Stank en grondwater houden Veere bezig Houterman Verbouwing? WERKZAAMHEDEN S00 VRACHTWAGENS Nadat er afgelopen zomer een aan tal 'noodverbandjes' is aangelegd in Westkapelle, om de waterover last na de enorme stortbuien in mei en juli in te dammen, is de ge meente nu aan de slag in Koude kerke. De overlast is daar 'van een andere orde' volgens Huub van de Zande, hoofd openbare werken van de gemeente Veere. „Er zijn daar klachten van verschillende aard. We zijn dan ook geruime tijd bezig geweest om dat te ont warren. Er is stankoverlast, zowel bij de Middelburgsestaat als el ders in het dorp. Naar de oorzaak zijn we nog op zoek. Verder is er grondwateroverlast bij woningen aan de zuid- en noordkant van de Middelburgsestraat. Daar gaan we sloten verruimen en eventele ob stakels weghalen. Zo wordt nu een drempel in de sloot bij het Lange Weegje verwijderd en ver vangen door een duiker. Bij twee woningen, grenzend aan de hoger gelegen nieuwbouw Koningshof 2, wordt gewerkt aan een perma nente oplossing. Die bewoners hebben structureel te maken met grondwateroverlast. We zijn daar naast nog op zoek waarom er vuil water terecht komt in het schoon waterriool." Volgende week is er een gesprek tussen gemeente en inwoners van Koudekerke die nog water- of stankklachten hebben. Westkapelle heeft al langer last van flinke wateroverlast. Het is één van de kwetsbaarste gebieden binnen de gemeente. Van de Zan de: „Westkapelle is een badkuipje met veel verstening. Daar moet structureel wat gedaan worden aan het rioleringssysteem. Een Wateroverlast kent vele va rianten. Van natte tuinen tot forse overlast door enor me hoosbuien kostbare aangelegenheid, maar ze ker noodzakelijk." Afgelopen zomer zijn sloten, wa terbergingen en overstortcapaci- teit in het dijkdorp aangepakt. Te vens werden speciale goten aange legd. Het waterpeil in sloten ging, in overleg met het waterschap, omlaag. Eén en ander moet voor lopig zorgen voor betere verwer king van het regenwater. Oostkapelle heeft: ook al jaren te kampen met wateroverlast uit de duinen. Met name de parken en bewoners aan duinrand zijn daar de dupe van. De aanleg van zoge noemde IP-rioolbuizen, drainage buizen met rondom kleine perfo raties, moet dat duin-regenwater beter afvoeren. Hetzelfde speelt in Breezand bij Vrouwenpolder. www.ajhouterman.nl Lezing over Ambonezenkamp In de Zeeuwse Bibliotheek geeft Hans Sakkers van avond een lezing over het voormalig Ambonezenkamp in Westkapelle. Ook oud-be woonster Els Wannee-Kas- tanje werkt mee. Zij heeft in het kamp mensonterende omstandigheden meege maakt. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Stormvogels houdt spelochtend Donderdag vindt in sport zaal De Bellink aan de Mo lenwal te Westkapelle een spelochtend plaats voor kin deren vanaf 3 jaar tot en met groep 5 van de basisschool. De organisatie is in handen bij korfbalvereniging De Stormvogels. Aanvang 10.00 uur. Het duurt tot ongeveer 11.30 uur. Toegang gratis. Concert panfluit en piano in Koorkerk Donderdag sluit het Lange Jan Project in de Koorkerk het seizoen met een mini- concert door Ankie Kal jouw (panfluit) en Lenie Stokman (piano). Ze spelen werk van Bach, Rizzi, Toscelli, Zonnen- berg, Dvorak en Scarlat. Het concert begint om 15.00 uur. Toegang gratis. Wel is er bij de uitgang een collecte. Mini-expositie over landing in 1944 In galerie De Blauwe Hori zon aan de Boulevard Evert- sen 10 is een mini-expositie over de landing van de gealli eerden. Er is aan meege werkt door het Gemeentear chief Vlissingen en het Be vrijdingsmuseum Zeeland. De galerie is aanstaande za terdag en zondag open van 14.00 tot 16.30 uur. De toe gang is gratis. Lezing luchtsteun Slag om de Schelde Donderdag is in het restau rant van Vliegveld Midden Zeeland een lezing over de 'Slag om de Schelde vanuit de lucht*. Hans Sakkers be licht de rol van de Royal Air Force voor de bevrijding van Zeeland, nu 70 jaar gele den, en de gevolgen voor de bevolking. Organisatie: Wings to Victory. Aanvang: 20 uur; entree: 5 euro. WOENSDAG 22 OKTOBER 2014 WALCHEREN 33 Bouwbedrijf Heijmans, eigenaar van de bouwput aan de Zuidsin gel, begint vanaf volgende week met deze werkzaamheden: Leegpompen en opschonen van de bouwput Verankeren van de put. Aanbrengen drainage. Afdekken van het zand met een laag aarde en inzaaien gras. Trappen aanbrengen. Nadat het gras beloopbaar is, wor den de hekken verwijderd en de omliggende straten hersteld. De werkzaamheden duren naar verwachting 44 werkdagen. Powerpoint van het werk is te vin den op www.middelburg.nl. De bouwput aan de Zuidsingel wordt gevuld met 10.000 kubieke meter zand. Dat staat gelijk aan ongeveer 500 vrachtwagens. Het zand wordt aangevoerd vanaf Arnestein. De geladen vrachtwagens volgen de route Kleverskerkseweg, Ka- naalweg, Schroebrug, Groene Woud, Looierssingel, Walensingel, Klein Vlaanderen, Noordpoort straat, Korte Noordstraat De lege vrachtwagens rijden terug via de Noordpoortstraat, Klein Vlaanderen, Seissingel, President Rooseveltlaan, N57, Schietbaan en Nieuwlandseweg. door Annemarie Zevenbergen KOUOEKERKE - Stank, natte tuinen en vuilte in het schoonwaterriool veroorzaken nog steeds overlast in en om de Middelburgsestraat in Koudekerke. Ook elders in de ge meente Veere krijgen bewoners te maken met ongewenst water. Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 MIDDELBURG WESTKAPELLE MIDDELBURG VLISSINGEN ARNEMUIDEN H Foto boven: 2005: woningen rond de put verzakken, put wordt in allerijl volgepompt; foto linksonder: 2003: aanleg van de bouwput voor het nieuwe thea ter; foto rechtsonder 2014: ludiek protest: speelgoed- en echte eendjes in de put

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33