MIN SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL 180MIN 120SMS 300MB £40> €20.- €0.- 240MIN 180SMS 400MB £45> €22.50 €0.- Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603<e 0.45 per gesprek) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 11-11-2014 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Het centrum van Vlis singen heeft een nieuwe wijkagent: Nienke de Vries. Zij is al aan de slag gegaan in haar nieuwe functie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34