Nieuwe raadkaart 20 BUITEN RAADKAART (- Vanaf de stadswallen lijkt er niet zo veel veranderd sinds de tijd dat men ansichtkaarten verstuurde met zicht op het 'raadhuis' van Veere. Maar het jonge stel uit Engeland, ruggelings tegen de groene balustrade, slaakt enthousiaste kreten wanneer ze de oude afbeelding zien: „Charming! Montmartre aan het Veerse Meer!" Dat een eerste, glo bale indruk nog steeds hetzelfde achteraanzicht van huizen, bijge bouwen en om muurde tuintjes lijkt te bevestigen, heeft te maken met de bomen, zegt Jackie Thompson (31), en buigt zich over de oude afbeelding: „Het zijn er meer, kijk maar. En flink omhoog- geschoten; ze benemen bijna het zicht." Inderdaad zijn sommi ge gebouwen verdwenen, maar an dere zijn er, vrijwel identiek, voor in de plaats gekomen. „En die kaarsrecht geschoren hagen", wijst Jonathan Gallacher (35), „zo liniaalstrak kon men het toen niet." Toch zijn ook zij het erover eens dat het beeld van bovenaf nog steeds oude stenen erfscheidin- gen, poortjes, afdakjes, donkere Montmartre aan het door Jacoline Vlaander Een panorama van Veere, met in het midden het voormalige raadhuis, omringd door veel poortjes, afdakjes en begroeiing. Stuur uw oplossing naar: redactie@pzc.nl of post bus 5046, 4380 KA Vlis- singen. Drie inzenders van goe de antwoorden ontvan gen een waardebon. Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Linden- bergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn benieuwd naar de locatie en lezen graag anekdotes of ver halen over deze plek. De boerderij Oost-Poppendamme, tijdens de inundatie van Walche ren eind '44, begin '45. De gebou wen van de boerderij dienden daar voor als buitenplaats, en daarvoor als klooster, foto Beeldbank Zeeuws Documentatiecentrum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20