Beperking alimentatie voor Knol zonder kind gaat tot ruzies leiden Tot 67% korting! Dubai cruises Nog nooit zó voordelig.. 649 Derde dode Dance Event 4 BINNENLAND stipreizen.nl/dubaicruise HE Afknippen van paardenstaarten mag niet. Paardenfokkers laten de omstreden amputatie daarom in Frankrijk voltrekken. £Fi Daar wijst voorzitter Rob van Coolwijk van de Vereniging van scheidingsadvocaten vFAS op. Bij de vereniging zijn ruim 900 advo caten aangesloten. De verhoging van de kinderali mentatie is het gevolg van de 'gro te schoonmaak' die het kabinet in de veelheid van kindregelingen heeft gehouden. Bij een scheiding zijn de ouders wettelijk verplicht een financiële regeling voor hun minderjarige kinderen af te spreken. In de meeste gevallen komt het erop neer dat de moeder de meeste zorg voor de kinderen op zich neemt en de vader kinderalimen tatie betaalt. Dat bedrag varieert naar draagkracht en wordt in on derling overleg vastgesteld. Heel vaak wordt de alimentatie vastgesteld op precies 139 euro per kind. Dat komt omdat de ouder die het betaalt, vanaf dat bedrag een belastingkorting van 50 euro krijgt. Daardoor ontvangt de moe der 139 euro, terwijl het de vader maar 89 euro kost. Die belastingkorting gaat verdwij nen. Daardoor zal de betalende ouder vaak opnieuw willen onder handelen over het alimentatiebe drag, denkt advocaat Van Cool wijk. „Als die korting van 50 euro wegvalt, wordt het voor veel men sen te duur en zullen ze nieuwe afspraken met hun ex willen ma ken." De kinderalimentatie kan in on derling overleg worden aange past, maar Van Coolwijk gelooft niet dat het zo eenvoudig zal gaan. „Het gaat toch om 100 euro voor twee kinderen. Dat komt bo venop de versoberingen van ande re kindregelingen waarmee ze mo gelijk te maken hebben. Dat geld kunnen veel alleenstaande ouders niet missen." De belastingkorting voor het betalen van kinderalimentatie gaat verdwijnen Van tien regelingen blijven kinderbijslag, kindgebonden budget, combinatiekorting en kinderopvangtoesiag Als de partners niet tot overeen stemming komen, moeten ze naar de rechtbank om daar een wijziging van het alimentatiebe drag af te spreken. In de Tweede Kamer voorzag mi nister Lodewijk Asscher (Sociale Zaken, PvdA) geen al te grote pro blemen. De ervaring van advocaat Van Coolwijk is anders. „Wij zien vaak dat de moeders die de kinde ren in huis hebben, geen krimp geven, omdat ze willen dat hun kinderen niets tekortkomen. Ik voorzie ruzies, die uiteindelijk in de rechtszaal uitgevochten wor den. De kinderen zijn daar uitein delijke de dupe van." Kinderalimentatie moet overi gens niet verward worden met partneralimentatie. Kinderalimen tatie is een wettelijke verplich ting om de opvoeding te bekosti gen, die vóór de partneralimenta tie gaat. Slechts in 17 procent van de scheidingen is er sprake van een partneralimentatie. Die is ove rigens in 2015 wel geheel aftrek baar. Dat verandert niet. Volgend jaar blijven nog maar vier van de tien kindregelingen over. Dat zijn de kinderbijslag, het kindgebonden budget, de combinatiekorting en de kinder opvangtoesiag. De overige regelin gen verdwijnen, zoals de alimen tatie-aftrek, of gaan op in andere regelingen. l/ vertrek december t/m maart per luxe 4-sterren schip inclusief vliegreis, transfers en cruise o.a. Dubai, Muscat of Bahrein en Abu Dhabi Ihotelverlengingen Dubai mogelijk nu v.a. Brochureprijs tot wel 1989 8 t/m 11 dagen per Costa Serena**** 8 en 10 dagen per Costa neoRiviera** Voor het totaalaanbod aan Dubai cruises zie ZUIDLAND - Een trekpaard hoort geen staart te hebben, vinden de meeste fokkers. Dat paarden wel met een staart worden geboren, doet daar niets aan af; en dat cou peren sinds 2001 niet meer mag, ook nauwelijks. Sinds het verbod gebruiken trekpaardenfokkers een maas in de wet: ze laten hun dieren in Frankrijk couperen. Daar mag dat wel, verklaart voor zitter Henk van der Pols van de de Koninklijke Vereniging het Ne derlandse Trekpaard en de Haflin- ger (KVTH), die dit jaar zijn hon derdjarige jubileum viert. „Met een verklaring van een Franse die renarts komen de paarden terug naar Nederland." Daar stelen ze de show tijdens keuringen en wedstrijden, want als tractor worden de voormalige werkdieren allang niet meer ge bruikt. Zo wordt komend week einde een keuring gehouden voor trekpaarden uit heel Gelderland. Het couperen van staarten is ech ter niet voor niets verboden, ver klaart Ingrid Ramaan van dieren- welzijnsorganisatie Eyes on Ani mals. „Paarden hebben een staart om vliegen te verjagen en hun ge nitaliën te beschermen tegen in secten, wind en regen. Daar komt bij dat couperen een pijnlijke ver minking is. De staartwortel is het laatste deel van de ruggenwervel. Dat bevat botten, bloedvaten en zenuwweefsel. Zo'n amputatie le vert risico's op." Fokkers denken daar anders over. Een boer die achter de ploeg liep, wilde niet steeds zo'n vieze staart in zijn gezicht krijgen „Wij weten niet anders dan dat paarden een korte staart hebben", zegt Gerard Kruders, jurylid bij keuringen. De staart van zijn ei gen paard liet hij vijfjaar geleden in Frankrijk couperen. „Dat ge beurt netjes en pijnloos, onder verdoving. Een korte staart past en hoort gewoon bij het ras." Toen de paarden (ook wel Belse knollen genoemd) het zware werk nog opknapten in de land en bosbouw, zat een staart in de weg. „Als zo'n enorme kolos van 900 kilo zijn zware staart om de leidsels slaat, wordt de kar stuur loos", zegt Van der Pols. „Dat is gevaarlijk. Ook wilde een boer die achter de ploeg liep, niet steeds zo'n vieze staart vol mest en uri ne in zijn gezicht krijgen." Volgens de voorzitter van de trek paardenvereniging missen gecou peerde dieren hun staart niet. „In tegendeel. Ze hebben niet, zoals andere paarden, last van staart- eczeem. Vliegen verjagen ze door met hun huid te trillen." In zijn fokkerijstal in Zuidland staan tien trekpaarden, waarvan vijf zonder staart. Het jongste dier is drie jaar geleden in Frankrijk gecoupeerd. Een vereniging met leden die de wet ontduiken, verdient volgens SP-Tweede Kamerlid Henk van Gerven het predicaat 'koninklijke' niet. Hij vroeg staatssecretaris Dijksma van Economische Zaken vorig jaar om die eretitel in te trek ken. Zij liet weten daar geen reden voor te zien. „De organisatie heeft zich toegelegd op het veranderen van de cultuur binnen de fokkerij en draagt de boodschap uit dat het couperen van paardenstaarten maatschappelijk ongewenst is." Volgens Dijksma worden steeds minder paardenstaarten gecou peerd. Van de 70 veulens die in 2012 werden gekeurd voor het trekpaardenstamboek, misten er 24 hun staart. Hobbyisten die trekpaarden hou den, bijvoorbeeld om ze voor een wagentje te spannen, vinden een staart doorgaans geen enkel pro bleem. Het zijn echter de oudere, Een 41-jarige vrouw is zondagoch tend overleden aan de gevolgen van drugsgebruik, zo meldde de politie gisteren. Eerder werd al be kend dat ook een 21-jarige Neder landse en een 33-jarige Servische man zondag stierven. Allemaal hadden ze zaterdagnacht een be zoek gebracht aan één of twee feesten van het overkoepelende evenement Amsterdam Dance Event (ADE), dat van woensdag tot en met zondag plaatsvond op 85 locaties in de hoofdstad. Politiewoordvoerder Ellie Lust: „De schouwarts heeft vastgesteld dat de vrouw is overleden door xtc-gebruik. Bij de twee mannen is de doodsoorzaak medisch nog niet vastgesteld. Maar mensen uit hun omgeving hebben tegenover de politie verklaard dat de slacht offers drugs hebben gebruikt." De Serviër bezocht een feest in Club Lite, de Nederlandse man het feest Awakenings in de Wes tergasfabriek en de vrouw ging eerst naar Awakenings en daarna naar Club Lite. Lust: „Dat is frap pant. Mogelijk zijn op één of bei de locaties vervuilde drugs ver handeld. We roepen daarom met klem op om partydrugs te testen of meteen weg te gooien." Ff door Jaap Roelants DEN HAAG - Veel gescheiden ouders, met name vaders, beseffen nog niet dat ze volgend jaar meer kinderalimentatie moeten gaan be talen dan ze nu doen. Willen ze dat niet, dan zullen ze nieuwe afspra ken met hun ex-partner moeten maken. BREAKING NEWS!!! Want nog nooit was cruisen naar Dubai de Emiraten zo voordelig... Stip Reizen slaagde er namelijk in om (tijdelijk) onder uitzonderlijke condities beslag te leggen op een beperkt aantal hutten op de 4-sterren Costa Serena en de Costa neoRiviera. 8- tot 11-daagse cruises die inclusief vliegreis en transfers in de reis-brochures aangeboden wor den tot wel 1989 bieden we nu aan v.a. SLECHTS 649! Een uitzonderlijk lage prijs voor een unieke reis en te boeken t/m 26 oktober 23:59 uur! U vliegt per Emirates, Etihad Airways of transavia.com en... de transfers en alle maaltijden aan boord zijn natuurlijk ook inbegrepen. Daarnaast kunt u de vakantie verlengen met hotelover nachtingen in Dubai voor en/of na de cruise. Belangrijk om te vermelden is dat de aanbieding (prijs en beschikbaarheid) geldt zolang de voorraad strekt. Wees er dus snel bij, want VOL VOL! c Costa 8 dagen 9 dagen 9 dagen IncL 1 nacht Dubai 10 dagen incL 2 nachten Dubai 11 dagen incL 3 nachten Dubai transavia.com Etihad Airways Emirates v.a. 649 v.a. 769 v.a. 849 v.a. 798 v.a. 859 v.a. 959 v.a. 998 Emirates transavia.com v.a. 798 v.a. 749 8 dagen 10 dagen incL 2 nachten Dubai v.a. 969 Cruise o.b.v. Costa neoCollection concept De Costa neoRiviera behoort tot de neoCollection van Costa Cruises. Dit zijn cruises die zich onderscheiden door een rustiger vaarschema en langere aanlegtijden, kleinere schepen en intiemere sfeer, meer vrijheid en flexibelere tijden voor diner, gastronomische diners etc. Het slow ciuising concept is uniek te noemen, want hierdoor heeft u veel langer de tijd op de diverse bestemmingen, zoals in Abu Dhabi waar u 2 dagen verblijft. boek online of bel X. met 088 70 70 600 door Annemieke van Dongen Henk van der Pols, KVTH door Emiel van Dongen AMSTERDAM - Een derde bezoeker van het Amsterdam Dance Event is overleden. Zo goed als zeker is drugsgebruik in alle gevallen (me de) de doodsoorzaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4