ZEELAND Steiger Ganzen weggevangen 29 Middeleeuwse vondst Biervliet almanak 36 en 37 40 Twintig bewoners en medewerkers van Middelburgs woonzorgcentrum besmet met ziekenhuisbacterie. Bassist Peter Slager van Bl0f bast bij Lorrainville Ouders zagen Geesink nooit judoën MIDDELBURG - In woonzorgcen trum Eben-Haëzer in Middelburg is de ziekenhuisbacterie MRSA ge constateerd. Vijftien bewoners en vijf medewerkers zijn besmet. De besmetting heeft volgens bestuur der Teunis Stoop nog niet geleid tot ernstige ziektegevallen. Een team van deskundigen werkt momenteel aan het bestrijden van de bacterie, aldus de bestuur der. Het gaat om medewerkers van de GGD, Admiraal de Ruyter- ziekenhuis en de afdeling Micro biologie en Infectiepreventie van het Amphia Ziekenhuis in Breda onder leiding van prof. dr. Jan Kluytmans. „Dat instituut is ge specialiseerd in het voorkomen, signaleren en bestrijden van infec ties." De besmetting doet zich voor op de afdeling Kleinschalig Wonen van het woonzorgcen trum. Op drie groepen in die ge sloten afdeling verblijven 21 de menterende cliënten. Een van hen raakte door onbekende oor zaak besmet. Bij deze bewoner werd op 2 september een ernstige blaasontsteking geconstateerd. Na onderzoek bleek dat die patiënt drager was van de MRSA-bacte- rie. Vervolgens zijn ook andere be woners en medewerkers onder zocht. Volgens Stoop neemt zo'n onderzoek een kleine twee weken in beslag. „Het duur vijf dagen voor een kweek kan worden on derzocht. Als een eerste kweek po sitief is, volgt een tweede onder zoek met weer een kweek van vijf dagen. Pas daarna weet je zeker of iemand wel of niet besmet is." De besmette medewerkers blij ven thuis en hebben voorlichting gehad, aldus Stoop, hoe ze moe ten handelen. „Ze moeten de hy giëne erg goed in acht nemen en zo min mogelijk huidcontact." De besmette bewoners worden in Eben-Haëzer verzorgd. Volgens de bestuurder is geen van hen op genomen in het ziekenhuis. Medewerkers, vrijwilligers, bewo ners en familie van bewoners zijn vanaf het begin geïnformeerd over de constatering van de bacte rie en de wijze van handelen, zo vervolgt Stoop. „Er zijn informa tiebijeenkomsten gehouden." Bij bewoners en medewerkers die drager zijn van MRSA wordt met regelmaat een nieuwe kweek afge nomen. „Momenteel worden op de afdeling Kleinschalig Wonen in de persoonlijke verzorging extra maatregelen genomen con form de landelijke richtlijnen." De besmette en niet-besmette be woners van die bewuste afdeling mogen wel bezoek ontvangen. „Maar het bezoek moet zich wel aan een aantal voorschriften op het gebied van hygiëne houden." Stoop durfde gisteren nog niet te zeggen hoelang het kan duren voor Eben-Haëzer MRSA-vrij is. VERHUIZEN biervliet - Bij graafwerkzaamhe den aan de Braakmanlaan in Bier vliet zijn scherven van middel eeuws aardewerk gevonden door archeologen. De scherven zijn ontdekt in een oude wel- of waterput. De put bleek over een hoogte van zeven tig centimeter vol te zitten met stukken van middeleeuws aarde werk. De archeologen gaan proberen de scherven zoveel mogelijk bij el kaar te voegen, wat een heel puz- zelwerk zal zijn. Aan de Braak manlaan vindt een bodemsane ring plaats. Of hij haar, als 'echte Vlissinger' even kon uitleggen waar ze de Lood- sensteiger kan vinden. „Ik, echte Vlissinger?", reageerde hij veront waardigd. Zeker, hij woont er al even, runde er zelfs een winkeltje. Maar mijn wieg stond in Brabant", oreerde hij trots. „Ja, dat was toen", wees ze hem te recht. De man zuchtte diep. „En daarna", vervolgde hij, „woonde ik in West-Souburg, op zes plekken in Middelburg, en nu werk ik alweer acht jaar in Veere." Hij wilde haar heus die steiger wel wijzen. „Maar", eindigde hij, „als je me nog eens wat vraagt, dan ben ik van Walcheren." PZC WOENS 122 oktober 2014 fSSHÊÊÊKÊBÊÊÊBÊÊ Eben-Haëzer besmet met MRSA door Emile Calon Tip? redactie@pzc.nl SAS VAN GENT - In opdracht van de gemeente Terneuzen zijn dinsdagochtend ganzen weggevangen aan de Westka de in Sas van Gent De ganzen zouden zich erg agressief gedragen en zijn daarom - op verzoek en in overleg met de stadsraad Sas van Gent - verkast naar 'een omheinde locatie' ergens in West-Zeeuws-Vlaanderen. Het wegvan gen van de ganzen leidde tot veel onrust onder toeschou wers. „Ze zitten hier al zeker twintig jaar", vertelde Mar- O pagina 32: Vangactie leidt tot verdeeldheid in Sas van Gent. leen Dedecker. „Ze horen bij het beeld van Sas van Gent Je haalt zulke dieren niet zomaar weg." Op de foto drie Sasse vrouwen bij twee nog achtergebleven ganzen: Wil- ma Gerritse, Thea Mossér en Marleen Dedecker (vlnr). foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29