Seth Gaaikema overleden 1939-2014 PZC Oplichters succesvol met nieuwe babbeltruc Schuiven stormvloedkering omlaag Overproductie van autofabrikanten moet worden verkocht, consument kan daar bij bepaalde autotypes voordeel van hebben. Word ook abonnee! BUNNIK - Een groot aantal Neder landse autodealers wordt door de 'eigen' fabrikanten opgezadeld met auto's waar zich nog geen ko per voor heeft gemeld. Fabrieken draaien overproductie. Via bonussystemen proberen fa brikanten de dealers te dwingen de te veel geproduceerde vierwie lers te verkopen. De situatie is in veel gevallen 'niet gezond' meldt woordvoerder Tom Huyskens van de brancheverenging voor garage bedrijven Bovag. Om voor een bonus in aanmer king te komen, moeten dealers een vooraf vastgesteld aantal au to's verkopen. Soms bestellen ze die alvast om de bonus zeker te stellen. „De auto's raken ze altijd wel weer kwijt, maar het is de vraag tegen welke prijs." Voor autokopers kan de ontwikke ling gunstig uitpakken. Met name de prijzen van Franse automer ken lijken onder de druk van de overproductie te zakken. „Het lukf me nu om bepaalde model len met 30 procent korting in te kopen", vertelt Marijn Steenber gen van Fleets, een bedrijf dat wa- genparkbeheer en lease regelt voor ondernemers. „Dat betekent dat je goedkoper uit bent, of dat je voor hetzelfde geld een luxere uit voering kunt rijden." Dit voordeel geldt niet voor alle auto's. Dealers die populamiere modellen in voorraad hebben, kunnen daar juist van profiteren. Auto's die na de jaarwisseling in een hogere lease-bij telling vallen, kunnen in december meer geld opbrengen dan eerder in het jaar. Bonussystemen om de overpro ductie aan de man te brengen, zijn van alle tijden, stelt Huys kens. Door de crisis en de inge storte markt voor nieuwe auto's nemen de voorraden en dus ook de risico's voor de dealers echter alleen maar toe. De bonus die de dealer verdient, raakt hij vaak weer kwijt door de lagere verkoopprijzen. Auto's wor den tegen dumpprijzen geëxpor teerd of bij verhuurbedrijven on dergebracht. Ook worden ze met een lage kilometerstand als twee dehands verkocht of doen ze dienst als vervangende auto. TERNEUZEN - Rijkswaterstaat heeft gisteravond de stormvloedkering in de Oosterschelde gesloten. Rond twee uur 's nachts zou het door de storm opgestuwde water een peil van 3,08 meter boven NAP bereiken. Wettelijk is vastgelegd dat de kering bij een waterstand van boven de drie meter dicht moet. Kort voor half elf 's avonds werden alle 62 stalen schuiven neergelaten. Vanmorgen rond zes uur zouden ze weer omhoog gaan. De storm die over Zeeland raasde, veroorzaakte gisteren vooral in Zeeuws-Vlaanderen problemen. Een boom viel 's middags dwars over de N62 aan de zuidkant van Terneuzen. De hoofdweg tussen de Tractaatweg en de tunnel van Sluiskil was een klein uur afgeslo ten. Op de Westerschelde bij Ter- neuzen kwam rond 17.00 uur het binnenvaartschip The-Ani in moei lijkheden. Slepers van Multraship wisten het schip naar een haven in Terneuzen te brengen. Minder wind en buien 11 tot 13° WOENSDAG 22 oktober 2014 FZC DE STELLING In deze krant een extra bijlage over de bevrijding Na de 'doktersassistente' heeft het dievengilde blijkbaar een nieu we manier gevonden om Zeeuw se ouderen met een babbeltruc te beroven. Woningcorporatie RWS laat weten dat de afgelopen week vijf meldingen binnenkwamen van huurders die bezoek hadden gekregen van een valse cv-mon teur. De mannen gaven zich uit voor medewerkers van Van de Vel de Installatiegroep. Volgens Ma- rijn Meijboom, directeur van Van de Velde in Yerseke, is het niet de eerste keer dat zijn bedrijfsnaam misbruikt is door criminelen. Ook bij R&B Wonen Heinkens- zand zijn slachtoffers gevallen. De directeur van het gedupeerde bedrijf heeft samen met de wo ningcorporaties actie onderno men om bewoners te waarschu wen voor de oplichterspraktijken. Dat gebeurt via de eigen websites, Twitter en Facebookpagina's. Hoewel Meijboom aangeeft dat de oplichters al een paar weken ac tief zijn, heeft de politie nog geen aangiftes gehad. Ga naar www. pzc. nl/abonne ren pagina 10 en 11: Milde taalvirtuoos Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 249 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 Autodealers staan hevig onder druk door Paul Bots pagina 30 en 31: ^jpF Meer nieuws over de storm c Storm maakt mij bang Reageer op pzc.nl UW MENING 455 reacties I Irrlniwrlngm Mn daUjRomdeSrttiMe Indchcrttt vjn GOES - Huurders van onder meer RWS in Goes zijn beroofd door mensen die zich uitgaven voor cv-monteur. pagina 31 Aantal slachtoffers babbeltrup,; groot Excuses van briefschrijfster Koewacht moeten voldoende zijn EENS WÊ 20% ONEENS SÊÊÊÊÊÊÊÊKÊ 80%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1