24 Maanden 50% korting en de Samsung Galaxy S4 mini Reizigers naar België onderzocht op ebola over openheid synode redden migranten van £35:- voor Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc BUITENLAND 9 Vodafone Voordeel Web p/mnd Samsung S4 mini v twv €259,- Penis en vagina 385 miljoen jaar oud Onze geslachtsdelen zijn onge veer 385 miljoen jaar oud. Dat schrijven wetenschappers in de editie van het wetenschap pelijk tijdschrift Nature. Ze za gen in fossiele afdrukken van prehistorische vissen - volgens recent onderzoek stammen wij af van deze placodermen - de voorlopers van de penis en de vagina. Dus ook intimiteit en geslachtsgemeenschap zijn daar ontstaan. Catalanen de straat op voor verkiezingen Tienduizenden Catalanen gin gen gisteren in Barcelona de straat op in een demonstratie tegen de Spaanse overheid. Ze willen vervroegde verkiezin gen, nu een referendum over onafhankelijkheid is verboden door Madrid. Het geplande refe rendum op 9 november bleek in strijd met de grondwet. Vol gens recente peilingen wil de helft van de Catalanen meer on afhankelijkheid van Spanje. Beveiliger concert pleegt zelfmoord Een beveiliger van het concert in Zuid-Korea waarbij vrijdag zestien mensen om het leven kwamen, heeft zelfmoord ge pleegd. De 37-jarige man werd dood gevonden nadat hij van de tiende verdieping naar bene den was gesprongen. Hij had een briefje achtergelaten met de tekst: „Het spijt me voor de dodelijke slachtoffers. Zorg goed voor mijn kinderen." De vakbonden van luchthaven personeel hadden aangedrongen op de screening van reizigers uit ri sicogebieden. Brussels Airlines vliegt als een van de laatste vlieg tuigmaatschappijen nog op de ge troffen regio in West-Afrika. Canada stuurt vanaf vandaag 800 doses van een experimenteel vac cin tegen ebola naar de Wereldge zondheidsorganisatie WHO. De WHO bekijkt in overleg met onder meer de getroffen landen waar het vaccin wordt ingezet. In de strijd tegen de verspreiding van het ebolavirus heeft de Ameri kaanse overheid aan drie laborato ria gevraagd het experimentele vac cin ZMapp te produceren. Dat wordt nu nog door één klein be drijf gedaan en de voorraad is op. 'Ebola-coördinator' David Nabarro van de Verenigde Naties verweert zich tegen de kritiek dat de WHO te laat en niet effectief genoeg heeft gereageerd op de uitbraak van ebola in West-Afrika. In een za terdag gepubliceerd interview met de BBC zegt Nabarro dat nu 'de ba sis voor een zeer krachtige res pons' op de ziekte wordt gelegd. In een intern WHO-rapport staat dat de VNorganisatie te laat heeft ge reageerd op de ebola-uitbraak. jaar tijd 150.000 vluchtelingen zijn gered. Humanitaire organisa ties schatten dat er in 2014 zeker 3.000 vluchtelingen zijn verdron ken. Aan de Libische kust wach ten nog tienduizenden migranten op hun overtocht. De missie van de Catrambones lijkt daarbij klein. „Maar als je in het gezicht kijkt van een kind van 7 dat nu veilig op onze boot staat, is dat on betaalbaar", zei Regina deze maand tegen CNN. De Phoenix haalde dit weekeinde vier vrouwen en 93 mannen van een rubberboot en bracht hen naar Sicilië. Het schip meert op 31 oktober aan in Malta en blijft daar voorlopig liggen. „Na oktober neemt het aantal migrantenboten op zee doorgaans af door het slechte weer", legt de woordvoer der uit. „Als dat nu anders is en we krijgen genoeg geld bij elkaar, varen we graag weer uit." Anders wordt de tocht in 2015 hervat. De slotteksten waren overigens veel minder vergaand dan die van de tussenrapportage. Zo verdwe nen de positieve aspecten van ho mogezinnen (zorg en steun) en werd nog eens onderstreept dat van een homohuwelijk nooit spra ke kan zijn. Voor de paus was de verdeeldheid geen probleem. Hij had het 'vreemd gevonden als iedereen er hetzelfde over had gedacht'. Franciscus onderstreepte het be- lang van de discussie en gaat er- vanuit dat in het jaar tussen nu en de vervolgsynode er 'een pro ces van rijping' kan plaatsvinden. Het idee van paus Franciscus is dat de uitkomst van de synode nu een soort discussiestuk is voor de lokale kerken en parochies, en dat over een jaar 'gewone bisschop pen' in de tweede synode de resul taten van die discussie zullen in brengen. De Nederlandse kardinaal Wim Eijk heeft geen plannen om in Ne derland een discussieprogramma 'op de grond' te initiëren en ver wacht geen koerswijziging. „De uitkomsten van deze buitengewo ne synode zijn de richtlijnen voor die van de gewone synode van volgend jaar." Nepal zoekt niet meer naar overlevenden Reddingswerkers in Nepal heb ben gisteren de zoektocht naar overlevenden van een hevige sneeuwstorm in het Himalaya- gebergte beëindigd. Zij richten zich nu op het bergen van slachtoffers. Het is onduidelijk hoeveel mensen worden ver mist. Door de sneeuwstorm vo rige week dinsdag zouden ze ker 39 mensen zijn omgeko men. De afgelopen dagen zijn circa 400 mensen gered. Voorlopig gasakkoord Rusland en Oekraïne Oekraïne heeft een voorlopig akkoord bereikt met Rusland over gasleveringen voor deze winter. Kiev heeft waarschijn lijk wel geld van Europa nodig om het gas te kunnen betalen, zo meldde de Oekraïense presi dent Petro Porosjenko zater dag. Rusland had de gasleverin gen aan Oekraïne in juni ge staakt, omdat het land een beta lingsachterstand heeft van mil jarden euro's. Toch twijfel over Jack the Rippers identiteit De identiteit van de beruchte seriemoordenaar Jack the Rip per lijkt toch niet te zijn achter haald. De wetenschapper die beweerde dat hij na DNA-on- derzoek wist wie schuilging achter de naam, zou een fout hebben gemaakt. Hij heeft waarschijnlijk een komma op de verkeerde plek gezet, waar door zijn berekening niet zou kloppen, aldus Britse media. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant £35> £40T- C45> MAANDAG 20 OKTOBER 2014 MO AS LONDEN BARCELONA SEOUL BRUSSEL - Reizigers uit landen die zijn getroffen door ebola, worden vanaf vandaag gescreend bij aan komst in België. Dat heeft de Bel gische premier Charles Michel gis teren gezegd. Verschillende landen doen dit al. Sinds augustus heeft de Phoenix meer dan 2000 vluchtelingen van boten op zee geplukt Franciscus ziet uitkomst van de synode als een soort discussiestuk, de basis voor 'een proces van rijping' KATHMANDU KIEV LONDEN worden in veiligheid gebracht op het schip Phoenix (rechtsboven), foto's MOAS MIN SMS INTERNET VAN VOOR Voor vragen en meer informatie bei: 0900-0603(c 0.45 per gesprek) 120MIN 180MIN 240MIN 80SMS 120SMS 180SMS 200MB 300MB 400MB €17.50 €20.- €22.50 Ander toestel of abonnement? ■-. 00 de web

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9